Bilenler yardımcı olursa sevinirim

Merhaba, benim kızım da yıllardır bir öğretmenden, piyano dersi alıyor. Normalde her ders bitiminde veriliyor. Bizim öğretmenle tanışıklığımız uzun süredir olduğu için aramızda bir güven oluştu tabi. Ama ben her seferinde öğretmenle, para diyaloğuna girmemek için bazen o ayın başında, bazen 4 ders sonunda toplu veriyorum. Sıkıntı olmuyor. Benim bir mazeretim olursa,öncesinden haber veriyorum, sıkıntı olmuyor. O ders yapılmadığı için ücret almıyor. Önceden mazaretinizi haber verdiğiniz Yapılmayan dersin ücretini almak istemesini etik bulmadım. Bu nedenle siz de her ders bitiminde verebilirsiniz o zaman. Ders yapılırsa verirsiniz, yapılmazsa vermezsiniz. Neticede özel ders alıyorsunuz. Aylık Maaşlı çalışan değil ki.
Merhaba herkese
İkiz çocuğum piyano dersi alıyor
Piyano hocamız derse başladığımız gibi aylık ücreti peşin alıyorum dedi
Ben de sorgulamadım araştırmadım verdim.

Geçen ay 1 dersimize gidemedik (aylık 4 saat) ve önceden bilgim olursa sonra telafi yaparız dedi bilgi verdik ve telafiyi yapmadı ama 4 saatlik ders ücretini vermiş olduk.

Bugün yeni ay için ücret başlangıcı deyince ama telafiyi yapmadık bugün o güne hesaplansın dedim.
Birden pençelerini çıkardı :) bambaşka biri oldu ben olmasam belki kavga çıkacaktı🤭 sanki hiç telafi konuşulmamış gibi davrandı bi şekilde üste çıktı..Ben de tamam deyip çıktım ama sinirden çatlıyorum.

Eve geldim biraz araştırdım başka yerleri aradım sordum fiyatları aşağı yukarı aynı,ama çocuklarım asla değiştirmek istemiyor öğretmeni.
Öğretmen değiştirmek gibi bir düşüncem yok Şuan için.

Size sorum şu böyle özel derslerin telafisi olur mu?
Aylık ödemeler önceden mi yapılır ders yapıldıktan sonra mı yapılır ?

Biz aylık ödüyorduk piyona dersini ama peşin değil sonrasında, dersin telafisini mutlaka yapıyordu hocamız hatta dakikasının bile.

X