Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Bilginize Ihtiyacim var..

Cegamze

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019
14
4
27
Arkadaşlar ben Lise ve üniversiteden Grafik Tasarım mezunuyum ama anaokulu ogetmeni olmak istiyorum. Nasıl yapabilirim? Açıktan okumam gerekir mi gerekirse hangi bölümlerı okumam lazım ve liseden mi üniversitedenmi başlamam lazım. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Liseden baslamaniza gerek yok. Üni okusaniz olursunuz. 2 4yilliklari var. Erzurum unide açıktan vardı. Yanlış hatirlamiyorsam

ÜÜniversite okumanız gerekiyor ama iki yıllık size hiçbir fayda sağlamaz, artık iki yıllıkları yardımcı öğretmen olarak alıyorlar, çünkü 4 yıllık lisans bölümü açıldı. Ayrıca açık öğretim bölümleri de okul öncesi değil, çocuk gelişimi, yani öğretmenlik yapabilmek için formasyon şartı var.

ZeynepNihal'e katılıyorum. Ve şunu eklemek istiyorum. Okul öncesi öğretmeni olmak istiyorsanız 4 yıllık örgün öğretim okumalısınız. Eğer açıktan okunabilseydi buna şiddetle karşı çıkardım. Çünkü hiç bir öğretmenlik açıktan okunmaz, okunmamalı. Formasyon alsanız bile, teori bilgi yetersiz kalır. Çocuklarla vakit geçirmeli ve bir sınıf ortamında deneyim kazanmalısınız. Yani staj yapmalısınız. Vaktiniz varsa üniversite sınavına tekrar hazırlanıp okul öncesi öğretmenliği bölümünde okumalısınız. Başarılar 🌸

X