bu belirsizlik insanı öldürür lütfen cevap yazın

saqen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2009
4
0
merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım ve kafamı kurcakayan bişey var benim son adet tarihim 01.07.09 bu ay regl olmadım ve gecikince (06.08.09) kanda gebelik testi yaptırdım hcg 28.75 çıktı ve bugün dr gittim ultrasonla baktı ve görünen bi gebelik yok dedi tekrar test yaptırdık hcg 74.86 çıktı dr ilk sonucu gördüğünde çok düşük bi dğer ve gebelik sonlanabilir yapıcağımız testte de sonuç daha düşük çıkabilir dedi ama sonuç 2 günde 2 kat artmış olduğu için gelişme devam ediyor beklicez 1 hafta sonra tekrar test yapıcaz dedi ( bu arada 30 günde 1 regl oluyorum) sizce değerler çok mu düşük

Son düzenleme:
bilemiyorum ki 2 gündür araştırıyorm ama bi çok kişi yüksek değerlerden bahsediyor dr da çok çok küçükk bi ihtimal deyince hatta kanam olabilir deyip bu konu üzerinde daha fazla durunca çok tedirgin oldum cvp için tşkler

tatlım ben ılk 40 la ogrendım hamıle oldugumu. onemlı olan 2 gunde bı 2 ye katlaması

bunu öğrenmek beni rahatlattı umarım sorunsuz katlanmaya devam eder beni düşündüren reglm 5 gün geçtiğinde hcg 28 çıktı çokk az gibi gelio bana bu değer okuduğum yazılarda daha yüsek değerlerden bahsedilio kaç gün geciktiğinde senin 40 çıkmıştı
tşkr ederim içime su sertptin

canım muhtemelen bu ay geç yumurtlamışsındır ve geç döllenmiştir

iki güne 2 kat artarsa değerin sağlıklı bi gebelik olduğunu gösteriyor

üzülme bencede 48 saatte bir ikiye katlarsa bir sorun çıkmıyor normalde

slmlar... benim son adet tarihim 1 temmuzdu.şu ana kadar adet olmadım.6 ağustos da kan testi yaptırdım değer 1.9 çıktı. doktor gebelik yok dedi. ama hala adet olmadım.stresten mi bilmiyorum. midem bulanıyor.dün sol kasığımda sabah ara ara şiddetli olarak başlayan bugün de ara ara hafif seyreden bi ağrım var.yumurtlamam daha yeni oluyo olabilir mi arkadaşlar. benim gbi olan var mı ya da yardımcı olabilecek olan???

sagen tatlım bhcg değerin 2 gün arayla yaklaşık 2 katına çıkıyorsa problem yok demektir. muhtemelen geç döllenmeden kaynaklı değerin düşük çıkmış. eğer kimyasal gebelik olsaydı değerin 2 gün sonrasında katlanmaz düşerdi. bence sorun yok. stres yapma, üzülme, kendine dikkat et ve bol bol dua et. tebrik ederim canım.

ysmnshn canım bence aşırı stres yüzünden regl gecikmiş olabilir. bu kadar geç yumurtlamana imkan yok çünkü yaşadığın belirtiler adet sancıları olabilir.

sagen tatlım bhcg değerin 2 gün arayla yaklaşık 2 katına çıkıyorsa problem yok demektir. muhtemelen geç döllenmeden kaynaklı değerin düşük çıkmış. eğer kimyasal gebelik olsaydı değerin 2 gün sonrasında katlanmaz düşerdi. bence sorun yok. stres yapma, üzülme, kendine dikkat et ve bol bol dua et. tebrik ederim canım.

ysmnshn canım bence aşırı stres yüzünden regl gecikmiş olabilir. bu kadar geç yumurtlamana imkan yok çünkü yaşadığın belirtiler adet sancıları olabilir.

