bu da benim günlüğüm

sonundaoldu

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2012
14.073
26.286
hayatım hep diyetle geçti maalesef. defalarca kez zayıfladım ama koruyamadım tabi ki. dün itibariyle yine başladım bir yolculuğa.
75 kilo ile başladım hedef 64. her pazartesi buraya kilo bildirimi yapacağım. inş bozmadan devam ederim.

başlangınç 18.09.2023 = 75
bugün 25.09.2023 = 72,7
bugün 02.10.2023= 71,7

Son düzenleme:
bugünkü menümü yazayım.
sabah
1 dilim ekmek
1 haşlama yumurta
1 çay kaşığı çemen
yarım domates-yarım salatalık

öğlen
1 dilim ekmek
1 kase karnabahar yemeği
1 kase yoğurt

ara
1 sade nescafe
1 parça bitter çikolata

akşam
6 tane tavuk kanat
1 kase salata
1 ayran

ara
1 meyve

Selamlar bir kez yazmışım daha da yazmamışım ama diyeti bozmadım tabi ki devam ediyorum. Eskiden her gün tartı eksilirdi şimdi yaş geçiyor tabi eksilmiyor öyle ama pes etmiyorum. Gelmişken dün yediklerimi yazayım

Sabah
1 dilim tam buğday ekmek
1 çay kaşığı çemen
1 yemek kaşığı lor peyniri
1 haşlanmış yumurta

Ara
1 sade nescafe
10 gr bitter çikolata

Öplen
3 kepçe şehriyeli çorba
1 kase yoğurt

Akşam
1 tabak patlıcan kebap(bşr kaç parça patlıcan 4 tane civarı köfte yarım domates)
1 bardak ayran

Ara
1 nescafe
1 top diyet meyve püresi gibi birşey 😂

haftasonu bizim ev karışık herkes farklı saatte kalkıyor. Ben 6 da kalkıyorum kahvaltı 12 de oluyor. O saate kadar aç kalamayacağım için ben kahveyle başlıyorum

Sabah
1 sade nescafe
10 gr bitter

Öğlen
1 dilim tahıllı ekmek
2 küp karpuz
1 kaşık lor peyniri
1 çay kaşığı çemen

Ara
1 nescafe
1 top diyet meyve püresi

Akşam
1 kase yoğurt
6 kaşık türlü

Ara
1 elma

Bana az ve sık yemek kilo verdiriyor o nedenle aralar fazla.
10 bardak su içiyorum 10-15 bin adım atıyorum günlük. Bakalım pazartesi tartı ne diyecek

sık sık yazamadım ama diyete tam gaz devam. inş hedefe ulaşacağım.
kilo bildirimi yapayım tam 1 hafta oldu.

Geçen hafta pazartesi 75
bu pazartesi :72.7
fark 2,3

çok şükür güzel gitti bu hafta. her hafta böyle gitmez ama inş eksilerek devam eder kilolar

bugünkü muhtemel menümü de yazayım.
sabah
1 dilim tahıllı ekmek
1 çay kaşığı çemen
1 kaşık lor
1 haşlanmış yumurta

öğlen
1 avuç içi kadar tavuk ızgara
6 kaşık taze fasulye

ara
1 nescafe
10 gram bitter

akşam
1 kase tavuklu şehriye çorbası
1 kase yoğurt

ara
1 elma

Benim diyetler ne kadar dirensem de pazar günü bozuluyor. Pazarları nasıl atlatıyorsun? 😐
Evde hamur işi yapmıyoruz. Hepimiz aynı şeyleri yiyoruz. Abur çubuğu çocukların sevdiği hgibi alıyorum kendime bitter alıyorum kahveyle nefsimi köreltiyorum. Çok aç hissedersem elma yiyorum su içiyorum. Daralan kıyafetlerimi düşünüyorum tutuyorum kendimi. Çok adapte oldum bozmayacağım hedef 64 diye. İnş da sağlıkla ulaşırım. Evdekiler de destek oluyorlar yemiyorlar 😂😂

