Çocuk Hastalıkları Çocuklarda femur kırığı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Bizim alçıyla hiç ayağa kalkmadı yerde sürünüyodu sadece biz korkudan onada engel olmaya çalıştık hatta ama doktora hiç sormadık sorun olurmu bilemiyorum o yüzden. alçı çıkınca yürüsün istediğini yapsın demişti ama oğlum yürürmemişti
Ben de engel olmaya çalışıyorum oturabildiği kadar otursun diye uğraşıyorum pek olmuyor bende korkuyorum ama ne yapsam bilmiyorum oturtamiyorum

Aslında bu bacağının tuttuğunun göstergesiymiş bide yeni hatırladım sürüniyo engel olamıyoruz demiştik doktora yüksekten düşmediği sürece bişey olmaz demişti bize sizde korkmayın alçı çıkınca yürüyecek demekki ne güzel daha kolay atlattınız süreci içinizi ferah tutun

Aslında bu bacağının tuttuğunun göstergesiymiş bide yeni hatırladım sürüniyo engel olamıyoruz demiştik doktora yüksekten düşmediği sürece bişey olmaz demişti bize sizde korkmayın alçı çıkınca yürüyecek demekki ne güzel daha kolay atlattınız süreci içinizi ferah tutun
Çok teşekkür ederim. Bizim de yarın randevumuz var . Alcinin toplam 37 38. Günü olacak. İnşallah hayırlı haberlerle doneriz

Iyi gunler benim oglumda malesef misafir gittigimiz evin merdiveninden dustu
Doktor tel takti ama 45 gun sure icinde ayagi alcida kalacak dedi oglum 35 aylik yeni dili gelismeye basladi basimiza.bu olay geldi 5 gun pldu bu surecte o doktor bu doktor dolandik kendisi telefoma baglandi onun psikolojisine zarar verecek.durum.45 gun hareket etmeden bir odanin icinde bu cocuk nasil gecirecek 7 24.etknlik yapsam onun da ilgisi olmqz zaten siz bu surede neler.yaptiniz lutfen bilgi verin

Doktor tel takti ama 45 gun sure icinde ayagi alcida kalacak dedi oglum 35 aylik yeni dili gelismeye basladi basimiza.bu olay geldi 5 gun pldu bu surecte o doktor bu doktor dolandik kendisi telefoma baglandi onun psikolojisine zarar verecek.durum.45 gun hareket etmeden bir odanin icinde bu cocuk nasil gecirecek 7 24.etknlik yapsam onun da ilgisi olmqz zaten siz bu surede neler.yaptiniz lutfen bilgi verin
Lutfen fikir verin lutfennnn

Merhaba çok geçmiş olsun msjınızı yeni gördüm bu konuda bende çok çaresiz kaldım ve tvye mecbur kaldık oturmaya başlayana kadar mecbur izlettik çünkü sadece yatıyodu imkansızdı bişeyler yapmak arada kitap okuduk oturmaya başlayınca normal oyuncaklarını oynattık tv de çok şükür çok etkilemedi sonrasonda yürümeye başlayınca istemez bile. Siz bu konuya çok üzülmeyin iyileşince telafi edilebilir . Alçı tek bacaksa on onbeş güne oturmaya başlar o zaman oyıncaklarla ilgilenir zaten tv telefon gerek kalmaz üzülmeyin

merhaba benim oğlumun alçısı çıkalı bir atı geçti koşuyor düşüyor eskisi gibi hiç bi sorun kalmadı sizinde içiniz ferah olsun allah kalıcı bişey vermesin geçmez gibi geliyor ama geçiyor bizimki bide koltuk altından itibaren alçıydı. telefon tekevizyon olayını da bence çok kafaya takmayın izleyeceği 1 ay bizimde başka çaremiz yoktu hep izlettik vakit geçirsin diye izlemediği video kalmadı alçının çıkmasına yakın kendisi sıkıldı telefondan televizyondan alçı çıktıktan sonrada öyle bağımlı olmadı neredeyse yüzüne bakmadı istemedi telefon yada televizyon o yüzden kasmayın bence. farklı şekilde vakit geçirmek içinde ailelerimiz geliyordu sürekli bebek arabasıyla gezdiriyorduk hayvanları sevmeye götürüyoduk ama en iyi vakit evde geçiyodu

