Düğün davetiyesine ordövr nasıl yazılır?

Bir akrabamizin düğününe gitmiştik , düğünün yemekli olduğunu bilmedigimizden yemek yiyip gittiğimiz için (bunun için düğüne geç de kalmıştık ) sorun olmuştu. Masamız hazırdı ve biz hiç birini yiyemedigimiz için ziyan oldu. O yüzden eğer doyurucu bir tabaksa belirtin ama değilse yazmaya gerek yok bence

Menüyü yazmayacağım arkadaşlar tabiki. Olur mu öyle şey.Yemek değil ama yine de doyurucu bir menü olduğunu belirttim içeriğini sizinle paylaşarak.Eğer yemekli olacaksa alta düğünümüz yemeklidir diye yazarlar bilirsiniz.(İnsanlar yemek yiyip gelmesin diye bilsinler yemek olacağını).Ama bizim ki arada bir şey. Tam yemek değil gibi. Bunu nasıl belirtmeliyim diye fikir almak istedim.
Niye bu tabağı yazmayı düşündünüz?

Merak ettim gerçekten.

Bizim aklımıza bile gelmemişti yemek listesini davetiyeye yazmak.
Yemekli oldugunu belirtin yeterli menüyü yazmak restorana gidilecek gibi algı olusturabilir
Davetiyeye menü yazıldığını hiç görmedim.

Belki matbaaların bir fikri vardır.
Galiba bi siz benim ne demek istediğimi anladınız :) diğerleri menüyü davetiyeye yazacağımı düşünmüş. Normalde düğünümüz yemeklidir yazılır. Bu yemek değil sonuçta doyurucu bir şey olacak ama arada bir şey yani. Bunu belirtmeli miyim,belirteceksem nasıl belirtmeliyim bunun fikrini almak istedim. Sağolun,davetiyecilere sormak mantıklı

Bir akrabamizin düğününe gitmiştik , düğünün yemekli olduğunu bilmedigimizden yemek yiyip gittiğimiz için (bunun için düğüne geç de kalmıştık ) sorun olmuştu. Masamız hazırdı ve biz hiç birini yiyemedigimiz için ziyan oldu. O yüzden eğer doyurucu bir tabaksa belirtin ama değilse yazmaya gerek yok bence
Sağolun yorumunuz için ve beni anladığınız için :) dediğiniz gibi doyurucu olacağı için yazmalıyım gibi düşünüyorum. Hiç yazan görmediğim için ne şekilde yazmalıyım onu bilemedim. Davetiyecilerden fikir alayım en iyisi

Niye bu tabağı yazmayı düşündünüz?

Merak ettim gerçekten.

Bizim aklımıza bile gelmemişti yemek listesini davetiyeye yazmak.
Ben de yemek listesini yazmayı kastetmedim. Düğünümüz yemeklidir yazsam tam yemek değil arada bir şey. Ordövr ikramımız olacaktır gibi bir şey mi yazmalıyım. Bunu ne şekilde belirtmeliyim bunun fikrini sordum

Düğünümüz yemeklidir, davetiyeler 2 kişiliktir yazılmıştır muhtemelen.
İkramlı düğünler kişi sayısına göre anlaşıldığından bu ibareyi yazarlar bir araba doluşup gelinmesin diye.
Evine gelen misafiri düğüne götüren okudum ben burda🤦🏻‍♀️
Arttırıyorum evine gelen misafiri düğüne götürmesini istemedi diye kocasına trip atan gördüm.

Düğünümüz yemeklidir, davetiyeler 2 kişiliktir yazılmıştır muhtemelen.
İkramlı düğünler kişi sayısına göre anlaşıldığından bu ibareyi yazarlar bir araba doluşup gelinmesin diye.
Evine gelen misafiri düğüne götüren okudum ben burda🤦🏻‍♀️
Kapıdan da almıyorlar ki artık isim soyisim istiyorlar yakında damsız girilmez derlerse şaşırmam :KK70:

Ordövr yazsa davetiyede gitmem ben ya tavuklu pilav etli pilav en güzeli misss karnın doyuyor valla o ordövr soğuk soğuk sarma geliyor buz evde yapıyorum mis gibi limonlu zeytinyağlı sıcak sıcak ımmm hele o ara soğuklar tam vasat

Ben de yemek listesini yazmayı kastetmedim. Düğünümüz yemeklidir yazsam tam yemek değil arada bir şey. Ordövr ikramımız olacaktır gibi bir şey mi yazmalıyım. Bunu ne şekilde belirtmeliyim bunun fikrini sordum
Artık tavuk pilav bile olsa yemeklidir yazılıyor çok da şaapmayın yani yemeklidir diye bile yazılmıyor artık

Ordövr de doyup da kalkanı görmedim :KK70: düğün sonrası biz bir dürümcüye gidiyoruz genelde :KK70:

Kapıdan da almıyorlar ki artık isim soyisim istiyorlar yakında damsız girilmez derlerse şaşırmam :KK70:
Ben hayatımda çok nadir yemeksiz düğüne katıldım, o da memelekette büyüklerin akrabaları arasında duyan gelsin modunda olanlar.
Normalde davetiye taşırım yanımda ama artık her şeyin elektronikleşmesi sebebiyle almıyorum birkaç senedir, bilirim almazlar isimde karışıklık olursa dünya emek boşa gider.
Sonra Fatih Ürek gibi kendimi ispat edeceğim diye asabımı bozamam😂

X