Doğuştan ayak tırnak mantarı lütfen yardım :(((

herasmom

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2018
463
1.315
Merhabalar, 20 yaşındayım ve şu yaşıma kadar önü açık ayakkabı giymedim ama okadar özeniyorum ki.. Ayağımdan utanıyorum yurtta kalıyorum orda bile çorap giyiyorum rezil olurum diye.
Annemin söylediğine göre doğduğumdan beri tırnağın öyleymiş. Doktorada gitmedim hiç, faydası olmaz gibi geldi. Çünkü eskiden bana doktorun o tırnağı çektiğini söylemişlerdi açıkcası korktum ve küçükken 2 defa hızla koşarken tırnağımı kapıya çarmak suretiyle tırnak aram açılmış ve bir süre sonrada çıkmıştı. Ama geriye aynı şekilde böyle büyüdü. Yani çekmek bir çözüm değil. Yardımcı olur musunuz lütfen, doktora mı gideyim? Çekmek dışında bir şeyler yapılabilir mi :cry: (görüntü kirliliği için özür dilerim fotoğrafı atarsam daha iyi olur diye düşündüm)

Eklentiler

• IMG_9656.JPG
    IMG_9656.JPG
    45,7 KB · Görüntüleme: 1.605
Teyzemin kızının da aynen böyle ayağı. Doktor çekmemiz lazım demişti . Korkudan çektiremedi . Ama eminim korkacak birşey yoktur kardeşimin parmağında dolama oldu, çektiler çocukta tık yoktu. Acı çok olmuyor çekerken hissetmiyorsun ayrıca bilgin olsun. Oje sür tirnaklarina açık ayakkabı giyerken, yine belli oluyor mu

Teyzemin kızının da aynen böyle ayağı. Doktor çekmemiz lazım demişti . Korkudan çektiremedi . Ama eminim korkacak birşey yoktur kardeşimin parmağında dolama oldu, çektiler çocukta tık yoktu. Acı çok olmuyor çekerken hissetmiyorsun ayrıca bilgin olsun. Oje sür tirnaklarina açık ayakkabı giyerken, yine belli oluyor mu

Tesettürlü olduğum için oje kullanmıyorum normalde ama zaten tırnağım normal tırnak gibi değil yani hani normal tırnak olur ama sarı olur öyle değil. Daha farklı yapı olarakta mesela çıkıntılı biraz öyle dümdüz değil. Çektirmek korkutuyor ama dediğim gibi zaten çıkmıştı önceden çıkınca aynı büyüyor yine napacağımı bilemiyorum :KK43:

Benim tırnağımda öyle.Hatta aynı ayakta :) Benim sonrada oldu ama ne zaman oldu dersen hatırlamıyorum. Sarı-siyah arası bir renk ve kat kat tırnak var gibi sanki değil mi. Sert aynı zamanda. Ben de çok utanıyorum ama bir şey de yapamadım doğrusunu istersen. Sanırım mantar bu emin değilim.doktora göstermeye bile utandığım için gidemedim de. :KK43:

Benim tırnağımda öyle.Hatta aynı ayakta :) Benim sonrada oldu ama ne zaman oldu dersen hatırlamıyorum. Sarı-siyah arası bir renk ve kat kat tırnak var gibi sanki değil mi. Sert aynı zamanda. Ben de çok utanıyorum ama bir şey de yapamadım doğrusunu istersen. Sanırım mantar bu emin değilim.doktora göstermeye bile utandığım için gidemedim de. :KK43:

Aynen kat kat gibi. Ben çok sıkıldım artık bundan, haftaya Cumaya Cildiyeden randevu aldım, bir gidip göstericem bakalım ne yapacak. İlaca başlatsa bile tedavi 1 seneye yakın sürüyormuş sanırım.. yani tam bir baş belası. Ve çoğu kişide de geçmediği yazıyordu, ömür boyuda böyle yaşamak istemiyorum:KK43: bakalım ne diyecek doktor..

Aynen kat kat gibi. Ben çok sıkıldım artık bundan, haftaya Cumaya Cildiyeden randevu aldım, bir gidip göstericem bakalım ne yapacak. İlaca başlatsa bile tedavi 1 seneye yakın sürüyormuş sanırım.. yani tam bir baş belası. Ve çoğu kişide de geçmediği yazıyordu, ömür boyuda böyle yaşamak istemiyorum:KK43: bakalım ne diyecek doktor..
sana Zahmet Bana da söyler misin. Ben bu ara gidemem hamileyim.ilaç vs.Kullandırtmıyorlar pek ama doğumdan sonra kesin gideceğim.

Mantara benziyor. ilaci var. önce tirnagi törpüyle iyice inceltip üstüne ilaci sürülüyor. haftada 1 kere. böyle böyle tirnak saglikli kökten cikmaya basliyor. doktorunuz ilaci verir

sana Zahmet Bana da söyler misin. Ben bu ara gidemem hamileyim.ilaç vs.Kullandırtmıyorlar pek ama doğumdan sonra kesin gideceğim.

