erkekler neden sessiz kalır? neden böyle davranırlar sizce?

2. adama kızamadım haklı kız kendi arayıp anlatabilir annesinin telefonundan veya konuşabilirler hergün bana normal geldi çocuğun tepkisi.
1. adam(!) şaka mı aileler tanışıyorsa iş ciddiye biner kendi niye tanıştırmış o zaman dengesiz herif ya.

Kuzenimin ailesi aşşşırı muhafazakar.. Kıza başını bile kapattırmak istediler ama işi nedeniyle kapanmak istemedi kuzenim. Adam da bayağı böyle sol görüşlü bir konumda. Full eğitime işe adamış kendini evlilik hiç düsünmemis. Şimdi böyle bir adamı da kızın ailesi istemez. Böyle olunca durum, kuzenim diyor hani yaşım geçerse "aaa yaşı geçiyor birini bulsun evlensin" kafasına girsinler diye resmen 30 olmayı bekliyor..
Ama adam asla anlamıyor bu devirde o kadar muhafazakarlık mı kaldı kafasında yani

Adamı kizin ailesi istemeyecegine gore muhtemelen kuzeniniz bunlarin onune de geçemez. Adam böyle gerginliklerle ve yalan dolan gorusmelerle uğraşmak istemiyordur gayet haklı buldum, sorgulamaya bile gerek yok.

haklısın ama 3 senelik ilişki de "bana zaman ver" diye bitmemeli, düzgün bir şekilde çıkarsın karşına ayrılmak istiyorum dersin 37 yasında adam da bunu yapıyorsa vay halimize...
bence insanlar düzgün bir başlangıc hak ettiği gibi düzgün bir bitirişi de hak eder, en azından ilişkiler hak etmeli
şimdi yeni moda bu
ayrılıklar bile tam ayrılık değil
ayrılanlar bile yedekte tutuyor eski sevgilisini
kimseyi bulamazsam buna dönerim kafasıyla yaklaştıkları için
çok kesin konuşmaktan kaçıyorlar
kimseyi bulamazsa eskisine geri dönecek
döndüğünde de uzaklaştığı dönem için bahane bulması lazım
yok sorunlar vardı yok ailevi, yok maddi
seni onlarla yormak istemediğim için anlatmadım, açıklama yapıp seni de üzmek istemedim
kafamı ilişkiye veremiyordum, sen zarar görmeyesin diye senden zaman istedim
ama şimdi sorunları hallettim seni çok özledim bilmem ne
zaten sana ayrılalım dememiştim zaman ver demiştim falan filan
halbuki o bana zaman ver dediği süre zarfında kimlerle düştü kalktı
umduğunu bulamadı geri geldi
olay bu
tabii çoğu zaman, hepsi değil

37 yaşında olsam yok ailem şöyle yok ailem böyle zırıltısı çekmezdim. Daha aileyi tanımadan "tanıştırırım ama evlilik isterler" emrivakisi çok abes. Belki tanışınca hiç bana uygun olmadıklarını göreceğim zaten bunun için tanışılmıyor mu biraz da? Şahsen bir erkek bana böyle dese yok tanışmayalım o zaman derim. İnsanın evlenesi varsa da soğur.
İkinci olayda da devir teknoloji devri. Telefonu kırıldıysa bilgisayardan instagrama twittera falan girip haberleşemiyorlar mı? Ya da neden sevgilisini aramak yerine sizi arıyor. Bir erkek telefonum kırıldı deyip 1 hafta iletişime geçmese aklıma hiç iyi şeyler gelmez çünkü taş devrinde yaşamıyoruz.
Kadınların her olayda erkeği suçlaması ve karşı taraf yapsa kıyameti koparacakları durumlarda bile empati yapamamaları çok ilginç.

37 yaşında bir danacık ve girdiği tripler… üç yılda fark edememiş mi birlikte olduğu kadının ailesinin muhafazakar olduğunu? İstediğini alamayacağını anlayınca bitirmek istemiş belli ki. Boşversin kuzeniniz daha genç.

