Beyaz eşya teslimi

B

buseca

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,
Ben beyaz eşyamı Bosch tan aldım 1 ay önce fakat teslimatını yaptırmadım. Allah kısmet ederse 1 yıl sonra evleneceğiz Nişanlımın ablası sürekli eşyaları getirt, mağaza kapanır, Allah korusun iflas eder falan bişey idda edemeyiz diyip duruyor, fakat ben mağazada kalması taraftarıyım. Bu konudaki düşünceleriniz nedir aceba?

öncelikle hayırlı olsun. iyi günlerde kullan eşyalarını.dükkanın iflası söz konusu olduğunda eşyaların akibeti ne olur bilemem ama güvenli bi yerden aldıysan sanırım bişi olmaz. benim eşyamda dükkanda duruyo. bi seneden fazla kalacak orda. alacağım zaman yeni modeli çıkarsa değiştirme şansımın alabileceğini söyledi mağaza sahibi. o yüzden benim buzdolabımda gönül rahatlığıyla duruyor mazağazada..

Çok teşekkür ederim. Sanada hayırlı olsun ve iyi günlerde kullanman dileğiyle.
Aslında eşyaları güvenli biryerden aldık.Dediğin gibi modellerde değişiklik oldugunda benimkide yenilenmiş olcak ve hatta mağazadaki beyde üstüne basarak söyledi.Ama ablayı nasıl ikna ederim bilmiyorum :)

Arkadaşlar kimsenin bi önerisi yokmu?

Arkadaşım ımda mğazada duuyor evime geçinceye kadar kalacak parasını verdiğim eşyaların teslimatından niye korkayımki....

Arkadaşım ımda mğazada duuyor evime geçinceye kadar kalacak parasını verdiğim eşyaların teslimatından niye korkayımki....

Şu yüzden. Aldıgımız yer bosch un bayisi. Allah korusun iflas ederse bişey iddia edemeyiz diye

sevgili buseca, eşyalarını aldığın mazağa ile anlaşma yaparsın karşıklı bi belge yazar imzalarsınız, hazırlayacağınız evrakta herhangi bi iflas, iş yerinin kapanması durumunda öncelikli olarak eşyalarını aynen alacağını belirtirsiniz. böylece için rahat olur, ayrıca eşyaların faturasını da saklamanda fayda var.benim fikrim böyle.....

benimkilerde dükkanda güvenilir biyer gibi nezaman ewleneceğim belli olmadığı için orda dursun istiyorum belki yeni model gelir diye

Tatlım aynı şey bi tanıdığın başına gelmiş..Mağaza batmış ellerinde senet falan olmasına rağmen bulamamışlar adamın izini ve öylece gitmiş eşyalar :KK43:( Aynı sorun bende de var düğüne altı ay var ne yapacağım bilmiyorum

alın evinizde dursun
garanti zaten servis kurduktan sonra başlıyor
benim nişanlımda bekletme taraftarı değil

şahsi fikrim evde kutusunda bekletmek. özellikle bu ara bayağı bosch bayisi batmışken bayide bekletmek çok tehlikeli. gerçi bayiye sorsanız "ben batsam bile bosch zararınızı karşılar" diyor ama düşünsenize evlenmenize bir ay kalmış ama beyaz eşyalarınız ortada yok. bu stresi yaşamaya değmez. duyduğuma göre bosch da fatura tarihinden itibaren 3 ay içinde servise kurulum yaptırırsanız garantiden faydalanabiliyorsunuz

bi sitede okumuştum bi arkadaşın başına böyle bi olay gelmiş ve şuan hiçbir hak talep edemiyorlarmış.durumu bosch a bildirmişler ve aldıkları cevap şu olmuş: bu bizi ilgilendiren bir durum değil tamamiyle bayi ile sizin aranızdaki sorun...yani bayinin kapanıp gitmesi durumunda elinizde herhangi bir kanıt yoksa beyaz eşyalarınız uçar gider :KK43:

Bizde tüm beyaz eşyaları büyük bir alışveriş merkezindeki boschun bayisinden aldık, Bosch zaten ürünü depoda bekletmiyor. Teslim tarihinden 1,5 ay önce bayiye bilgi veriyorsunuz fabrikadan gönderiyorlar adrese. Bizim 6 ay var düğüne, evimizde bitmedi henüz..Bu durumu çok araştırarak titizlikle aldık.
Ama ben bildim bileli var olan bir bayisinden aldım.Cadde üzerindeki bireysel bayilerden almamanızı öneririm.

Bir çok şehirde ve bir çok alışveriş merkezinde mağazası bulunan , aktif bosch bayilerinden almanızı öneriyorum çünkü bu bayiler alışveriş merkezlerine bir sürü teminat veriyorlar. Oralarda mağaza açmak kolay olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
X