bulasik deterjani markasi bilen var mi

Elde bulaşık nadiren yıkıyorum, su tasarrufu için elimden geldiğince herşeyimi makineye atıyorum bu yüzden sararma konusunda emin değilim, hatalı yanıtlamak istemem. Parlatıcılar eğer içerisinde Enzimler, tensidler ve saldırgan ağartıcı maddeler içermiyorsa su ile durulamada makinede zaten üzerinde kalmaz. Organik, sertifikalı deterjan ve parlatıcılarda klasik alıştığımız kimyasal reaksiyonlu ürünler gibi bir çalışma prensibi olmamaktadır.
Örnek olarak
Sonett parlatıcı içeriği;
Sülfate Hint yağı, bitkisel alkol (etanol), şeker tensidi, balzamik katkılar*, girdaplı döndürülmüş su.
x marka kimyasal bir parlatıcı (emin olun hepinizin bildiği bir markadır)
Water/Eau Diluent
C12-15 Alcohols Ethoxylated Propoxylated Nonionic Surfactant
Trideceth-3 Surfactant
Citric Acid Complexing/Sequestering Agent
Sodium Polycarboxylate Antiredeposition Agent
Sodium Cumene Sulfonate Hydrotrope
Potassium Sorbate Preservative
Zinc Acetate Dihydrate Organic
Tetrasodium EDTA Chelating Agent
Methylchloroisothiazolinone Preservative
CI Acid Blue 9 Colorant
Methylisothiazolinone Preservative

Şimdi haklı olarak x marka parlatıcı konulan bir makinede parlatıcının verdiği kimyasalları arındırmanız imkansızdır. Ancak temiz içerikli bir parlatıcı yağ bazlı uçucu maddeleri şeker tensidleri yıkanılan ürünlerde su ile akıp gideceği için çekincelerinizi ortadan kaldırabilecektir. Ben sadece 1 örnek verdim, piyasada birçok marka var güvenilir nitelendirebileceğimiz. Sadece lütfen en büyük ricam aldığınız suyun bile arkasını çevirin ve siz okuyun. Bilmemne kişisi veya sitesindeki incelemelere %100 güvenmeyin. ewg sitesinde her maddenin kaç derece ile puanlandırıldığını çok rahat görebilirsiniz.
google arama çubuğuna almayı düşündüğünüz şeyin arkasında içerik kısmında gördüğünüz maddeyi yazın yanına ewg yazın ilk sırada sonuçlarda sitenin linkini görürsünüz. Sonra girin siteye arama çubuğu yanında türkçeye çevir ikonu var chrome da ona tıklayın size türkçeye çevirsin. Bir ürünün içeriğine bakılması 2 dakikanızı almaz toplamda. Hemde o sosyal medya fenomenlerinden çok daha fazla ve gerçek bilgiye erişmiş olursunuz.
Verdiğiniz bilgiler önemli ve değerli. Sonnett parlatıcı emsallerine göre içerik olarak çok başarılı olabilir ;ancak ben daha ondan daha güvenilir bir parlatıcıdan söz ediyorum.Beyaz sirke!Kullandığım makinemin kılavızunda beyaz sirke kullanılabilir ifadesinin bulunduğunu yukarıda da yazmıştım.Burada da tekrar etmiş olayım.Burayı okuyan yüzlerce,binlerce anne için bu tekrarım.
Tekonoloji ve bilgi çağında herkes inceleme,araştırma yapıyor artık, endişe etmeyin.Bilmem ne kişisine ,sitesine güvenmeyin demişsiniz ; sizi de tanımıyoruz neticede ancak yazdıklarınızı filtreden geçirerek dikkate alıyoruz."Bilmem ne kişileri"nin yazdıkları da sizin yazdıklarınız gibi önemli olabildiği gibi eleştirelecek yanları da olabilir.

