Doğuştan rahim küçüklüğü olup sağlıklı doğum yapan arkadaşlar bakar mısınız lütfen

melikeasdf15

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2024
4
0
26
Arkadaşlar merhaba bu konuyu yeni açtım.
Tüp bebek sürecindeyim histeroskopi oldum ve sonucunda doktor doğuştan rahmin küçük canım buna yapılacak bir işlem yok ben gene de çizik attım dedi. Yarım rahim ile bile doğum yapanlar var sıkıntı yok gibi konuştu ama tedirginim..
Şuan transferi bekliyorum.
Bu şekilde başından geçen arkadaşlar bilgilerinizi benim ile paylaşabilir misiniz?
Küçük rahim olup sağlıklı doğum yapanlar veya tecrübeleriniz konuşabilir miyiz?
Şimdiden teşekkürler ❤️

Benimde rahim yarım (unicornuat uterus). 29 yaşındayım üç aylık evliyken doktor kontrolünde öğrendim hayatımın şokunu yaşadık. Tüp bebek tedavisine başladık 2 defa başarısız sonuçlandı. Bu sene tekrar denicez doktor zorlu süreç dedi tabi herkese göre çok farklı oluyor. Rabbim yardımcınız olsun inşallah sağlıklı doğum yapmak nasip olsun inşallah

Merhaba, ben de arkuat rahim tanısı almıştım. Üstten basık olduğu için daha küçüktü rahmim. Ama çok şükür sıkıntısız bir hamilelik geçirdim ve doğum yaptım. İnşallah siz de benim gibi olursunuz 🌸

Benim de doktor ultrasonda rahimde bir bozukluk olduğunu düşünüp histir Osc yapmıştı o şekilde rahminin normalden daha küçük olduğunu öğrendim ben de çok korkuyorum transferi bekliyoruz oluşan kist gitmemiş o yüzden hap verdi onu kullanıyorum inşallah mayıs sonu gibi transfer olacağım diye düşünüyorum kist giderse ve korkularım var doğuştan olduğu için hiçbir işlem yapılamıyormuş Allah herkese istediği vakitte nasip etsin ben de 26 yaşındayım 1.5 sene denedik olmadı 🙏🏻

Merhaba, ben de arkuat rahim tanısı almıştım. Üstten basık olduğu için daha küçüktü rahmim. Ama çok şükür sıkıntısız bir hamilelik geçirdim ve doğum yaptım. İnşallah siz de benim gibi olursunuz 🌸
Peki gebeliğinniz normal mi oldu yoksa tüp bebek ile mi ve hamilelik sürecinde düşük tehlikenin var mıydı hep yattınız mı yoksa normal hayattaki işlerinize devam ettiniz mi sizinki ile benim durumum galiba aynı diye düşünüyorum☺️

Peki gebeliğinniz normal mi oldu yoksa tüp bebek ile mi ve hamilelik sürecinde düşük tehlikenin var mıydı hep yattınız mı yoksa normal hayattaki işlerinize devam ettiniz mi sizinki ile benim durumum galiba aynı diye düşünüyorum☺️
5 ay sonunda normal yolla hamile kaldım, bir sıkıntım olmadığı için normal bir hamilelik geçirdim çok şükür ki🙏🏻38+6 da sezaryen ile de doğum yaptım

5 ay sonunda normal yolla hamile kaldım, bir sıkıntım olmadığı için normal bir hamilelik geçirdim çok şükür ki🙏🏻38+6 da sezaryen ile de doğum yaptım
Teşekkürler. Bende transfer olacağım nasipse bu ay sonunda .
Banada rahmin normalden daha küçük doğuştan olduğu in buna işlem yapamayız sıkıntı olmaz transfere hazırlanalım dedi doktor .
Ama ben çok endişe ettim ya büyüyemez düşer vs vs gibi şeyler sizin yorumunuz beni olumlu etkiledi ama Şuan 🙏🏻

Teşekkürler. Bende transfer olacağım nasipse bu ay sonunda .
Banada rahmin normalden daha küçük doğuştan olduğu in buna işlem yapamayız sıkıntı olmaz transfere hazırlanalım dedi doktor .
Ama ben çok endişe ettim ya büyüyemez düşer vs vs gibi şeyler sizin yorumunuz beni olumlu etkiledi ama Şuan 🙏🏻
Evet bana da aynıları söylendi ama olumluya odaklanın hiç bişey olmaz inşallah sağlıkla doğum yaparsınız benim gibi 😇

X