merhaba benim oğlumun alçısı çıkalı bir atı geçti koşuyor düşüyor eskisi gibi hiç bi sorun kalmadı sizinde içiniz ferah olsun allah kalıcı bişey vermesin geçmez gibi geliyor ama geçiyor bizimki bide koltuk altından itibaren alçıydı. telefon tekevizyon olayını da bence çok kafaya takmayın izleyeceği 1 ay bizimde başka çaremiz yoktu hep izlettik vakit geçirsin diye izlemediği video kalmadı alçının çıkmasına yakın kendisi sıkıldı telefondan televizyondan alçı çıktıktan sonrada öyle bağımlı olmadı neredeyse yüzüne bakmadı istemedi telefon yada televizyon o yüzden kasmayın bence. farklı şekilde vakit geçirmek içinde ailelerimiz geliyordu sürekli bebek arabasıyla gezdiriyorduk hayvanları sevmeye götürüyoduk ama en iyi vakit evde geçiyodu
Kesinlikle katılıyorum bizde bu süreçte tablette komik videolar ve TV den çizgi film izlettik daha sonra izlemedi. Boyama yaptırdık, kitap okuduk, değişik legolar aldık.. öyle böyle geçti zaman. Başka çare yok zaten bizim de tek şansizligimiz koltukaltı tüm vücut alcidaydi. Ve çocuk hareket edemiyordu biz ikinci ayda arabayla gezdirdik hergun dondurma falan yedirdik. Biraz daha sakinledi o zaman. İlk ay çok çok zordu Allah bu süreçte herkese yardım etsin ama geçiyor sadece sabır gerek..

Şuan durumunuz nasıl

Arkadaşlar merhaba benim oğlum iki buçuk yaşında parka düz yolda ayağı burkuldu kalçasının üstüne düştü ve basit dusmede femur kemigini kırdı. Hastanede hem doktor hem biz şok olduk. Komple iki bacak ve göğüs kısmı alçıya alındı. 1 aydır alçıda o kadar zor gunler geçirdik ve hala geçiriyoruz ki anlatamam. Allah kimseye yaşatmasın ama başından böyle bir olay geçen var mı yada yakınlarından duyan. Doktorumuz ayağında belli bir süre kısalık ve kemik kaymasında dolayı eğrilik olabilir dedi ama yaş aldıkça büyüdükçe geçer diyo ama zaman vermiyo yıllar alır diyo. Ailecek üzüntüden perişanız varsa bir bilen duyan beni bilgilendirebilir mi
Merhaba benim oğlum da 19 Aylık evde oynarken düştü ve sandalyenin bacağına geldi oğlumun bacağı ve femur kırığı olmuş şimdi alçıda sizin çocuğunuz nasıl oldu biz de çok tedirginiz lütfen cevap ver

İyi günler benim oğlumda evde balona bastı düştü femur kırığı oluştu doktor tel takmayalım ben kemiklerini ameliyat ta denk getirip alçılıycam dedi yaşı küçük bunu öneriyoruz en başta dedi kabul ettik 10 gün sonra kontrole gittik kaymış biraz sorun değil beklenilen birşey dedi ama ben röntgenine bakınca kaynamış gibi görünmüyordu siizn ki ne zaman kaynamaya başladı doktorumu değiştirmem gerek nolur bir cevap verin

Birde alçısını nasıl temiz tuttunuz çiş değmemesi için oğlum bezi bırakmıştı normalde geldiği zaman söylüyor ama uykusunda kaçırıyo biraz alçısı çiş oldu tüm zaman boyunca tek bir alçıda mı kaldı acaba siiznki değişti mi hiç alçısı

Merhabalar kusura bakmayın çok fazla aktif değilim burada yeni gördüm şuan oğlunuz nasıl Allah öncelikle onun yardımcısı sonrada sizin yardimciniz olsun. Bizim tedavimiz biteli.neredeyse 7 ay olacak çok şükür sıkıntımız kalmadı elhamdülillah. Ama süreç çok zordu Allah kimseye yaşatmasın oğlum şuan psikolojik tedavi görüyor o kadar etkilendiki o kadar psikolojisi alt üst oldu ki hala kendine gelemedi dile kolay 2 yaşında bebek 2 ay komple koltukaltina kadar alçılı Ağustos sıcağında. Hala aklıma geldikçe ağlıyorum bebeğiniz kaç hafta alçı da kalacak çok çok üzüldüm bunu yaşamayan bilemez ama korkmayın sağlık olarak kalıcı birşey kalmıyor ben İzmir İstanbul arası en az 15 doktorla görüştüm hepsinin dediği aynıydı ki hakikaten de bişey kalmadı. İlk aylarda biraz yamuk yürüdü aksadı iki aya düzeldi sakın korkmayın endişe etmeyin benim gibi günlerinizi zehir etmeyin sadece oğlunuzla ilgilenin bu surec psikolojik olarak insanı çökerten bir süreç ne yazikki. Allah'a emanet olun
Güncel cevap verebilir misimiz lütfen

İyi günler benim oğlumda evde balona bastı düştü femur kırığı oluştu doktor tel takmayalım ben kemiklerini ameliyat ta denk getirip alçılıycam dedi yaşı küçük bunu öneriyoruz en başta dedi kabul ettik 10 gün sonra kontrole gittik kaymış biraz sorun değil beklenilen birşey dedi ama ben röntgenine bakınca kaynamış gibi görünmüyordu siizn ki ne zaman kaynamaya başladı doktorumu değiştirmem gerek nolur bir cevap verin
Güncel

