Deri ve Cilt Hastalıkları Cilt Sorunları

keninbarbiesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2022
8.425
4.271
30
17 yaşımdan beri sedef hastasıyım.2 sene önce annem ölünce tüm kolumu ve bacağımı kapladı.Tisort yada etek vs.giyerken insanlar bakıyor.Rahatsiz oluyorum.Omzumda mantar var geçmedi.Ayak basparmagimda var.Kurdesenimde var oda çay şekerini bırakınca geçti.Doktorun verdiği kremi sedef için kullanmaya tembellik ediyorum.Kremde geçiriyor ama başka yerde hastalık tekrar ediyor.Onceden kaşıntım olmazdi.Yaralar ağrı da yapıyor.Kasinti da.Cildim sürekli tahriş oluyor.Ne önerirsiniz ? Sedef hastası olan varmı?

Benim de sedefim var vitaminlerim düsünce cıkar genelde onun dısında genel olarak umursamadım ve dokunmadım o sekilde gecti. Benim de babamın vefatından sonra baya cogaldı ama kafamda bitirince sükür kalmadı vucudumda

Kızımsa sedef değil ama seboreik dermatit var kuzenler diyeyim her iki hastalık içinde beslenmenize dikkat edin, stres çok tetikliyor, bağırsak floranız sağlıklı olmalı bunun için probiyotik kullanın muhakkak, kremler iyi geliyor ise düzenli kullanın hatta uygun bir nemlendirici de kullanabilirsiniz. Mantar dediğiniz beyaz leke ise kolay geçmiyor kızımda da var hepsinin temeli bağırsaklar aslında ve stres çok büyük etken.

instagramdan kayrafermente sayfasına bakın. ay takvimine göre tmamen doğal içerikli ürünler yapıyor hanımefendi hastalığı olup rahatlayan çok. ürünler biraz tuzlu lakin bence değer.

hayatınızdaki bu stres geçince sedef hastalığınızda biraz sönecektir, bence de psikolojik destek alın.

Sedef hastalığı için akıllı iğneler çıktı. Babamda kullandı geçti sedefleri. Dermatoloğunuza bir sorun isterseniz

Kesinlikle bu tür otoimmün hastalıkların psikolojik kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Negatif insanlar yiyip bitiyor insanı, içine de attıkça bir noktada böyle patlak veriyor işte. Bende de var bu rahatsızlık vücuduma, yüzüme hic sıçramadı, gecen gün sırtımda üç küçük kaşıntılı kızarıklık çıktı hemen vazelin sürdüm, söndü, kabuk tutmadan. Ben her sabah ve akşam vazelin sürüyorum tüm vücuduma. Bir de bioderma atoderm kullanıyorum. Yüzüme de gündüzleri iki saat arayla güneş kremi sürüyorum. Çok şükür suan ben söylemesem kimse sedef olduğunu anlayamaz ama ileride ne olur bilemuyorum tabi. Bir de çok nadiren, canım çok istediğinde tatlı yiyorum onun haricinde ekmek yerine mercimek ekmeği ve mercimek krebi yapıp yiyorum, siz de bunları deneyin tavsiyem. Büyük vazelin aldığınızda hem daha ucuz oluyor, hem de çok iyi geliyor.

X