Kuzenimin ailesi aşşşırı muhafazakar.. Kıza başını bile kapattırmak istediler ama işi nedeniyle kapanmak istemedi kuzenim. Adam da bayağı böyle sol görüşlü bir konumda. Full eğitime işe adamış kendini evlilik hiç düsünmemis. Şimdi böyle bir adamı da kızın ailesi istemez. Böyle olunca durum, kuzenim diyor hani yaşım geçerse "aaa yaşı geçiyor birini bulsun evlensin" kafasına girsinler diye resmen 30 olmayı bekliyor..
Ama adam asla anlamıyor bu devirde o kadar muhafazakarlık mı kaldı kafasında yani

Bu durumda adamın ayrılık kararı alması, adam açısından doğru bir kararmış.

Size kuzenimin ve aile yakınımın kızının başına gelmis iki durumdan bahsedeceğim.

Kuzenim 27 yaşında, bir kız. 3 yıldır ilişkisi var. Aram ondan 10 yaş büyük 37 yaşında. İkisi de çalısıyor. Şimdi çocuk kuzenimi ailesiyle tanıştırmıs ve kuzenime de ailenle tanışmak istiyorum demis. Ama kuzenimin ailesi çok kapalı bir aile. Hani kız demiş ki, seni tanıştırırsam bizi evlendirmek isterler ciddi düşünürler. Senin ailen gibi öyle aa sevgililermis diye bakmazlar demis. Bunun üzerine biraz tartışma yaşanmış falan. Konu kapanıyor. Ama bu 37 yaşındaki abimiz kuzenimden uzaklaşıyor. Aradığında az konusuyor. Eskisi kadar buluşmuyor. Sonrasında işim var buluşmayalım demeye başlamış veee... bir gün şu mesajı atıyor "bir süre bana zaman tanırsan iyi olur".. Kuzenim de okay diyor ama 1 hafta geçiyor ne arama ne mesaj. Artık kuzenim mesaj atıyor ediyor, adam cevap vermiyor. Aramalara dönmüyor bu şekilde 2 hafta oldu.

İkinci olay ise arkadaşımın başına geliyor. 1 yıldır ilişkisi var. Kız gerçekten çok seviyor çocuğu. Uzak mesafeye döndü ilişkileri ama kız 2 ayda bir onu görmeye gidiyor. Çocuk da çok seviyor çok bağlı normalde. Zaten kız öyle böyle güzel değil. Kızın hiç öyle kötü huyu da yoktur. Böyle sessiz sakin tatlı bir kız. Tribi falan bile yok. Anaç mı denir. Kız 25 yaşında oğlan 24. Oğlan kızı aramış bir gün açmamış. Kız çünkü yere düşüyor telefonu düşürüyor telefon çatlıyor. Whatsapp appten falan da giremiyor. Annesinden beni arıyor, söyler misin telefonu kırdım şöyle böyle.
Çocuğu arayıp dedim böyle düşmüş telefonu kırmış. Alıncaya kadar yazamicak max 1 hafta dedim.. Kız 1 hafta sonra telefonu alıyor. Çocuğu arıyor yazıyor ediyor. Çocuk aşırı soğuk davranıyor. Sonra da demis ayrılsak daha iyi olacak... Kız yalvarmıs yemin ederim kimse olmadı telefon kırıldı falan filan. Çocuk kızın mesajlarına cevap vermemeye başlıyor. Ama tek bir şey söylemiyor, ve engelliyor.

Ben anlamıyorum. Neden böyle yapıyor bu erkekler? Sessiz kalmak nedir? Açıklasana doğru düzgün şu oldu bu oldu. Sana kırgınım. Hani bu kızlar ne yapsın şimdi? İkisi de perisan oldu. Kendilerini sorgulayıp duruyorlar sorun bende mi.. Ailem neden böyle benim.. Falan gibi şeylr
Direkt başlığa istinaden: konuşmak işlerine gelmiyordur

İlk vakada adam evlilikten kaçmış.
İkinci vakadaki çocuk haklı. Bu zamanda 1 hafta iletişim kurmamanın bahanesi olamaz. Ucuzundan ikinci el telefon alabilir. Bir yakınından ödünç telefon isteyebilir. Annesinden, kardeşinden mesaj atar. Görüntülü konuşur. Kız ilişkiye değer vermiyormuş.

Genel olarak erkekler saygısız mı desem, korkak mı desem ya da bambaşka bir sey mi, medenice ayrılalım istemiyorum diyemiyorlar. Ya kadının ayrılmasını bekliyorlar, ya aldatıyorlar. Dürust, seffaf, düzgünce iletisim kuran erkek yok mudur arkadaş🙄istemiyirsan istemiyorum demek cok mu zor???

