Bugün diyet’e başlayanlar buraya !!!

Selenbadem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2018
5
4
33
bugün diyet’e başlayan cancanlar, birbirimize destek olalım ve azimle şu fazlalıklardan kurtulalım.
Kimler neler yapıyor, neler yiyor.
Ben benim diyetisyenin tavsiyelerini de burada paylaşacağım. Bir kaç denediğim yöntem var işe yarıyor onları da paylaşacağım. Göbek, basen kış kış

Arkadaşlar,
Şimdi sizlere ufak bir kaç bilgiden bahsedeceğim.
Bende tavaiye üzerine aldım ve kullandım.
İşe yarıyor gerçekten..
BİM de satılan yeşil kutulu bir çay var. Adını tam hatırlamıyorum, bu çaydan akşam dan yatmadan içiyorsunuz, sabah ilk işiniz tuvalete gitmek oluyor.
Kesinlikle denedim, bağırsakları iyi çalıştırıyor.

Bilmiyorum bulabilirmisiniz ? Sandoloz sakızı diye toz halinde birşey var. Öğle ve akşam yemeklerinden önce yoğurdun içine karıştırıp bunu yiyorum acayip şekilde tok tutuyor. Denedim ve faydasını gördüm. Ama piyasa da satılan bir çok sandoloz sakızı var, ben benim diyetisyenin yaptırdığından almıştım. Belki aktarlarda da satılıyordur.

Gelelim günlük diyet listeme,
Sabah
3 seçenek var.
Önce ılık bir su limonlu - ardından 3 tane kayısı
1. Seçenek Kahvaltı da

2 dilim kepek ekmeği
1 büyük dilim kaşar peyniri veya beyaz beynir
Yumurta
8-10 tane zeytin
Çörek otu
Domates salatalık yeşillik çay

2. Seçenek
Süt veya yoğurt içine bir adet mevsim meyvesi
Tarçın
Kepek
Çörek otu
Zencefil
Büğyk bir kase tercih edebilirsiniz.

3. Seçenek
Müsli süt veya yoğurtla

Ara öğün
1 sade türk kahvesi 2 adet hurma veya bir parça bitter çikolata

Öğleyin
Yemekten önce 3 kaşık yoğurt 1 çay kaşığı sandoloz sakızı
Çorba (tavuk suyu hariç)
1 dilim kepek ekmeği
Yoğurt (çörek otu- pul biber-karabiber-nane)

Ara öğün
Bir meyve - ceviz- kuru kayısı-kuru üzüm vb.

Akşam
Yemekten önce 3 kaşık yoğurt 1 çay kaşığı sandoloz sakızı
Sebze yemeği
Veya et tavuk çok az yağda yenilebilir.
Yoğurt (çörek otu- pul biber-karabiber-nane)
Bol yeşillikli bir salata

Gece çok acıktınız diyelim. Hemen yoğurt içine yarım adet meyve doğrayıp tarçın ve zencefille zenginleştirip tüketebilirsiniz.

** öğle ve akşam yemekleri yer değiştirebilir özellikle çalışan kişiler için bu değişikliği yapabilirsiniz.

** haftanın 2 günü yürüyüş veya evde deli gibi dans etmek.

Sormak istedikleriniz olur ise yazabilirsiniz ben bu diyetle zayıflıyorum ve zayıflamaya devam ediyorum.

bugün diyet’e başlayan cancanlar, birbirimize destek olalım ve azimle şu fazlalıklardan kurtulalım.
Kimler neler yapıyor, neler yiyor.
Ben benim diyetisyenin tavsiyelerini de burada paylaşacağım. Bir kaç denediğim yöntem var işe yarıyor onları da paylaşacağım. Göbek, basen kış kış
Öncelikle kolay gelsin inşallah kilo verebilirsiniz kilonuz kaç acaba bende zayıflamaya çalışıyorum çok ümitli degilim:KK43:((( Yemek yemeyi çok seviyorum :KK43:((

