Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Böbrek taşı ve idrar yolu enfeksiyonu

Kaynatıpmı içeceğiz canım benim idrar az da gelmiyorki bir bardak içsem su içsem aynı miktarda yapıyorum :KK43:

Kaynatıpmı içeceğiz canım benim idrar az da gelmiyorki bir bardak içsem su içsem aynı miktarda yapıyorum :KK43:
Evet kaynatip iciyosun canım. Maydanoz suyu idrar söktürücü olduğu için doluluk kalmıyor. Bazı doktorlar küçük olunca taşın boyutu önemsemiyolar. Bol su icin düşer diyorlar. Ama idrar yolu dar ise düşmesi çok zor..

Neredeyse bir buçuk aydır wc de günüm gecem geçiyor özele gittim anlamadı yolladı şimdi develete gittim ordaki dr da sık idrar için bir ilaç verdi bakalım az kaldı kontrolde ne çıkacak bakalım yrn ilk iş maydonoz suyunu yapacağım canım teşekkürler

Neredeyse bir buçuk aydır wc de günüm gecem geçiyor özele gittim anlamadı yolladı şimdi develete gittim ordaki dr da sık idrar için bir ilaç verdi bakalım az kaldı kontrolde ne çıkacak bakalım yrn ilk iş maydonoz suyunu yapacağım canım teşekkürler
Bende özele gittim hep boşa valla en iyi yine devlet doktorunu bulursan ve değiştirme doktorunu hep aynı doktora git. Ben de bir ay sonra kontrole gidecem tekrar düşecek mi acaba bilmiyorum.. Sonucunu yaz bana merak ediyorum düşerse bana da söyle

Benim taş olduğu gibi duruyormuş canım böbrekte sürekli idrara gitme için ve idrar hissim için bir ilaç daha verdi vesicare diye diğer kullandığım ilacın yanında bunuda kullanıcam 15 gün sonra tekrar gideceğim ozmn tomografi çekilecekmiş iyice bunaldım

Benim taş olduğu gibi duruyormuş canım böbrekte sürekli idrara gitme için ve idrar hissim için bir ilaç daha verdi vesicare diye diğer kullandığım ilacın yanında bunuda kullanıcam 15 gün sonra tekrar gideceğim ozmn tomografi çekilecekmiş iyice bunaldım
Tomografi sürekli çektirme bir defa çektir hatta elinden geldiğince çektirme çok zararlı ben bide deli gibi iki ayda iki tane çektirdim çok fazla radyasyona maruz kalıyorsuntomografide. Ama hersey de tomografide çıkıyor. Dediği ilacı araştırdım güzel bununla düzelir insallah. Böbrek taşı için ilaç vermemis sanirim. Çok hareket et su içip hareket et o taşı kanala düşürmeye çalış ip atla böbreklerini sıcak tut. Sıcak su torbasi koy. Avokado yaprağı ve gilibura suyu al düsürmeye yardimci oluyor. Benim kuzenim böyle düşürdü.

Benim dr taşı önemsemiyor zararı yok dedi sık idrara gitmemi ve idrar hissimi çözmeye odaklandı o da gilaburu suyundan beş şişe içtim bana mısın demedi)) dediğin gibi avokado yaprağını bir deneyim bakiim canım sağolasın

Benim dr taşı önemsemiyor zararı yok dedi sık idrara gitmemi ve idrar hissimi çözmeye odaklandı o da gilaburu suyundan beş şişe içtim bana mısın demedi)) dediğin gibi avokado yaprağını bir deneyim bakiim canım sağolasın
Küçük demekki mm boyutta o sebepten ama o taş düşsün sıkıntıların biticek benim de taşı doktor önemsemiyordu hatta bu sana çok zarar vermez diyodu ben en son farklı doktora gittim o baya ilgilendi bende ağrı oluyor ama o sikayetimi söyledim. Senin ağrın olmuyor demekki doktor o sebepten düşünürsün diye demiştir. Umarım geçer sıkıntıların taştan da kurtulursun .

Kızlar sonuç alanınız var mı aynı şikayetler annem de de var çünkü çok zor durumda

Merhaba sadece bilgilendirmek istiyorum yaklaşık 4 yıldır çok ciddi idrar yolları enfeksiyonu yaşıyorum kullanmadığım anyibiyotik antisptik kalmadı fakat hic bir çare bulamadım sadece 100 mg olan pyoloseptil ve toz olan bir ilaç var onu içince kendime geliyordum yoksa oturup ağlayacak duruma geliyordum çok şükür 2 aydan fazla bir süredir çok iyiyim hep bobreklerimden supheleniyordum fakat ultrasonlardan birşey çıkmıyordu en son böbrek ısıtıcılar var onlar biraz hafif kaldı bende evde yumuşak bir korse vardı onu giyindim ve çok şükür sadece hafta sonları yıkayıp tekrar giyiyorum sanki e coli kayboldu çünkü idrar da sürekli o çıkardı umarım korse hepimize fayda eder sizde deneyin lütfen herkese şifa olur....

Canım benim taş böbrekteydi en son şu aralar yola çıktımı bilmiyorum bir hafta sonra kontrole gittiğimde bakılacak şu iki gündür çok ağrımda oluyor ama sürekli idrar hissim ve mesanede baskı bir aydır devam ettiği için daha çok rahatsızım valla keşke imkanım olsaydı hiç düşünmeden gelirdim
merhabalar anlattığınız her şeyi şu an ben yaşoyorum geçti mi acaba

X