Çamaşır ve Kurutma Makineleri ÇAMAŞIRLARIM GÜZEL KOKMUYOR

haziran22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2010
3.000
108
Kizlar samsung marka camasir makinem var ariel deterjan vernel yumusatici kulaniyorum ama camasirlarim guzel kokmuyor islakken yine biraz kokuyor ama kurduktan sonra kotu bi koku oluyo

Ne kadar oldu makinanızı alalı ? Kırıntılar pislikler makinanızı tıkamış olabilir. Bi temizleyin isterseniz özellikle deterjan haznesi ve alt kısmını

Yumos konsantre kullanin ve makineniz yumosu aldiginda kapatin en az 1 saat bekletin sonra devam ettirin. Ben her zaman boyle yaparim.

Samsungda maalesef koku kalmıyor. bende neler yaptım, servise temizlettim makinanın içini dışını tık yok..3 tane arkadaşım siemens kullanıyor, evine gidin her yer yumuşatıcı kokuyor..

Ben de sırf bu sıkıntı yüzünden kurutma makinesi aldım.Sorun çamaşır makinende değildir bence.Bence 2 sebebi oluyor.
1-Islak çamaşırlar makinede biraz uzun kaldığında.
2-Çamaşırlar evin içinde ve yavaş kuruduğunda.
Benim de kışın evin içinde çamaşır askısında kuruyan çamaşırlarım leş gibi kokuyordu.Hele de astığımda kat yerlerinin altında kalan yerler....Yazın balkonda güneş görerek kuruyan çamaşırlarda kesinlikle bu sıkıntıyı yaşamıyorum.(hoş onlar da güneş yüzünden abuk subuk solabiliyor)
Çözüm önerim ya çok sıcak bir ortamda biraz daha açık, geniş sererek kurutmak,ya da yıkandıktan hemen sonra kurutma makinesine atıp kurutmak.

X