Çiğ Süt

matdogal

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2017
2
0
38
Çiğ Süt sütün ilk hali anlamına gelmektedir. Yani kaynatma, pastörize, uht gibi hiçbir ısıl işlem görmemiş süttür. Sütün en doğal halidir. Yani gerçek süttür.

Hastalıktan Ari (İnsana bulaşan hastalık olmayan) çiğ sütü; Ankara’nın Karahamza’lı köyünde küçük bir ahırda üretilmektedir. Bu sütün miktarı küçük olsa dahi insanlığa büyük katkı hedeflemektedir.
Not: Ankara’da tarım bakanlığı onaylı ARİ işletme olan 2 çiftlikten biridir. Aynı zamanda Ankara üniversitesi, Aksaray üniversitesi ve Sanatoryum Hastanesi laboratuvarlarında sürekli sağlık kontrollerinden geçirilmektedir.

Hastalıktan Ari çiftlik; bu sertifikaya sahip olan çiftliklerde yaşayan hayvanlarda; hayvandan insana geçen hastalık yok demektir. Dolayısıyla hastalıktan ari işletme çiftlik sütü güvenilir, sağlıklı, gerçek süttür.

Çiğ sütü; raf ömrü kısa fakat insan ömrüne bereket getiren gerçek süttür.

Çiğ Süt ve Süt Ürünleri

Daha Fazla bilgi almak için .... adresine göz atabilirsiniz.

Sevgi ve saygılarımızla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar hiç üşenmeyin arayan illaki bulur. Hala çoğu mahallede sütçüler dolaşıyor, bazı marketlerde satılıyor ve süt satan birçok site var. Raf ömrü uzun ürünler insan ömrünü kısaltıyor.

Süt içmenin yararının olmadığı hele ki inek sütünün zararlarının da olabileceği yıllardır bilimsel kaynaklarda açıklandığından, ben zaten süt kullanmıyorum.Eve de sokmuyorum.

X