Eşimin boşanmak istemesi

birgaripyolcu80

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2024
6
-10
24
merhaba,
Ben henüz 1 yıllık evliyim ve 24 yaşındayım. Eşimle birbirimizi severek evlendik. Ama her tartışmada ki genelde tartışma sebeplerini ben başlattım ama ufak tefek şeyler yüzünden başladı ve eşim bu tartışmaları daha önce de bir ilişkisi olmadığı için adam akıllı çok büyüttü yani bir kadının nazını çekmek tripine karşılık vermek ne demek pek beceremeyen birisi ve her tartışmada olayları büyütüp günlerce küsüp boşanalım o zaman diyen bir erkek. Bir kaç kere boşanalım demelerini görmezden geldim daha yeni evliyiz blöf yapıyor beni anlamıyor ondan oluyor diye ama en son kinde artık dayanamadım ve ailelere gittim işin içine aileler girince ortada boşanacak bir mevzu bulamayıp normale döndük ama o zaman ki dediklerini ısrarlı boşanma isteklerini yediremiyorum kendime. Eşim sonra normale döndü öpüyor sarılıyor her fırsatta ama bu nasıl ilişki nasıl insan sevdiğinden bu kadar kolay vazgeçebilir ? Eşim tahammülün kalmadığını ve psikolojisinin bozulduğunu iddia ediyor ama bence ortada tahammülün kalmayacağı şeyler yaşanmadı her kadının her erkeğin yaşayacağı problemler.. beraber çift terapistine gitmeye karar verdik. Ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum eşimi seviyorum o da beni seviyor eminim ama yaşadığımız şeyler çok çocukça nolur bana bir akıl verin eşim olgun değil evliliği çocuk oyuncağı gibi görüyor sanki.

Eşim tahammülün kalmadığını ve psikolojisinin bozulduğunu iddia ediyor ama bence ortada tahammülün kalmayacağı şeyler yaşanmad
Bu cümleleriniz bile ne kadar sıkıntılı biri olduğunuzu gösteriyor. Hiçbir insan sizin triplerinizi çekmek zorunda değil. Çok değil yakında bu adam sizi boşar ya da evle evlilikle ilişiğini keser dışarda dolanır.

Açık konuşursak bunun ilişki tecrübesi ile ilgisi yok. Yerli yersiz tavırlara kimse katlanmak zorunda değil. Kadın erkek ilişkisi öyle bir sey değil çünkü. Bu açıdan siz de olgun değilsiniz üzgünüm. Terapi belki bu durumu çözer ve daha anlaşmaya dayalı bir iletişim yolu tercih edersiniz.

merhaba,
Ben henüz 1 yıllık evliyim ve 24 yaşındayım. Eşimle birbirimizi severek evlendik. Ama her tartışmada ki genelde tartışma sebeplerini ben başlattım ama ufak tefek şeyler yüzünden başladı ve eşim bu tartışmaları daha önce de bir ilişkisi olmadığı için adam akıllı çok büyüttü yani bir kadının nazını çekmek tripine karşılık vermek ne demek pek beceremeyen birisi ve her tartışmada olayları büyütüp günlerce küsüp boşanalım o zaman diyen bir erkek. Bir kaç kere boşanalım demelerini görmezden geldim daha yeni evliyiz blöf yapıyor beni anlamıyor ondan oluyor diye ama en son kinde artık dayanamadım ve ailelere gittim işin içine aileler girince ortada boşanacak bir mevzu bulamayıp normale döndük ama o zaman ki dediklerini ısrarlı boşanma isteklerini yediremiyorum kendime. Eşim sonra normale döndü öpüyor sarılıyor her fırsatta ama bu nasıl ilişki nasıl insan sevdiğinden bu kadar kolay vazgeçebilir ? Eşim tahammülün kalmadığını ve psikolojisinin bozulduğunu iddia ediyor ama bence ortada tahammülün kalmayacağı şeyler yaşanmadı her kadının her erkeğin yaşayacağı problemler.. beraber çift terapistine gitmeye karar verdik. Ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum eşimi seviyorum o da beni seviyor eminim ama yaşadığımız şeyler çok çocukça nolur bana bir akıl verin eşim olgun değil evliliği çocuk oyuncağı gibi görüyor sanki.
Eşim sürekli tartışma çıkarsaydı ben de soğurdum ondan. Her seferinde alttan almazdım. Aranızda birkaç kere boşanma kelimesi de çıkmış. Boşanma kelimesi gerçekten boşanılacağı an söylenmeli. Evliliğinizin bir ciddiyeti kalmamış. Daha çocuksunuz.

