Konuşma Problemleri cocuklarimla aram bozuk

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

Wmeso

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2020
2
1
35
Arkadaslar merhaba buraya geri katildim ... sinirlerime hakim olamıyorum artik . 2 tane çocuğum var 9 ve 10 yaşında c hic sabrım yok cok kavga ediyor lar telefon versem hic sorun yok sesleri çıkmıyor ama telefonu aldım dakika kavga edecek birsey buluyor lar susun diyorum ,hic susuyorlar tabiki onlar robot degil ama artık hic sabrım kalmıyor ve onların canini yakıyorum bu pandemi okullar kapalı herüst üste geldi

Arkadaslar merhaba buraya geri katildim ... sinirlerime hakim olamıyorum artik . 2 tane çocuğum var 9 ve 10 yaşında c hic sabrım yok cok kavga ediyor lar telefon versem hic sorun yok sesleri çıkmıyor ama telefonu aldım dakika kavga edecek birsey buluyor lar susun diyorum ,hic susuyorlar tabiki onlar robot degil ama artık hic sabrım kalmıyor ve onların canini yakıyorum bu pandemi okullar kapalı herüst üste geldi
Yapmayın lütfen benim gibi çocuk diye yalvaran çok insan var rabbim size nasip etmiş onlara etkinlik bulun telefon haricinde kendiniz vakit geçirin ama eger şiddete başvurursanız ilerde onlarda çok büyük etki edicek

Yapmayın lütfen benim gibi çocuk diye yalvaran çok insan var rabbim size nasip etmiş onlara etkinlik bulun telefon haricinde kendiniz vakit geçirin ama eger şiddete başvurursanız ilerde onlarda çok büyük etki edicek
Alah hayirli evlat versin sizede ..evwt ama inanın simdi cocullar cok farklı bizim gibi değiller hic bireyden mutlu olmuyorlar

Alah hayirli evlat versin sizede ..evwt ama inanın simdi cocullar cok farklı bizim gibi değiller hic bireyden mutlu olmuyorlar
şimdiki çocuklar çok farklı diyerek sıyrılamayız işin içinden. en başından beri ne kadar vakit geçirdiniz, etkinlikler yaptınız, oyunlar oynadınız eşinizle birlikte? benim çevremdeki arkadaşlarım çocuklarını hep eski usul büyütüyorlar. az oyuncak, sıfıra yakın teknoloji, bol oyun.
siz ssadece susun diyerek susmalarını sağlayamazsınız ki.

Evet öyleler belkide yaşları çok yakın bu yüzden de olabilir benim kardeşlerim de böyle çünkü aralarında 1 buçuk yaş var ve sürkli kavga ediyorlar destek falan boş iş böyle konularda insan kendini yetiştirmeli benim görümcem de böyleydi çocukları arasında 1 yaş var sonra kendi kendine geliştirici kitaplar falan okudu şu an çocukların dilinden anlıyor diyebilirim

Bence çocuklara masa oyunları alın.. İnternetten bakın araştırın siparişinizi verin.. Ya da ne bileyim alın onları mutfağa hamur yoğurun sonra verin hamuru ellerine uçak araba ne bilim bişeyler yapsınlar işte.. Hamurdan ne yapılır aklıma gelmiyor şuan 🙄 benim hiç çocuğum yok şuan ama olsa ben onlara uğraşlar bulup enerjilerini öyle atmalarını sağlardım.. Puzzle, lego, satranç, jenga gibi ne bileyim daha çok böyle oyunlar var koli falan verin kolilerden birşeyler yapsınlar, gözden çıkardığınız bir odanız bir halınız varsa verin ellerine kartonları, kağıtları boyama etkinlikleri yapsınlar 🙈😂 sizi de bunaltmazlar böylece..

Telefon, Tv ve bilgisayar harici meşgaleler bulun çocuklarınıza. Kitap, bulmaca, enstrüman, oyun vs. Canlarını yakmaya da hakkınız yok nolursa olsun.

X