Boğaziçi Tarih mi Edebiyat mı?

samuelinkizi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2023
2
0
Merhaba ablalarım, akranlarım, kardeşlerim:)

Boğaziçi'nde tarih ve edebiyat okumaya puanım yetiyor ve halihazırda da bu bölümlerden birine geçmeyi düşünüyorum. İş konusunda da becerebilirsem akademiye yönelmeyi isterim. Ama durumlar nedir, nasıldır, bilgisi ve tecrübesi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. Ayrıca ikisi de cazip geldiğinden bir kararsızlık da yaşıyorum.

Duyumlarıma göre artısı eksisiyle şöyle düşünüyorum:

Tarih
+Evrensel
+Genel kültür
+Birden fazla yabancı dil öğrenme imkanı
+Uzman akademik kadro
+/-Geçmişe dönük
-Zorlayıcı
-Dedikodu ayıklaması, kimin doğru kimin yanlış dediğini kurcalama

Türk Dili ve Edebiyatı
+/-Yerel
+Sanat, estetik zevk
+Dil, sözün gücü
+/-Geçmişe dönük
-Nispeten zayıf akademik kadro
-Derinleşebilecek alan azlığı

Merhaba,
Ben bu sene girişli Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim. Ancak hazırlıktayım henüz. Tarihi birkaç soruyla kaçırdım, sizi tebrik ederim. Merkezi yerleştirme puanınızla mı geçiş yapacaksınız?

Merhaba,
Ben bu sene girişli Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim. Ancak hazırlıktayım henüz. Tarihi birkaç soruyla kaçırdım, sizi tebrik ederim. Merkezi yerleştirme puanınızla mı geçiş yapacaksınız?
Merhaba, evet MYP ile yatay geçiş yapmayı düşünmüştüm. Bu kararımdan hala emin değilim, bir yandan sınava yeniden hazırlanmayı da düşünüyorum ancak motivasyon sorunu yaşıyorum. Gerek çevresel etkiler gerekse de matematiğe ilgisiz oluşum beni çalışmaktan alıkoyuyor, çalışmalarım kesintiye uğruyor, düzenli çalışamıyorum. Ben de zamana bırakmaya karar verdim, Ağustos'a kadar kafamda belirgin bir şekil oluşacağına inanıyorum.

Ben de sizi tebrik ederim:)

X