Öncelikle kolay gelsin inşallah kilo verebilirsiniz kilonuz kaç acaba bende zayıflamaya çalışıyorum çok ümitli degilim:KK43:((( Yemek yemeyi çok seviyorum :KK43:((
Merhaba, evet gayet iyiyim şuan çok fazla açlık çekmiyorum. 82 kiloydum şuan 80 e düştüm azim ve hırs ile devam ediyorum. Bende yemek yemeye bayılıyorum fakat 5 lokma almak yerine 2 lokma alıp bırakıyorum.

Merhaba, evet gayet iyiyim şuan çok fazla açlık çekmiyorum. 82 kiloydum şuan 80 e düştüm azim ve hırs ile devam ediyorum. Bende yemek yemeye bayılıyorum fakat 5 lokma almak yerine 2 lokma alıp bırakıyorum.
Bende bir aydır dikkat ediyorum 79.1 den zar zor 75.8 e düştüm on beş kilo daha vermek istiyorum bakalım inşallah verebiliriz

Bende bir aydır dikkat ediyorum 79.1 den zar zor 75.8 e düştüm on beş kilo daha vermek istiyorum bakalım inşallah verebiliriz
Bence yavaş vermek daha iyi. Ben de 3 ayda 10 kilo verdim. Bir beş kilo daha verip bitireceğim kısmetse. Geçen hafta bildiğin ne varsa yedim. Şimdi burada yazmayım ama çok yedim. Sırf dört kere tatlı yedim mesela. Sonra bir baktım iki kilo almışım. İki gündur diyet dönemine döndüm tekrar. O iki kilonun fazlası gitti şu an. Demem o ki yavaş verince koruması daha kolay olur.

Bence yavaş vermek daha iyi. Ben de 3 ayda 10 kilo verdim. Bir beş kilo daha verip bitireceğim kısmetse. Geçen hafta bildiğin ne varsa yedim. Şimdi burada yazmayım ama çok yedim. Sırf dört kere tatlı yedim mesela. Sonra bir baktım iki kilo almışım. İki gündur diyet dönemine döndüm tekrar. O iki kilonun fazlası gitti şu an. Demem o ki yavaş verince koruması daha kolay olur.
Haklısınız sanırım sabırsızım yaz geldi kıyafetlerim olmuyor eşim sürekli eleştiri halinde :KK43:(( gözle görülür bir şekilde verirsem rahatlicam biraz

Haklısınız sanırım sabırsızım yaz geldi kıyafetlerim olmuyor eşim sürekli eleştiri halinde :KK43:(( gözle görülür bir şekilde verirsem rahatlicam biraz
Ben ara öğün yapmayı bırakınca-en azından öğlen öncesi ara öğününü- daha güzel kilo verdim. Bir de 3 kiloda da görünür aslında. Sadece verdiğin kilonun ne kadarı yağ o önemli. Sadece az yemekle olmiyor. Özellikle günlük protein aliminiza dikkat edin derim.

Ben ara öğün yapmayı bırakınca-en azından öğlen öncesi ara öğününü- daha güzel kilo verdim. Bir de 3 kiloda da görünür aslında. Sadece verdiğin kilonun ne kadarı yağ o önemli. Sadece az yemekle olmiyor. Özellikle günlük protein aliminiza dikkat edin derim.
Ben zaten isimden dolayı çok öğün yiyemiyorum ekmek tatlı ile başım dertte bırakamıyorum bi türlü

Slm bende diyete başlamak istiyorum ama 2 gün sürüyor en fazla artık başlamalıyım 90 kiloyum ve sağlığım berbat halde birbirimize destek olalım

Ben yeni doğum yaptım 2 aylık bi bebeğim var nasıl kilo vericem bilwmiyorum ama kendimi çok kötü hissediyorum öz güven diplerde umarım bu kez olur

X