Evde hamur işi yapmıyoruz. Hepimiz aynı şeyleri yiyoruz. Abur çubuğu çocukların sevdiği hgibi alıyorum kendime bitter alıyorum kahveyle nefsimi köreltiyorum. Çok aç hissedersem elma yiyorum su içiyorum. Daralan kıyafetlerimi düşünüyorum tutuyorum kendimi. Çok adapte oldum bozmayacağım hedef 64 diye. İnş da sağlıkla ulaşırım. Evdekiler de destek oluyorlar yemiyorlar 😂😂
Evde destekçi olması 1-0 öne geçiriyor insanı. Yoksa Antep’te zor bu iş. Yok pazar kahvaltısı, yok kebap etkinliği. Bu kutlu yolda başarılar diliyorum. 😁

Evde destekçi olması 1-0 öne geçiriyor insanı. Yoksa Antep’te zor bu iş. Yok pazar kahvaltısı, yok kebap etkinliği. Bu kutlu yolda başarılar diliyorum. 😁
Aynen öyle. Annem biraz sabote ediyordu. Dolmalar köfteler içli köfteler kebaplar lahmacunlar künefeler😂😂😂 e ben de yemek yemeyi çok seviyorum 🤪
Sonra Halime üzüldü. Zayıfla kızım böyle olmaz dedi. Ben de sen bozdurtuyorsun dedim bana hak verdi bıraktı Antep yemeklerini. Sebze ve et ağırlıklı yemekler yapmaya başladı. Ama sen de bebek var sanırım emiyorda biraz daha gevşek tutabilirsin

merhabalar tarım biraz artışta ama takılmıyorum. ruhen ve bedenen kendimi iyi hissediyorum. diyete de devam ediyorum aynı şekilde.

bugünü yazalım bakalım

sabah
1 dilim tahıllı ekmek
1 çay kaşığı çemen
bir parça peynir
1 haşlanmış yumurta

öğlen
1 kase türlü
1 kase yoğurt

ara
1 sade nescafe
bir parça diyet bar

akşam
1 kase yoğurtlu yuvalama(yöresel etli bulgurlu yemek)

ara
1 elma olabilir buna emin değilim.

10 bardak su 10 bin adım yapıyorum günlük.
çalışıyorum işe yemeklerimi taşıyorum. baya zahmetli oluyor ama kendim için yapmalıyım. haftaya ucundan da olsa 71 ler görmeyi umudediyorum.

Selamlar. Tartım biraz yavaş düşüyor ama düşüyor. Diyete başlamasaydım artarak devam edecekti. Olumlu yönünden bakalım.
Bugün
Sabah
2 kare bitter
Sade nescafe

Öğlen
Tabaktaki

Ara
Yarım diyet bar
1 sade nescafe

Akşam
1 tabak bamya
1 kase yoğurt

Eklentiler

• 374CC3E1-56C9-4068-AD5A-B9CD5B0EBF47.jpeg
    374CC3E1-56C9-4068-AD5A-B9CD5B0EBF47.jpeg
    125,3 KB · Görüntüleme: 37
günaydınlar bildirim yapmaya geldim.
geçen pazartesi: 72,7
bu pazartesi: 71,7

1 kilodan daha kurtuldum çok şükür. aç geziyorum ama değiyor neyse ki

tartım sürekli artınca 2 öğün olan yememi biraz hurma diyetiyle şenlendireyim dedim.

sabah
sade nescafe
6 tane medine hurması (bunun şekeri azmış)

öğlen
6 hurma
1 kase yoğurt

ara
sade nescafe
2 adet hurma

akşam
6 hurma
1 kase yoğurt

(hurmaları suda bekletmem lazımmış. ama ben bilemedim. neyse hurmalar tatlı değildi fazla ordan yırtabilirim)
2 gün yapacağım. 3 gün dayanamam ben buna.
yoğurt ev yoğurdu ekşi geldi o nedenle sabah yemedim. 7 şer olan hurmayı da böldüm kahvenin yanına ekledim.

evet bu aralar tartı düşmüyor ama pes etmeyeceğim. sıkılaştığımı hissediyorum. gelmeyen bir pantolonum geldi bugün onu giyip geldim işe. neden bırakayım ki daha hedefe var yani :KK66:

X