Doğtaş ve kelebek mobilya rezaleti

Sizce son kez bekliyim mi verdikleri sözü aciliyeti bildiriyorum dedi musteri hizmetleri kisa süre içinde donus yapacağız dediler ama inanin hiç ümidim kalmadı.

Merhaba arkadaşlar ,

Yeni evlenecek ve mobilya alacak olanlara duyurulur , bundan 1 yıl önce düğünde Evimi Doğtaş ve kelebek mobilya ya güvenerek onlardan aldigim ürünlerle dosedim

Çok pişmanım sakin kapısından bile geçmeyin ,
Dolap kapağı arızalı
Konsol üst tabla kırık
Sandalye ayakları yamuk 6 adet
2li koltuk çökme
3lu koltuk çökme
Döşemede ip hataları
Köşe Takımı çökme

Durum bu ve 2015 temmuz ayında teslim oldu ürünler o günden bu güne bekliyorum sürekli teknik servis yönlendireceğiz deyip geçiştiriyorlar

Sadece Bilginize...
En ana bayinin numarasini ara tuketici haklarina verecegini soyle ve hic vakit kaybetmeden ver...hemen ya ucretini ya yenisi veriyolar ..garinti sonuc canim. annem istikbali verdi komple koltuklari deistrdiler...koskoca firmalar 3 kurusluk kalitede urun yapiyolar..sonuclarina katlansinlar

benim de mobilyalarım doğtaş..hiç sıkıntı yaşamadım..ama koltuklarında çökme sık yaşanıyor sanırım..başka yerlerden de aynı şikayetleri duymuştum..ama mobilyaları çok kaliteli gerçekten..

Koltukta çökme dediğiniz nedir tam olarak. En çok oturulan bölümün belli olması mı. Bizim koltuk da tepe home dan almıştık. Orada da koltuğun tam ortasına oturuyorum koltuk popo izi yaptı resmen. Biraz sinir bozucu aslında. 3 yıl oldu. Koltuğu değiştirmek istiyorum bende

Tüketici mahkemesi var artık aklınızda olsun böyle şeyler için

Koltukta çökme dediğiniz nedir tam olarak. En çok oturulan bölümün belli olması mı. Bizim koltuk da tepe home dan almıştık. Orada da koltuğun tam ortasına oturuyorum koltuk popo izi yaptı resmen. Biraz sinir bozucu aslında. 3 yıl oldu. Koltuğu değiştirmek istiyorum bende
evet öyle birşey olsa gerek..benim koltuklarım bellona..sıkıntı yaşamadım cidden çok sağlam süngerleri.yatak ve yemek odam doğtaş..

1 sene olmuş nasıl gelmezler bence bende sorun yaşamıştım 1 hafta sonra gelmişlerdi

Mobilya biraz şans işi açıkçası. Markası falan fark etmiyor gerçekten. Tecrübelerimden sonra buna inandım yani. Sizin memnun olmadığınızdan başkası memnun olur, başkasının olmadığından siz...
Evimde hemen hemen bilindik büyük markaların hepsinden parça parça mobilya var. Kalitesinden en memnun olduklarım ikea, tepe home ve doğtaş'tır benim de.

Doğtaş'a gelecek olursam evimdeki koltukların biri Doğtaş'tan, biz kendimizden kaynaklanan bir hatayla başvurmuştuk teknik servisine. Eğer teknik servisi olan bir bölge dışındaysanız, bölgeden bölgeye değişiklik göstererek ayda 1 ya da 2 sefer dağıtıma geldiklerinde bölgedeki arızalı ürünleri keşfe geliyor ekip aynı zamanda, bir sonraki dağıtım sürecinde de arızalı ürünün yerine yenisini ya da gerekli teknik desteği veriyorlar. O yüzden süre biraz uzayabiliyor. Direkt bağlı bulunduğunuz bölgenin bayiisinin numarasını bulun, şikayetinizi anlatın. Ürünü aldığınız mağazaya başvurun. Çağrı merkezini arayın. Diretince süreci epeyce hızlandırıyorlar.

