El yaşlanmasını önlemek için

esmergizmo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2013
8.104
10.536
kızlar ellerin yaşlanmasını önlemek için bir öneriniz var mı çizgilenme vs önleyici. katı sabun kullanıyorum acaba ellere zararı var mıdır

Vallahi benim eller de çok hassas... dertliyim bu konuda. Ellerim ıslakken balkona bile çıksam 1 dk.lığına, hemen ellerim çatlıyor. E haliyle de çok yıpranmış gibi gözüküyor hep... :KK43:

vallahi benimkiler fena değil ama hafif kuruluk çizgileri başladı nasıl engellemeli bilmiyorum

çok sık elimi yıkarım ondan krem sürsem de durmuyor gece yatmadan sürmeyi de unutuyorum hep.

vallahi benimkiler fena değil ama hafif kuruluk çizgileri başladı nasıl engellemeli bilmiyorum

çok sık elimi yıkarım ondan krem sürsem de durmuyor gece yatmadan sürmeyi de unutuyorum hep.

Aynen ben de sık yıkadığım için gündüzleri pek krem süremiyorum.. geceleri de çatlaklar canımı acıtmaya başladığında krem sürüyorum genelde.

Aynen ben de sık yıkadığım için gündüzleri pek krem süremiyorum.. geceleri de çatlaklar canımı acıtmaya başladığında krem sürüyorum genelde.

ahah bak mesajından hatırladım da krem sürdüm yatmadan.

artık daha çok eldiven kullanmaya çalışıcam bir de gliserinli sıvı sabnlar daha iyi sanki

ahah bak mesajından hatırladım da krem sürdüm yatmadan.

artık daha çok eldiven kullanmaya çalışıcam bir de gliserinli sıvı sabnlar daha iyi sanki
:)) benim eller deterjanı pek sevmiyor galiba. Sürekli tahriş olmuş modundalar çünkü. Avuç içlerim bile problemli ya.. deri döküntüsü gibi hep. Sağ avcum soldan daha çok yıpranıyor ama..neden acaba

:)) benim eller deterjanı pek sevmiyor galiba. Sürekli tahriş olmuş modundalar çünkü. Avuç içlerim bile problemli ya.. deri döküntüsü gibi hep. Sağ avcum soldan daha çok yıpranıyor ama..neden acaba

bulaşık eldiveni kullanmak lazım mutlaka ya da plastik eldivenlerden. benim de sabun bile tahriş ediyor

Küçükkenden beri ellerim çok çatlar.Kremkolik oldum çıktım bu yüzden , her çantamda bir krem var ama ben de elimi çok yıkıyorum , her şeyden huylanırım haliyle daha da kötü oluyor.Kış aylarında krem sürmediğimde elim rahmetli anneannemin elleri gibi oluyor.Çare bulan varsa yazabilir mi? Konuyu takipteyim.

Küçükkenden beri ellerim çok çatlar.Kremkolik oldum çıktım bu yüzden , her çantamda bir krem var ama ben de elimi çok yıkıyorum , her şeyden huylanırım haliyle daha da kötü oluyor.Kış aylarında krem sürmediğimde elim rahmetli anneannemin elleri gibi oluyor.Çare bulan varsa yazabilir mi? Konuyu takipteyim.
Aynı durumdayım çocukluktan beri hep çatlardı. Lütfen fikri olan varsa paylaşsın bizimle. :/

kimse bi sey yazmamıs sen yazayım kış aylarında vazelin yumuşacık yapıyor. ara sıra saf zeytin yağı sürüyorum o da kadifemsi yapıyor. cildi ve elleri kırıştıran yegane sey güneş. yazın dışarı çıkarken çok sıcak saatleri seçmemek lazım. belli bi yaştan sonra eldiven şart zaten.

Vallahi hayatım eldivensiz temizlik yapanların çabuk yıpranır.. temizlikleri yaparken eldiven takmıyorsan. Bulaşık yıkarken, çamaşır suyu, domestoss , deterjanlar temas ettiğinde Çok yıpranır. kesinlikle eline sabun dışında başka bir temizleyicinın temas etmemesi lazım.. bunun dışında bir de bol bol krem sür ..sürekli krem sür.. yazında güneş kremi sür en çok yaşlandırab şey güneş ışınları..!

X