Trip atan insanlara tahammülüm yok. İletişimsizsiniz sanırım. Açıkça belirtemiyor musunuz derdinizi? Erkeklerin çoğu zaten anlamıyor tripleri. Anlasa bile niye çeksin ki böyle birini zaten?

Eşiniz iyi dayanmış.

Hani bir söz var ya erkek arkadaşım herbokolog siyasetten astrolojiye kadar anlar benim neye küstüğümü anlamaz diye 🤣 , erkeklerin anlamadını beklemek sizi ancak yaşlandırır onlar doğası gereği böyleler . Bir derdiniz olduğunda açıkça net ve kararlı biçimde dile getireceksiniz ki sorun her ne ise o an olgunca konuşan iki eş gibi çözülecek , ama uzattığınız zamana bırakıp küstüğünüz her şey sizi daha çok dibe götürür , tabiri caizse erkekler dırdır yapanları sevmez , onların tabirinde bu böyle , kendinizi ne kadar açık ifade ederseniz ikiniz de o kadar anlaşılır olursunuz , bu arada eşiniz asla olgun birisi değil tavırlarından belli , umarım düzeltirsiniz .

Bir önceki konunuza yazacaktım fırsat olmadı.
Buraya yazayım dedim ben de.
Bir yıllık evlililkte adamı bıktıracak kadar trip atmak nasıl olur, düşünmeye çalışıyorum ama olmuyor.
Yani bir yıllık evlilikte çiçek, hediye almadın tribini ne kadar yaptınız ki adam boşanalım dedi.
Bir kadının tiribine çekmek demişsiniz ki ben bundan her kadında bu naz, trip vardır şeklinde bir bakış açısı görüyorum.
Ama ben mi yanlış biliyorum ama her kadın öyle nazlı, tripli değildir.
Bana çiçek, hediye almadın diye partnetine sürekli trip atmaz yani.
Eşinizi toy bulmuşsunuz ancak önce kendinize de eleştirel gözle bir bakmanızı tavsiye ederim.
Bu şekilde normalleştirdiğiniz naz, trip olayları kadınlara değil olgunlaşmamış eergenlere özgü davranışlardır çünkü.
Bence evliliğiniz evlilik için olgunlaşmamış iki kişinin bir araya gelmesiyle oluşmuş.
Belki evlilik içinde belki boşandıktan sonra bir şekilde olgunlaşacaksınız ancak bu süreçte çocuk yapmayın derim.
Size değil ama prikolojik ve duygusal gelişiminden sorumlu olacağınız bebeğe yazık etmiş olursunuz.

Peki siz neden eşinize çocuk gibi sürekli trip atıyorsunuz ? Adamı 1yıl gibi kısa bir süre zarfında bıktıracak kadar neden trip attınız ? Adam çekmez tabi bunun önceden ilişki yaşayıp yaşamamasıyla alakası yok kimse çekmemez böyle bir şeyi.

Çoluk çocuk büyümeden evlenince böyle olması normal. Bunun eski ilişki tecrübesiyle bir alakası yok zaten 23 yaşında koştura koştura evlenmişsin senin ne gibi engin tecrübelerin olabilir? Doğru dürüst iletişim kurmayı bilmeyip derdini trip atarak anltacağını zannetmek mi tecrübe? Veya olgunluk? Çift terapisine giderken bir yandan da olgunlaşma adına adımlar atmalısınız

merhaba,

Eşiniz iyi dayanmış.
Evlilik adı altında canını bezdirecek şekilde naz trip ne alaka? Evlilik karşıyı yıpratmak için değil hayat paylaşmak için var. Ergenmisiniz naz trip yapacaksınız🤦🏻‍♀️
Ayrıca kendinize yedirmeseydiniz boşanırdınız.
Siz karşınızda sizin her türlü çocuksu hareketinize peşinizden koşan sonsuz sabırlı bir robot bekliyorsunuz.

merhaba,
Terapiye devam edin işte, pat diye düzelmez. Öksürük grip bile ilaçları düzenli kullanınca geçiyor, psikoloji ve davranışlar da ha deyince rayına oturmaz🤷🏻‍♀️

X