Çocuk Hastalıkları Epilepsiden iyileşen yakınlarınız var mı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
E

EU1

Ziyaretçi
epilepsiden iyileşen yakınlarınız var mı arkadaşlar...
çocuğum epilepsi hepinizin duasına ihtiyacım var...

Mor menekşe merhaba,
Bana da çocukluğumda epilepsi teşhisi kondu. Aslında daha başlangıcı idi. Yani annemin ilgi ve alakası olmasaydı ve de ilaç kullanmasaydım gerçek anlamda bir epilepsi hastası olacaktım belki de şuan. Ama rahatsızlığım sırasında hiç bir zaman bayılma şeklinde nöbetlerim olmadı. Sadece düştüğüm ve canım yandığı zaman bayılmalarım vardı ve mr larım hep temiz çıktı fakat eeg nin sonuçlarında sol lobda elektriklenme çıkıyordu sadece Sanırım 5 yaş civarında ilaç kullanmaya başladım ve yaklaşık 2-3 sene maliasin adlı ilacı kullandım.

İlk okul zamanında eskisi gibi bayılmalarım olmadığı için ve düzelme olduğu için ilacı kestik. Ama çok üzüntülü bir olay veya şok yaşadığım taktirde tekrarlayabileceğini söylemiş Dr.um zamanında.

21 yaşımda iken tekrar hafif nöbetler yaşadım. Bu ataklar tam bayılma şeklinde değil di ama bayılacak kadar kendimi kötü hissettiryodu. Yapılan testler ve çocukluk hikayesi de baz alınarak yeni dr.um epilepsi teşhisi koydu.(tabii yine mrlarım temiz ama eeg de sol labda elektriklenme çıktı)

6 ay epilepsi ilacı kullandım. fakat rahatsızlığım devam edince endkronojiye sevk edildim ve bugun ki rahatsızlığımın epilepsiden kaynaklanmadığını sadece hipoglisemi (aşırı şeker düşüklüğü) rahatsızlığımdan kaynaklandığı sonucuna varıldı. Yani 22 yaşındayken 6 ay boşu boşuna o apilepsi haplarını kullandım.

Ama hala mr larım temiz çıksada eeg lerimde sol lobda iki sinir ucunun değmesinden dolayı elektriklenme çıkıyor. Ama şuan ve halen eeglerimin bu şekilde çıkmasının nedeni, hipoglisemiden dolayı kaynaklandığını söyledi dr.larım.

Yani kısaca arkadaşım ben çocukluğumda epilepsinin başlangıcını yaşamış olsamda şuan hipoglisemi rahatsızlığımdan dolayı başka sorunum yok Allaha şükür.

Ayrıca çocuğunun nöbetleri ne şekilde bilmiyorum ama illaki titreme şeklide nöbetler olmuyor epilepsi de.Çeşitli şekiller de nöbetler olabiliyor. Mesela 5-10 sn ye dalıp giden bir kişi bile o anda epilepsi nöbeti geçiriyor olabilir. Aklında olsun.

Hangi hastaneye ve dr'a gidiyorsun bilmiyorum ama Mutlaka Çapa tıp fakültesni tavsiye ederim. Bu hastanede 85'li yıllarda benim Dr.um olan Prof.Dr. Hıfzı Özcan vardı. Türkiye'nin sayılı ve isim yapmış noroloji dr.larındandır.
Şuan sanırım emekli oldu. Ama o ÇApa'da kendisinin yetiştirdiği öğrencileri ve ekibi halen hizmet veriyor olmalı.

Üzülme, kullandığı ilaçlarla mutlaka belli bir zaman sonra sağlığına kavuşacağına inanıyorum ben.

Çok geçmiş olsun arkadaşım. Minik kuşunu çok öptüm.

Mor menekşe geçmiş olsun.Benim görümcemin eşinde vadrı ilaçlarını biara çok düzenli kullanmıştı ve yaklaşık 4 yıldır hiç rahatsızlanmadı.Uyku düzeni çok önemliymiş.

ben kendim epilepsi hastasıydım ergenlik çağında çıktı yaklaşık 15 yıl ilaç kullandım şuan ilaç kullanmıyorum 6 yıldan beri kullanmıyorum ben 2 çocuk sahibi anneyim epilepsi olsamada çocuk doğurabildim çocuklarım son derece sağlıklı ben sadece nobeti gece uykudayken geçirdiğimden normal hayatımı epilepsi hiç etkilemedi çocuğun ilaçlarını kullansın devamlı kontrol altında olsun

ekin055 benim çocuğum 4.5 yaşında havale geçirdi emarlarımız falan temiz bitek eeg bozuk herhangi biyerinde bişey yok dikkatsiz koşarken sağa sola çarpıyor onunda rahatsızlıkla ilgisi var mı? bilmiyorum bu sefer doktora sorucam şu anda 5.5 yaşında çok üzülüyorum sizede geçmiş olsun allah hepimizin yardımcısı olsun
peki sizinkinin emarları nasıl? sizinki doğuştan mı? sonradan mı oldu? sık sık havale geçiriyor mu?benimli uyurken oluyor.

ablamın kızıda epilepsi hastası canım daha ocakta 2yasını doldurdu yukardaki yazılı olan nöbet seklini geciriyo 5yasındaki cocuga kullanılan doz miktarını kullanıyodu yinede oluyordu igne tedavisi uyguladılar Allaha sükür suanda eskisine göre iyi ama nöbetlerden dolayı daha sürünemiyor bile yeni yeni bilinclenmeye basladı daha birkac aylık bebek sanki konustumuzda sese tapki vermeye kafasını cevirip bakmaya basladı insallah bütün hasta yavrularımıza Allah en kısa sürede şifasını verir[/QUOTE]

Ayy kıyamam ben ona...Canım seninkini de üzüldüm. İnşallah en kısa sürede sağlığına kavuşur bütün ana kuzuları. Evet epilepsi ilaçları çok güçlü ilaçlardır. Ben en son 22 yaşımda kullandım 6 ay boyunca (oda yanlış teşhis sonucu boş yere kullandım) inanılmaz asabiyet yaptı bende. Yalnız, epilepside dikkatli takip çok önemli. Ben küçükken hatırlıyorum da annem 15 günde bir çapaya götürürdü kontrole. Sağolsun üstüme çok düştü anneciğim.

Ayrıca benim de ilk bayılmam ateşli havale şeklindeymiş. Yani yüksek ateşe dayanamadığım için havale geçirmişim bir kaç kez. En sonunda annem, çocuktur geçer laflarına aldırmadan soluğu hastanede almış. Dediğim dikkat ve takip çok önemli.

Herkese sağlıklı günler diliyorum.

bacılarım birde oglum uyurken cok hareketli uyuyorelleri kolları bacakları hareket ediyor uykuyadalarken otuz dakika kadarsürüyor sonra yavaşlıyorsizce bu normalmi benimle bukonuyu paylaştıgınız için hepinize teşekür ederim paylaşınca kendimi daha rahat hissediyorum allah hepimizin yardımcısı olsun sizleri seviyorum

X