Demir depolarım boşmuş

Gece yatmadan önce bir iki kaşık pekmez içip üzerine yine 1-2 çorba kaşığı limon suyu için gece dememin sebebi kalsiyum demiri bağlıyor gündüz yoğurt peynir yiyebilirsiniz akşam bir de çay faslı oluyorsa bu fasıllar bittikten sonra demir almak daha mantıklı oluyor
B12 için ben vitamin alıyorum çünkü haşimato hastasıyım siz yumurta sakatat balık süt yoğurt peynir yerseniz yeterli olabilir belki olmazsa takviye alabilirsiniz🌷

Gece yatmadan önce bir iki kaşık pekmez içip üzerine yine 1-2 çorba kaşığı limon suyu için gece dememin sebebi kalsiyum demiri bağlıyor gündüz yoğurt peynir yiyebilirsiniz akşam bir de çay faslı oluyorsa bu fasıllar bittikten sonra demir almak daha mantıklı oluyor
B12 için ben vitamin alıyorum çünkü haşimato hastasıyım siz yumurta sakatat balık süt yoğurt peynir yerseniz yeterli olabilir belki olmazsa takviye alabilirsiniz🌷
Teşekkür ederim,tavsiyelerinizi deneyeceğim. 🤗

Pekmez üzerine limon suyu çok işe yarıyor gerçekten. Bir de yiyebiliyorsanız haftada en az 1-2 defa dalak yiyin. Bol bol çekirdeksiz kuru üzüm yiyin. Bi yandan da ilaç takviyelerinize devam edin. 6 aya kalmaz toparlarsınız. Yalnız bi 6 ay daha korumak için takviye kullanmaya devam ederseniz iyi olur

Pekmez bilimsel çalışmalarda kanıtı yok hatta doktorlar demir oranı çok düşük diyorlar boşuna şeker yersiniz diyorlar. Benim önerim ventura markası demir / c olanı için. bayağı övülmüş bir arkadaşımda önermişti. Çabuk toparlarsınız. B12 içinde natures supreme b komplex alın. biraz daha oranları fazla onu ben de kullanıyorum çok güzel enerji veriyor. B kompleks dediğim Migrosta var o ikisini düzenli için toparlarsınız. Geçmiş olsun.

Merhabalar. Demir depolarımın boş olduğunu öğrendim B12 vs hepsi düşük. Aranızda bu durumu yaşayıp nasıl düzeldigiyle ilgili bilgi verebilecek var mı?
Ben hamileyim ve doktor banada demir depolarımın boşaldığı söyledi, hemen demir takviyelerine başladık. Çok çay ve kahve tüketimi vücudun demir emilimini engelliyormuş o yüzden fazla tüketmemeye çalışın, c vitamini demir emilimini artırır onun için bol limonlu yeşillikli salatalar tüketin ve her gün yarım bardak suyun içine bir iki kaşık pekmez karıştırıp için, içine bir kaç damla limonda damlata bilirsiniz. Özellikle demir ilacını içtikten sonra bunları yaparsanız daha faydalı olur, ilaçtan sonra bir kaç saat kafein içeren ürünler kesinlikle tüketmeyin.... İnşallah anlata bilmişimdir biraz karışık oldu ama😅

Pekmez bilimsel çalışmalarda kanıtı yok hatta doktorlar demir oranı çok düşük diyorlar boşuna şeker yersiniz diyorlar. Benim önerim ventura markası demir / c olanı için. bayağı övülmüş bir arkadaşımda önermişti. Çabuk toparlarsınız. B12 içinde natures supreme b komplex alın. biraz daha oranları fazla onu ben de kullanıyorum çok güzel enerji veriyor. B kompleks dediğim Migrosta var o ikisini düzenli için toparlarsınız. Geçmiş olsun.
Pekmez demir içerdiği için önerilmiyor zaten, vücuda giren demirin emilimini artırdığı için öneriliyor. Özellikle demir ilacından sonra yarım bardak suya bir kaç kaşık pekmez ve limon damlatıp içilirse çok daha faydalı olur

Pekmez demir içerdiği için önerilmiyor zaten, vücuda giren demirin emilimini artırdığı için öneriliyor. Özellikle demir ilacından sonra yarım bardak suya bir kaç kaşık pekmez ve limon damlatıp içilirse çok daha faydalı olur
Evet bu şekilde daha faydalı olabilir. Sadece pekmezle işi çözmek olmaz diye dedim. demir ilacı ve c vitaminli şeyler içilmeli en önemlisi. Önerdiğim markalarda kısa zamanda geri dönüşler alınmış hatta ben de ara ara kullanmak için alıcam aslında hepimiz ara sıra kullanmamız lazım👍

Evet bu şekilde daha faydalı olabilir. Sadece pekmezle işi çözmek olmaz diye dedim. demir ilacı ve c vitaminli şeyler içilmeli en önemlisi. Önerdiğim markalarda kısa zamanda geri dönüşler alınmış hatta ben de ara ara kullanmak için alıcam aslında hepimiz ara sıra kullanmamız lazım👍
Kesinlikle doğru, arada bir hepimizin vitamin takviyesi kullanması gerekiyor bende hamileliğimde öğrendim vitamin depolarımın boşaldığını ve çeşitli Demir, çinko, omega 3, magnezyum ilaçları kullanıyorum şu an. Keşke daha önce bilseydim de kullansaydım

demir ilacı Bvitamini ıvır zıvır vermişti doktor düzenli kullandım ve işe yaradı
sadece pekmezle falan olacak iş değil
ilaçları kullanın sonra bi kan testi daha yaptırın snrasnda düzenli pekmez vs içersiniz

X