Düğün Düğün yapmak istemiyorum

Muhasebeci25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2019
188
123
29
Merhaba arkadaşlar üç ay önce isteme ve sözüm oldu evde, 2022 mayıs ayında nişanım olacak 4 ay sonra da evlenmek istiyoruz ancak ben ve
sözlüm düğün istemiyoruz zaten nişandan sonra arada fazla zaman yok hem gerek görmüyoruz hem akraba sayımız az hemde sevmiyoruz hemde maddiyat olarak ağır gelsin ve stresten dolayı sorum çıksın istemiyoruz :) ayrıca kınayıda evde yapmak istiyorum
ancak çok karışan oluyor herkes öyle şey mi olur diyor, sizinde fikrinizi merak ettim yani bizim henüz eşyalarımızın yarısı zor alındı ve hala borcunu
öderken bana daha az masrafla evlenip eşyalarımı tamamlamak daha mantılı geliyor yani düğünden sonra borç ödeyip birbirimizi yemek istemiyoruz sözlüm tamamen bana bırakmış durumda hiçbi şekilde kıyamadığı için ne istersem yapıyor en kötü kredi çeker yine alır herşeyi ama
bende o şekilde istemiyorum

Merhaba arkadaşlar üç ay önce isteme ve sözüm oldu evde, 2022 mayıs ayında nişanım olacak 4 ay sonra da evlenmek istiyoruz ancak ben ve
sözlüm düğün istemiyoruz zaten nişandan sonra arada fazla zaman yok hem gerek görmüyoruz hem akraba sayımız az hemde sevmiyoruz hemde maddiyat olarak ağır gelsin ve stresten dolayı sorum çıksın istemiyoruz :) ayrıca kınayıda evde yapmak istiyorum
ancak çok karışan oluyor herkes öyle şey mi olur diyor, sizinde fikrinizi merak ettim yani bizim henüz eşyalarımızın yarısı zor alındı ve hala borcunu
öderken bana daha az masrafla evlenip eşyalarımı tamamlamak daha mantılı geliyor yani düğünden sonra borç ödeyip birbirimizi yemek istemiyoruz sözlüm tamamen bana bırakmış durumda hiçbi şekilde kıyamadığı için ne istersem yapıyor en kötü kredi çeker yine alır herşeyi ama
Evde güzel bir kına yap kurtul bu zamanda o kadar masraf millet evğensin diye yapılmaz, keşke benim zamanımda da pandemi olaydı 😅 pandemi en guzel bahane zaten , kimseyi sallamayın varsın millet kurtlarını döküp hunharca pasta çerez yiyemesin 🤪😅

Masraftan ve kalabalıktan kaçıyorsanız nişan yapmaya bilirsiniz zaten yüzükler takılmış 2 kez aynı iş yapılıyor. Sadece masrafsa problem hevesiniz içinizde kalcaksa bazı seyler düğün yapın ama daha maddi anlamda uygun olanı yapın. Hiç bir seyi abartmaya gerek aillelerde en güzel şekilde olsun ister her seyi evladısınız sonuc da. Nişan yapmayıp küçük bir yer tutup kına yapın eğlenin, nikahtan da evlenin derim ben böyle yapardım sanırım :)

Ben de aile baskısı ile kına ,düğün yaptım ,yeminle şimdi ki aklım olsa nikahtan giderdim çok stres kimse memnun kalmıyor millet kendi için düğün istiyor.İşte giyim kuşam güç gösterisi takı vs.Düğüne harcayacağın para ve enerjini başka şekilde değerlendir kimseyi takma ,ne istiyorsan onu yap.

X