Verdiğiniz bilgiler önemli ve değerli. Sonnett parlatıcı emsallerine göre içerik olarak çok başarılı olabilir ;ancak ben daha ondan daha güvenilir bir parlatıcıdan söz ediyorum.Beyaz sirke!Kullandığım makinemin kılavızunda beyaz sirke kullanılabilir ifadesinin bulunduğunu yukarıda da yazmıştım.Burada da tekrar etmiş olayım.Burayı okuyan yüzlerce,binlerce anne için bu tekrarım.
Tekonoloji ve bilgi çağında herkes inceleme,araştırma yapıyor artık, endişe etmeyin.Bilmem ne kişisine ,sitesine güvenmeyin demişsiniz ; sizi de tanımıyoruz neticede ancak yazdıklarınızı filtreden geçirerek dikkate alıyoruz."Bilmem ne kişileri"nin yazdıkları da sizin yazdıklarınız gibi önemli olabildiği gibi eleştirelecek yanları da olabilir.
makineninizin markası neydi

Ersağ'dan uzak durun. Makinenize hiçbir ürününü kullanmayın. Çamaşır makinemi deterjanları sayesinde attım, tabii onla birlikte kıyafetler, çarşaflar, nevresimler, battaniyeler... Aklınıza makinede yıkanan ne geliyorsa hepsini attım çünkü iiiiiiiiğrenç kokuyorlardı, o koku çıkmıyordu. Nelerle yıkadım hepsini yine de kurtaramadım.
Onun dışında banyo tuvalet temizleyicisi, genel temizlik ürünü vs iyidir ama dediğim gibi sakın makinenize sokmayın.
Çamaşır deterjanlarını ilk çıktığında almıştım, silindir bir kabın içindeydi, bir de aktif hale gelmesi için mi ne ayrıca bir sıvı satıyorlardı. Zaten inanılmaz bir toz halde deterjan, nefes almadan dökmek gerekiyordu. Kötü anılarım canlandı.

Mom's green markasına bir bakın derim.

Merhaba. Çoğu kimyasala allerjim var. O yüzden deterjanımı kendim hazırlıyorum hem de çevreye fazla zararım olmuyor.
2 yıldır sabun cevizi kullanıyorum. Arada çöven kökü de kullandım ama sabun cevizini daha çok beğendim. Çamaşır makinesinde verimli ama bulaşık makinesinde çok iyi olmayabilir. Yine de bulaşık makinesinde hazırladığım sıvıyı bolca dökünce etkili oluyor. Parke ve fayansda da kullanıyorum.
Beyazlatma için karbonat ve sirke kullanıyorum.
Ayrıca saf sabunu elde bulaşık yıkamada da etkili buldum.

Merhabalar bende çocuk sahibi olduktan sonra hayatımda ki birçok kimyasalı çıkardım bulaşık mak deterjanını o kadar çok araştırdım ki bir ara frosh kullandım ama onun içeriği çokta iyi değilmiş yaklaşık 7-8 Aydır green clean tableti kullanıyorum içerik olarak çok çok iyi bebeğimin çamaşırlarını da aynı markanın deterjanıyla yıkıyorum tavsiye ederim❤ Sadece içinde zararlı kimyasal bulunmadığından bulaşıkları öyle pasparlak beklemeyin bu acı bir gerçek maalesef 🤷🏼‍♀️
Bende bulaşık makinesinde aynı markayı kullanıyorum şu anda , bir de sıvı olanı deneyin . 1 tık daha iyi .

Benim makinemin kullanım kılavuzunda sirke kullanılabilir yazıyordu ; ancak beyaz sirke diye eklenmiş.Benim makinenin servis personeli bile bilmiyordu bunu.Kullanmayın zararlı dedi ,bu doğru değil.11-12 senedir sirke kullanıyorum bulaşık makinemde zararını görmedim.Makinemin kılavuzunda yazdığı için de gönül rahatlığıyla kullanıyorum.
Marketlerde temizlik için satılan beyaz sirkeyi mi kastediyorsunuz ?

Daha önce bulaşık parlatıcısı olarak üzüm ve elma sirkelerini denedim fakat çok verim alamadım bir de beyazı deneyeyim o zaman . Teşekkürler 💐
Yaşayacağınız tek sorun bulaşıkların tamamen kurumayıp çok çok az ustünde çukurluk olan eşyaların sulu kalması olur.Bu, zehir yutmaya tercihiniz olursa daha büyük sorun oluşturmaz.

X