teşklr cvp için 2 günde bir katladığında bi sorun olmadığını az çok okuduğum yazılardan anladım ama insan ister istemaz tedirgin oluyor ben geçikmeden 6 gün sonra baktırdığım hcg 28 idi 2 gün sonra 74 oldu bugün yine baktırdım dayanamadım 308,9 sırnaşık şey olmuşama hala tedirginimsenağlama

bunu öğrenmek beni rahatlattı umarım sorunsuz katlanmaya devam eder beni düşündüren reglm 5 gün geçtiğinde hcg 28 çıktı çokk az gibi gelio bana bu değer okuduğum yazılarda daha yüsek değerlerden bahsedilio kaç gün geciktiğinde senin 40 çıkmıştı
tşkr ederim içime su sertptin

3 gun gecıkmıstı 3.gunde 40 cıkmıstı tatlım benım. mirmirmirmir

teşklr cvp için 2 günde bir katladığında bi sorun olmadığını az çok okuduğum yazılardan anladım ama insan ister istemaz tedirgin oluyor ben geçikmeden 6 gün sonra baktırdığım hcg 28 idi 2 gün sonra 74 oldu bugün yine baktırdım dayanamadım 308,9 sırnaşık şey olmuşama hala tedirginimsenağlama

sende tedirginsen biz ölelim.hamilesin işte cnm.:teytey:

Kızlar o kadar bekledım hıÇ bıŞı Çıkmadı. Son adetım 1 temmuz du. Kan testı bıle 10 gÜn Önce 1.9 Çıktı.ıdrar testı hep negatıftı.5 gÜn Önce ultrasonda da bıŞı gÖremedık. DÜn yaptırdım bı kan testı daha 15 gÜndÜr adet olmayınca. 1250 Çıktı neredeyse 6 haftalık. Yarın sabah doktora gıdıcem kontrole. Çok stres yapmıŞtım. Sonunda oldu.ınŞallah yarın gÖrÜrÜz keseyı. :)) allah herkesın ısteĞını versın.

Kızlar o kadar bekledİm hİÇ bİŞİ Çıkmadı. Son adetİm 1 temmuz du. Kan testİ bİle 10 gÜn Önce 1.9 Çıktı.İdrar testİ hep negatİftİ.5 gÜn Önce ultrasonda da bİŞİ gÖremedİk. DÜn yaptırdım bİ kan testİ daha 15 gÜndÜr adet olmayınca. 1250 Çıktı neredeyse 6 haftalık. Yarın sabah doktora gİdİcem kontrole. Çok stres yapmıŞtım. Sonunda oldu.İnŞallah yarın gÖrÜrÜz keseyİ. :)) allah herkesİn İsteĞİnİ versİn.

cnm tebrik ederim..ne mutlu darısı başımıza..Allah isteyen herkese nasip etsin..:emir_bebek:

Kızlar o kadar bekledİm hİÇ bİŞİ Çıkmadı. Son adetİm 1 temmuz du. Kan testİ bİle 10 gÜn Önce 1.9 Çıktı.İdrar testİ hep negatİftİ.5 gÜn Önce ultrasonda da bİŞİ gÖremedİk. DÜn yaptırdım bİ kan testİ daha 15 gÜndÜr adet olmayınca. 1250 Çıktı neredeyse 6 haftalık. Yarın sabah doktora gİdİcem kontrole. Çok stres yapmıŞtım. Sonunda oldu.İnŞallah yarın gÖrÜrÜz keseyİ. :)) allah herkesİn İsteĞİnİ versİn.

Tebrik ederim valla, yaşadığın sıkıntıyı çok iyi anlıyorum, inşallah herşey yolundadır ve sağlıklı bir gebelik geçirirsin.

reses ve tuğbademir
teşekkürler. gerçekten çok güzel bi duygu. doktora gittim bugün keseyi göremeyiz daha dedi. beta değerinin 1500 ü geçmesi gerek dedi doktor. daha bişi görmeden bile çok heyecanlandım. darısı tüm isteyenlerin başına.Rabbim hiç kimsenin dualarını boş çevirmesin inşallah :KK70:

X