İyi günler bunu bizim başımıza gelen herhangi birininde başına gelirde bir teselli aramak için yanıt arayan olursa diye yazıyorum burda okuduklarımın dışında bir süreç yaşadık Rabbim kimselere yaşatmasın oğlum 16 aralıkta evde balonla oynadığı yerde femur kemiğini kırdı oan yakın olduğu için devlet hastanesi aciline götürdük ortopedi doktoru ameliyat edeceğini söyledi acaba kırık mı diye götürürken biranda ameliyat olacağını duyunca yıkıldık doktor araştırmak götürmek gibi bir zamanımız olmadı doktor ya alçı yapalım bu yaşta bunu öneriyoruz dedi bizede yada tel takacaktı biz algılayacak halde değildik hangisinin iyi olursa lütfen onu yapın dedik ozaman ameliyat yapmayalım alçı yapalım dedi kemiği dönmüş düzeltip alçılıycam dedi öyle de yaptı ama bizim kemik bir türlü kaynamadı 10 günde bir götürdük ama kemik kaynayacağına ayrılıyordu doktorda müdahale etmeyip 10 gün bekleyin gelin diyodu artık 2. Kontrolden sonra doktor araştırmaya başladım çünkü çocuk bu tutamıyorsunuz hareket ediyo sinirinden kendi kendini paralıyor bağlamam gerekti ancak çocuğu kıpırdamasın diye 33 günlükte götürdüğümüzde devletteki doktor da ameliyat dedi kemik git gide uzaklaşmış dedi ama ben güvenmedim çünkü daha önceden müdahale edebilrdi diye hep kendimi yedim durdum çok çok çok zor bir süreçti ağlamaktan üzülmekten Rabbime yalvarıyodum daha 3 yaşında çocuk nasıl dayansın daha sonra ameliyatı orda yaptırmadık özel hastaneye götürdük uzman bir doktor tel atmak için geç kaldığımızı ve sivri bir kırık olduğunu ancak içine platin atabileceğimizi söyledi 3 saatlik bir ameliyat geçirdi yavrum artık kaymayacağını bezini rahatca takabileceğimi kucağımıza rahatca alabileceğimizi söyledi 2 hafta sonra dikişlerini 3 hafta sonra alçısını alırız dedi öylede oldu çok şükür 2. Haftada dikişler alındı eöntgende hiçbir kayma söz konusu değildi 3. Haftada alçısı çıktı henüz daha bu dönemdeyiz ama ben yazmak istedim Allahım çocuklarımızı korusun kimselere yaşatmasın inşallah ben çok çözüm aradım cevap aradım çünkü burda yazanlardan çok çok kötüsü geldi başımıza suan hala yürümüyor oğlum alçı yeni çıktı ağrıları var ama bu kadar bile ilerlemek bizi öyle mutlu etti ki çok şükür Allahım 🙏

Benim oğlumda evde koşarken düştü ve sağ uyluk kemiği kırıldı özel bir hastanenin aciline gittik orada öğrendik kırık olduğunu ameliyat dediler düz alçıyla daha sonra yine kırılabilir dedikleri için tamam dedik tel taktılar daha 10 gün oldu inşallah burada okuduklarımız gibi olumlu bir şekilde biter bizim sürecimizde benim sorum tel taktıranlarda ameliyat dikiş yerimiz açıldı böyle bir durum yaşayan oldu mu acaba??

Şimdi şöyle biz hep çok kötü aksilikler yaşadık bizim telleri içine gömdü doktor ama birisini derinin hemen altında görünüyodu ve bir hafta sonra deriyi delip çıkmış . Yarım alçıdaydık üç güne dikişlere pansuman oluyodu on beş gün sonra dikiş alındı sonra biz yarım alçıyla rahat edemedik sentetik bi alçı yapıldı yirmi günde öle kaldı toplam 35 gün alçıda kaldı. Alçı çıkınca iki ay telle durcaksınız yürür bu şekil telle demişti ama asla dizini bile açmadı bizde on gün sonra gittik oda teller rahatsız ediyo sanırım tel alınmadan yürümücek deyip telleri alma kararı aldı . Biz bu süreçte dışta olan teli küçük bi gazlı bez ve bantla kapattık hep . Toplam 55 gün sonra da teller alındı. İlk tel takılırken iki gün hastanede yattık . Alınırken aç getirin demişti bizde öle yaptık altı saat aç kalcak şekilde besledik sonra ameliyatla aldılar kendine gelince gidebilirsiniz dedi. Eğer sizin tellerin ucunu dışarda bıraktıysa anestezisiz alınıyomuş. Çocuk küçük canı yanar korkar dediği için biz anesteziye razı olmaj zorunda kaldık. Şiödiki dikişler daha küçük yine küçük bi gazlı bez ve bantla kapatıyoruz. Dizinde şişlik var ve korkudanmı bilmiyorum yürümeyi reddediyo bacağındaki o bantlardan korkuyo diye düşünüp dikiş alınöasını bekliyoruz 6 günümüz kaldı bakalım hala yürümezse naparız bilemiyorum kemikte sıkıntı yok ama tamamen kaynamış bi o teselli ediyo işte . Sormak istediğiniz ne olursa sorun atlamış olduğım şeyler olabilir. Çok zor ama geçecek inşallah

X