Bizim bağlı bulunduğumuz bölgeden ötürü 2 ayda falan olmuştu ancak değişim. Hata bizden kaynaklı olmasına rağmen tek parça istediğimiz hâlde tüm L koltuğun minderleri, kaplama kumaşları, kırlentleri dahil ileride gelip evimde montajlayacakları biçimde dikilmiş halde koltuğu aldığımız fiyatın %10'unu bile denmeyecek cüzi bir fiyata yapmışlardı. Geç olmasına rağmen memnunum o yüzden.

Buna rağmen İnegöl'den üreticiden yaptırdığım mobilya hatalı gelince 3 günde Türkiye'nin bir ucuna değişim yapmışlardı. Öyle ahım şahım kurumsal bir firma da değildi. Malzemesi de taş gibidir.

Herkes Doğtaş'tan çok Bellona'dan memnundur mesela. Tecrübem yüzünden üzerine para verseler Bellona'dan mobilya almam. Satınalma sonrası hizmetleri, ürün kaliteleri rezalet bana göre.

Son düzenleme:
Faturalarinizla birlikte tüketici haklarına şikayet edin. 1 yıl beklemeniz hata

Twitter dan iletilerime hemen dönüş oldu bugün size ulaşmak istiyoruz diye

Ama aynı firma instagramdan yaptığım kesinlikle hiç saygısızlık olmayan sadece sikayet iceren yorumlarımi sildi...

Ama aynı firma instagramdan yaptığım kesinlikle hiç saygısızlık olmayan sadece sikayet iceren yorumlarımi sildi...
Niye bir yıldır dava açmadığını ve şimdi bile açmak gibi bir düşünceyi dillendirmedigini sorabilir miyim?

1 yıldır dava açmadim çünkü bu süreçte bayi ile iyi iletişim kurdum ama en son sandalyelerin yanlış gelmesi ve geri gitmesi sebebi ile arıza kaydimizin olmadığı ve sürecin en baştan başlayacağı haberini alınca son bir paylaşım yapmaya karar verdim bundan sonra kısa süre içinde gerekli işlemler yapilmazsa yasal hakkımı kullanicam

oturulan yerler cukurlasti sungerler aşırı yumusadi

Benim bütün ev eşyası Doğtaş sadece tv ünitesinin çekmeceleri sorun oldu o da bizim hatamız bence fazla yük yüklemişiz onun dışında koltuklarım taş gibi,tay tüyü almıştık dedikleri gibi leke tutmuyor kaliteliymiş.

Şikayetvar'a yazın ordan bi geri dönüş alırsınız.

yemek takımım salonum ve yatak odam doğtaş köşe takımım enza şu ana kadar hepsi taş gibi 4 yıldır kullanıyorum.
eşya olayında şansa inanıyorum. hiç beklemediğin şeyleri yıllarca kullanabiliyorken pahalı marka ürünleri çok daha kısa süre kullanıyor olabiliyoruz. arçelik buzdolabımın garantisi biter bitmez bozuldu mesela motorı değişti 400 tl ödedim.

Bizim Samsung buzdolabınada aynısı oldu. Eylülde garantisi bitmiş ekimde buzdolabı tarafındaki sebzeler don olmaya başladı. Sonra da şu akıtmaya başladı. Geldi baktı bu modellerde bilmeme resistans kullanılmış buz tuttuğu zaman böyle oluyor. Bu model hatalı dedi. Ama garanti bittiği için değiştirmiyor tabi. 3 yıl garanti dayanıklı ürün sayılan buzdolabı için çok çok azmis bunu anladım. Ne yaparsam yapayım bu problem tasarım kaynaklı ve çözülmeyecek yani. Gel de gıcık olma. Ürünün hatalı tasarım olduğunu biliyorlar 3 yıl içinde bozulmaz ise ne ala diye satıyorlar. Ben bir daha Samsung almam tabii ki.

Twitter'daki yorumlarinizi silebilseler onu da silerlerdi. :)

Kesinlikle öyle ürünü satana kadar ellerinden gelen herseyi yaptılar ürünü sattılar hiçbişey yapmıyorlar fotoğraf yuleyemiyirum boyut yüksek ayarlayinca onuda gostericem

X