K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Dilinizi kazıyın!!!

bizim ulkede dil temızleyıcı macunlar,kazıyıcılar nedense önemsız gıbı satılmaz..satış oranı çok az..sonrada yakınırız ağzım kokar çantama nane mı koysam maydanoz mu..bedenın her organı onemlı..isabet olmuş konu..helekı bayanlar için..

bizim ulkede dil temızleyıcı macunlar,kazıyıcılar nedense önemsız gıbı satılmaz..satış oranı çok az..sonrada yakınırız ağzım kokar çantama nane mı koysam maydanoz mu..bedenın her organı onemlı..isabet olmuş konu..helekı bayanlar için..

canım o kadar haklısın ki..ben bir bayan olarak çok ama çok dikkat ederim..normalde gündüzleri yada akşamları ağız kokusuna dair hiçbir problemim yok çok şükür..sadece sabahları oluyor o koku...sabah arkadaşlarım bende kaldığı zaman yada biyerlerde kalınca çok ama çok dikkat ederim, hemen dişlerimi fırçalar ve kazırım...asla dişlerimi fırçalamadan bişey yiyemem ve yanımdaki insanlarla birebir yakından konuşamam....o yüzden sabahları asık olur suratım.....:KK1: benimde çevremdeki arkadaşlarım bazen yakınımda konuşuyorken içim kalkıyor ağız kokularından...ama ağzın kokuyor diye bişey diyemiyorsun ne yazıkki..ama insanlar da farkına varmıyor..bu çok önemli....

canım o kadar haklısın ki..ben bir bayan olarak çok ama çok dikkat ederim..normalde gündüzleri yada akşamları ağız kokusuna dair hiçbir problemim yok çok şükür..sadece sabahları oluyor o koku...sabah arkadaşlarım bende kaldığı zaman yada biyerlerde kalınca çok ama çok dikkat ederim, hemen dişlerimi fırçalar ve kazırım...asla dişlerimi fırçalamadan bişey yiyemem ve yanımdaki insanlarla birebir yakından konuşamam....o yüzden sabahları asık olur suratım.....:KK1: benimde çevremdeki arkadaşlarım bazen yakınımda konuşuyorken içim kalkıyor ağız kokularından...ama ağzın kokuyor diye bişey diyemiyorsun ne yazıkki..ama insanlar da farkına varmıyor..bu çok önemli....

bendede sabah kalkınca diş etı kanamasından koku problemım oluyor..bazı kişilerde daha cıddı boyutta bu koku..mıde kaynaklı olanlarda..özellıkle bu ıkıncı tur problemı olan arkadaşlar bu ürünlere yönlenmelı..bayan olsun erkek olsun kullanılmalı bu ya da benzerı ağız bakım ürünlerı..çocuklar bıle ağzın kokuyor dıyor ben şahıt oluyorum..öğrencılerım bırbırıne boyle ıkazda bulunuyor..gıdıp fırçalayıp geliyorlar..onlar bıle rahatsız oluyor..

kesinlkle ağız kokusu çok önemlii, ama nerelerde satılyıor, ilk defa burda varlığından haberdar oluyorum, madem işe yarıyor o kadar, bende edinmek istiyorum bi tanee, eczanelerdemi satılır acaba ??:44::44:

Umarım o çay kaşığını dilinizi kazıdıktan sonra yıkayıp mutfaktaki yerine koymuyorsunuzdur:)

ayyyy inanmıyorum artık hiç kimsede çay içemeyeceğim sanırım:KK52::KK52:

içme canım valla içme,ben neler gördüm bilsen,ooooo,takma dişlerini akşamları çıkarıp mutfaktaki bardaklarda muhafaza edenleri mi desem,kocasının eskimiş penye pijama altından mutfak bezi yapan kadınları mı desem,mutfakta diş fırçalayanları,sümkürenleri mi desem.o yüzden adın gibi emin olduğun birinin evinden ye,iç,gerisinden asla,kabuklu ceviz bile yeme

Benim de burun tıkanması oluyor bazı sabahlar. Üşüttüğümden galan değil. Bi süre sonra geçiyor tıkanıklık. Belki de dil kazımakla alakalıdır. Ben dişlerimi fırçaladıktan sonra diş ipi de kullanırım. Ama eczanedn dil kazıyıcısı da alacağım. Sağlık gibisi var mı? YOK.

Bilgi için gerçekten çok teşekkürler. Çok sık Tonsillit oluyorum bunu uygularsam bir nebze olsun sonucunu alırım diye düşünüyorum. Sonuçta ağzımızda biriken mikroplar bademciklerimize de yapışıyor. Tekrar teşekkürler :) :KK9:

bende dişlerimle birlikte fırçalıyorum ..dişlerimi fırçalayıp en son dilimide fırçalıyorum....birkaç yıl önce bir filmde görmüştüm julıa roberts bu şekilde yapıyordu...

Son düzenleme:
dilimi ara sıra fırçalarım dişlerimi fırçalarken
ama çok midemi bulandırıyor
dil temizleyicisi bende sorayım bi eczaneye

Ağız kokusunun en önemli sebebi dilimizmiş. Ben dişimi fırçaladıktan sonra artık dilimi de temizliyorum. Bunun için Dilsil adında U şeklinde bir temizleyici aldım kullanıyorum. Internet sitesinden satılıyor yalnız. Çok memnun kaldım. Eşimin mide yanmasına bile iyi geldi.. kesinlikle deneyin memnun kalırsınız.

X