Çocuğum yemiyor

mlknht

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2014
15
2
34
Merhabalar nolur bana bı yol gosterin bı akıl verin oğlum iki yaşında ve hiç yemek yemiyor ıvır zıvır deseniz onuda yiyor ama yemiyor şöyleki ilk ek gıdaya geçişte rahattım iyiydi ne versem yiyordu ama bir yaştan itibaren anaannesi etraf yüzünden eline hep birşeyler verildi ne kadar kızdan ne kadar istemesem önüne gecemedim markete gidiyorum bı geliyorum elinde bı bisküvi niye veridiniz diyorum e ben yiyordum gördü istedi e açılmıştır falan kardeşimin bir yaş büyük oğlu var o hep ıvır zıvır yer ama normal yemeginide yer bizimki onun yüzünden ıvır zıvır yemeye başladı mecburiyetten bir saatliğine ne bileyim bir beş dakikalığına bırakmak yada onlara gitmek yada aile ve araya gelmek zorunda olunduğunda benim çocuğum hep atıştırmalık şeyleri tanıdı.su anda cips istiyor iki tane yiyor sonra bırakıyor ama yemekte yemiyor asla ama asla yemiyor pilav severdi ondan bıktı ama başka şeylerde axik değil çorba içtiğini unuttum çocuğun hiç çorba içmez meyve yemez bende zorlasamda basaramiyorum ağzına zorlq tık diyorlar e kendisini parçalıyor aç bırakıyorum hani kek cips vermiyorum yine açlıktan yerlerde dovunuyor bağırıyor ağlıyor yine yemiyo yine yemiyor aç aç uyuyor yinede yemiyor lafın gelişi demiyorum inanın vermiyorum ıvır zıvır zaten onu bile yemiyor t k iştahla y digi çikolatalı pasta midede sorun olsa onuda yemez ama onu bile ikinci kere yeree üçüncüyü yemiyor ben bu çocuğa yemek yeme alışkanlığını nasıl kazandiracagim başına gelen ve çocuk bulan birileri varmidir

Öncelikle bir annne için zor bir durum. Allah yardımcınız olsun. Evde beraber kurabiye kek falan yapsanız kendi yaptığı için heveslenir yer belki. Ayrıca hem eşim hem ben eczacı teknisyeniyiz. Uzun zamandır bu sektörde böyle üzülen annelere tavsiye verdim. Kendi çocuğuma da kullanıyorum şuan. Balık yağı ve vitamin mineral. Kardeşim var 10 yaşında görseniz çöp gibi. Yemek vermeyin 10 gün bayılır gider ama acıktım demez. Bir de inat sormayın. Onada başlattım. Şuan biraz daha yemeye başlamış. En azından kuvvetten düşüp hasta olmaz önümüz kış. Değişik tarifler deneyin. Ona bir önlük falan alın.şef olmak istermisin deyin. Yemek yaptırın. Yaptığın yemeğin tadına bakalım deyin. Çok zor biliyorum ama. Çocuğunuzu kötü etkileyen insanlarada kesin bir sınır çizmeniz lazım. Sonuçta çocuğun gelişim çağı. Gerekirse kızın ve bir süre görüştürmeyin çocuğunuzla. Allah yardımcınız olsun.

Öncelikle bir annne için zor bir durum. Allah yardımcınız olsun. Evde beraber kurabiye kek falan yapsanız kendi yaptığı için heveslenir yer belki. Ayrıca hem eşim hem ben eczacı teknisyeniyiz. Uzun zamandır bu sektörde böyle üzülen annelere tavsiye verdim. Kendi çocuğuma da kullanıyorum şuan. Balık yağı ve vitamin mineral. Kardeşim var 10 yaşında görseniz çöp gibi. Yemek vermeyin 10 gün bayılır gider ama acıktım demez. Bir de inat sormayın. Onada başlattım. Şuan biraz daha yemeye başlamış. En azından kuvvetten düşüp hasta olmaz önümüz kış. Değişik tarifler deneyin. Ona bir önlük falan alın.şef olmak istermisin deyin. Yemek yaptırın. Yaptığın yemeğin tadına bakalım deyin. Çok zor biliyorum ama. Çocuğunuzu kötü etkileyen insanlarada kesin bir sınır çizmeniz lazım. Sonuçta çocuğun gelişim çağı. Gerekirse kızın ve bir süre görüştürmeyin çocuğunuzla. Allah yardımcınız olsun.
İyi günler eczacı teknisyeniyim demişsiniz bende kizima (3.5) balık yağı kullanmak istiyorum tablet formunda olandan ama yermi begenirmi bilemiyorum bizimde yemek sorunumuz var bunların numune şeklinde olanları yok mu deneme amaçlı kullanmak için boşuna onca para vermiyim

Benim yeğenimde böyleydi babaannesi kıyamadığından hep abur cubur verirdi çocuğa çocuk biraz zayıf büyüdü öyle abur cubur dışında beslenmediğinden doktora götürdüler iştah için ne yapsak diye balık yağı yedirmeye başladılar o iyi yaptı çocuğu bi iki marka değiştirdiler tabi balık yağı yedirene kadar yanlış bilmiyosam en son easyfishoil diye bi markadan devam ettiler jel balık yağı olduğu çocuğa o da abur cubur gibi geldi yedi iştahı açıldı ondan sonra sizde bi deneyin inşallah faydası olur

X