Doktora gittim geçen. Tırnağıma baktı ve kalınlaşmış önce incelmesi lazım dedi. Ve bir krem verdi. Etkili bir krem sanırım, gece yatarken sürüyorum sadece. Bir süre sonra tırnak incelecekmiş, ben daha yeni başladım tabi.
Tırnak inceldikten sonra gel dedi. Uzun ve zahmetli bir süreç olacağını biliyordum zaten.. Önce inceltelim sonra artık cila mı verir hap mı bakıcaz. Şimdilik böyle :) 1-2 ayı alır diye tahmin ediyorum incelmesi, belki daha fazla...

Mantara benziyor. ilaci var. önce tirnagi törpüyle iyice inceltip üstüne ilaci sürülüyor. haftada 1 kere. böyle böyle tirnak saglikli kökten cikmaya basliyor. doktorunuz ilaci verir

Evet doktora yeni gittim, önce incelmesi için bir krem verdi kalın olduğu için. Sizin dediğinizi öbür aşamada verecek sanırsam, normal tırnak boyutuna ulaştıktan sonra

Evet doktora yeni gittim, önce incelmesi için bir krem verdi kalın olduğu için. Sizin dediğinizi öbür aşamada verecek sanırsam, normal tırnak boyutuna ulaştıktan sonra

Benim bildiğim ilac oje gibi ayni icinde kendi törpüsü var. İnsallah yakin zamanda gecer. Bol bol dizenfekde et... ve ayaklarini hep kuru tut. Mesela corap giymeden önce pudra sür ayaklarina. Dahada cabuk gecer

Bu illete en guzeli pilli tirnak bakim seti alip inceltmek.Rossmandan almistim ben.Onunla duzenli incelttim kendim pedukurumu yaptim baya ama baya duzeldi.Simdi bide opilox tirnak cilasi kullaniyorum.ojeliken hic belli olmuyor ama ben evdeyken hava alsin diye oje kullanmiyorum.kesinlikle tavsiye ederim

Benim de sağda 3 solda 1 parmağımda vardı iki ayakta da baş parmakta illa var. Güzelce törpüleyip en alt tabakaya kadar,mümkünse çektirin. Sonra da her gün orayı sirkeyle silin. Ben böyle yaptığım için geçtiğini düşünüyorum. Sol ayak baş parmağım geçti. Sağ ayak da bir orta parmağım geçti onun yanındakinin yarısı geçti. Sadece sağ baş parmağımda var ama eskiye göre az. Kış gelsin onu da köküne kadar kesip sirkeye başlıcam.

Merhabalar, 20 yaşındayım ve şu yaşıma kadar önü açık ayakkabı giymedim ama okadar özeniyorum ki.. Ayağımdan utanıyorum yurtta kalıyorum orda bile çorap giyiyorum rezil olurum diye.
Annemin söylediğine göre doğduğumdan beri tırnağın öyleymiş. Doktorada gitmedim hiç, faydası olmaz gibi geldi. Çünkü eskiden bana doktorun o tırnağı çektiğini söylemişlerdi açıkcası korktum ve küçükken 2 defa hızla koşarken tırnağımı kapıya çarmak suretiyle tırnak aram açılmış ve bir süre sonrada çıkmıştı. Ama geriye aynı şekilde böyle büyüdü. Yani çekmek bir çözüm değil. Yardımcı olur musunuz lütfen, doktora mı gideyim? Çekmek dışında bir şeyler yapılabilir mi :cry: (görüntü kirliliği için özür dilerim fotoğrafı atarsam daha iyi olur diye düşündüm)

benin tırnağım da aynı senelrdir denemedim ilaç yöntem kalmadı. bence onunla yaşamaya bir an önce alış, kesinlikle iyleşmiyor. moralini bozmak istemedim ama gerçekten geçmiyor. çözümünü bulan varsa bende geçmesini çok istiyorum.

benin tırnağım da aynı senelrdir denemedim ilaç yöntem kalmadı. bence onunla yaşamaya bir an önce alış, kesinlikle iyleşmiyor. moralini bozmak istemedim ama gerçekten geçmiyor. çözümünü bulan varsa bende geçmesini çok istiyorum.
Ben yazdım ya yukarda:bicak:

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Yıllarca el ayak terlemesıne bağlı olarak ayak tırnak mantarı sorunuyla mucadele ettim. Kullanmadıgım ilac kalmadı. En sonunda hergün olmak kaydıyla sirke ve karbonatla bu sorunu çözdüm. 1 litre ayaklarınızın dayanabileceği suya birbucuk cay bardağı sirke dökün. 2 yemek kasıgı karbonat ilave edip 30 dakıka bu suda bekletin.sudan cıkarttıktan sonra hemen Bir torpu yardımıyla tırnak altını temizleyın. 7 gunde kalınlıkta azalma oluşuyor. Kalınlıktakı azalmanın ardından karbonatı isterseniz kullanmayabilirsınız. Ve sırkelı suda bekletme surenızı 15 dakıkaya indirebilirsiniz.1 ay sonra mantardan eser kalmayacak.

Benim el parmaklarımda olmuştu bir ara ilaç kullandım tam geçecekken kapıya sıkıştı anestezi yapıp çektiler düzeldi sonra. Doktora gidin tabiki nedir ne değildir öğrenin tedavinizi olun geçmiş olsun

X