Son zamanlarda ayriliklar hep bunun gibi , cunku etrafta cok kiz -erkek var ve ulasmak cok kolay. Bu adamlarda muhtemelen bu kizlari yedekte tutuyorlardi, islerine gelmeyince gidiverdiler. Bir de boyle bir anda yok olmaya isim koymuslar, ghost ( hayalet) olmak. Sanki hic var olmamislar gibi yok oluveriyorlar.
Kizlar nasilsa peslerinde kosacak. Valla hiic orali olmasinlar. Bunlarin egosunu yukseltmeye hoc gerek yok
. . Atilan mesajdan da anlamazlar. Allah seni bildigi gibi yazsin tek cumle.

erkekler ciddiyetten korkar ilkinin cevabı bu, ikincisi çoçuk şüphe duyabilir ama yani uzun bi süre beraber olmuşlar hiç mi güveni yok onda ki bahane ayrılmak için.

Size kuzenimin ve aile yakınımın kızının başına gelmis iki durumdan bahsedeceğim.

Kuzenim 27 yaşında, bir kız. 3 yıldır ilişkisi var. Aram ondan 10 yaş büyük 37 yaşında. İkisi de çalısıyor. Şimdi çocuk kuzenimi ailesiyle tanıştırmıs ve kuzenime de ailenle tanışmak istiyorum demis. Ama kuzenimin ailesi çok kapalı bir aile. Hani kız demiş ki, seni tanıştırırsam bizi evlendirmek isterler ciddi düşünürler. Senin ailen gibi öyle aa sevgililermis diye bakmazlar demis. Bunun üzerine biraz tartışma yaşanmış falan. Konu kapanıyor. Ama bu 37 yaşındaki abimiz kuzenimden uzaklaşıyor. Aradığında az konusuyor. Eskisi kadar buluşmuyor. Sonrasında işim var buluşmayalım demeye başlamış veee... bir gün şu mesajı atıyor "bir süre bana zaman tanırsan iyi olur".. Kuzenim de okay diyor ama 1 hafta geçiyor ne arama ne mesaj. Artık kuzenim mesaj atıyor ediyor, adam cevap vermiyor. Aramalara dönmüyor bu şekilde 2 hafta oldu.

İkinci olay ise arkadaşımın başına geliyor. 1 yıldır ilişkisi var. Kız gerçekten çok seviyor çocuğu. Uzak mesafeye döndü ilişkileri ama kız 2 ayda bir onu görmeye gidiyor. Çocuk da çok seviyor çok bağlı normalde. Zaten kız öyle böyle güzel değil. Kızın hiç öyle kötü huyu da yoktur. Böyle sessiz sakin tatlı bir kız. Tribi falan bile yok. Anaç mı denir. Kız 25 yaşında oğlan 24. Oğlan kızı aramış bir gün açmamış. Kız çünkü yere düşüyor telefonu düşürüyor telefon çatlıyor. Whatsapp appten falan da giremiyor. Annesinden beni arıyor, söyler misin telefonu kırdım şöyle böyle.
Çocuğu arayıp dedim böyle düşmüş telefonu kırmış. Alıncaya kadar yazamicak max 1 hafta dedim.. Kız 1 hafta sonra telefonu alıyor. Çocuğu arıyor yazıyor ediyor. Çocuk aşırı soğuk davranıyor. Sonra da demis ayrılsak daha iyi olacak... Kız yalvarmıs yemin ederim kimse olmadı telefon kırıldı falan filan. Çocuk kızın mesajlarına cevap vermemeye başlıyor. Ama tek bir şey söylemiyor, ve engelliyor.

Ben anlamıyorum. Neden böyle yapıyor bu erkekler? Sessiz kalmak nedir? Açıklasana doğru düzgün şu oldu bu oldu. Sana kırgınım. Hani bu kızlar ne yapsın şimdi? İkisi de perisan oldu. Kendilerini sorgulayıp duruyorlar sorun bende mi.. Ailem neden böyle benim.. Falan gibi şeylr
İkiside kişiliksizmiş

Konuşmak iletişim kurmak biz kadınlara has bişey
Mağarasında taşı taşa vuran hanzolardan acıklama beklemek biraz lüks

X