Beyaz eşya konusunda kararsız kaldık.

ben tum beyaz eşyalarımı bosch tan aldım cok arastırdım heryerden farklı markaların katologlarını aldım fıyat farklılıklarına baktım içime bosch tan baskası sınmedı ben henuz kullanmadım ama kullanan arkadslarım var memnunlar gercı beyaz esya sans işi dıyenlerı cok duymustum kolay gelsin :)

bosch ile siemens aynı zaten canım..
aynı liften çıkıyorlar sadece marka değişik..
benimki siemens..beyaz eşyalarımdan memnunum ama servisinden değilim..
bulunduğun şehirdeki servisini araştır derim..

arkadaşlar merhaba ben hayırlısıyla beyaz eşyalarımı almaya başlayacağım.hem servisinin çok hem de kaliteli olması bakımından arçelik almaya karar verdim.ama modellerde kararsızım.aranızda kullananlar vardır mutlaka buraya modellerini yazabilirseniz çok sevinirim

kızlar merhaba ben de beaz eşyalarımı çok öneden aldım iyiki de almışım diyorum çünü 2,5 ay sonra evleneceğim ve de şimdi bir de onların masrafı olsaydı işin içinden çıkamazdık. ben kişisel olarak arçelikten hiç hoşlanmam evimizde arçelik ürünşer kullandık eskiden ama hepsi değişti kullanırken bir sorun yok gibi görünüyor ama başka markalar kullanınca aslında arçeliğin hiç de iyi olmadığını anladık.
Ben bulaşık ve çamaşır makinemi bosch aldım 2,5 sene önce ve aynen dediğiniz gibi bayi de beklettik, buzdolabını bosch tan beğenemedim samsung aldım, tv de samung. fırını ise siemens aldım. Şimdiki aklım olsa herşeyi Siemen alırdım. Ben alırken siemens in o kadar çeşitli modeli yoktu bosch daha zengindi. Bu arada bosh ile siemens aynı firmaya ait ama benim bildiğim siemens daha kaliteli ama arada aynı model olanlar vardır ona dikkat etmek gerekir çünkü siemens daha pahalı.
Bir de servis konusunda ben biz bosch tan çok memnunuz. Son olarak da eğer eşyayı alıp teslim almayacaksanız aldığınız bayinin güvenilir olmasına dikkat edin, çünkü eğer batarsa bayiniz hukuki olarak markadan hiçbirşey talep edmezsiniz çünkü o size verilen kağıtlar bayi ile sizin aranızda bir sözleşmedir. Yine aynı konuda büyük şehirlerde zincir şeklinde beyaz eşyacılar var çok uzattım biliyorum ama mahalle arsındaki beyaz eşyacıdan almaktan daha güvenilirdir belirtmek istedim

kızlar bende bütün beyaz eşyalarımı boschdan aldım.daha kullanmadım.
arkadaşlarım özellikle fırınlı ocağından çok memnun kaldıklarını söylüyor.
katılıyorum kesinlikle şans işi inşallah iyi çıkar.televizyonda kararsızım biraz hangisi iyi çözünürlükten pek anlamıyorum:1no2:

ben çamaşır makinamı arçelik aldım ve içim o kadar rahat ki çok araştırdım ve içime en çok sinen bu model ve marka oldu
http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/7144870100.htm?&productCode=7144870100

çeyizlik olarak evimde bekliyo arkadaşım olıvıum da bosch mağazasından almıştı ürünleri şirket iflas edip kapanınca bosch un genel merkezıne ulaştılar çok uğraştılar ama düğüne günler kala geldi tüm eşyaları ben korkuyorum bunun için mağazada bekletmekten ama böle bişey düşünüyosanız eğer o bayinin çok uzun yıllardır orada olduğuna bir tanıdık vasıtası varsa özellikle öle alın ben cesaret edemedım etseydım buna dikkat ederdim

şimdi fırın bulaşıkmakınası falan içinde taksit ödermişim gibi para biriktiryorum düğünüm mayıs ya da haziranda onlara karar vermedim bosch olabılır mağazada bekletmemek koşuluyla

hepimiz için hayırlısı olsunn ....

bence evinizi tutmadan sakın almayın. kapıdan bile geçmeme riski var kaç cm nereye olur sonra elinizde kalmasın maazallah. kocam uğraştıydı bayağı biz 20 gün öncesinden aldık ne olur ne olmaz yeni modeller çıkıyo, siz paranızı öder gibi yastık altı yapın evlenmeden hemen önce alın bence cicim

evet ben de karar verdim artık arçelik alacağım zaten şans işi biraz beyaz eşya ama bu seferde rengine karar veremedim beyaz mı gümüş mü :)

canım ben bulaşık ve çamaşır makinesini bosch fırın ve buzdolabını siemens ten aldım.siemensin fırınını çok övüyolardı o nedenle aldım

Kızlar çok sağolun hepinizin fikirleri benim için çok önemli. Bosch alacağız ama para biriktirmeye karar verdik valla. Ne olur ne olmaz sonuçta.

Bence beyaz eşya alıp o kadar zaman bekletmektense, taksit ödüyormuş gibi her ay kenara para koy, zamanı gelince peşin olarak son çıkan modelden alırsın.

Buzdolabı olarak samsung ve whirlpool u tavsiye ediyorlar. whirlpool un Türkiye deki üretilenlerinden olmamasına dikkat edin diye yorum okumuştum forumlarda. Aynı şey bosch için de geçerli.

Ben arçelik derim en azından servis ağı geniş-Yedek parçası ucuz.Ama evlenirken al ki garanti süresi sen kullanınca başlasın.Ben tefallerimi çok erken aldım.Kullandığımda değiştiremedim.-bozukluğuyla kaldı.Çünkü kullanmaya başladığımda zaten garantisi dolmuştu..Sharp gri buzdolabım var ama memnun değilim.Çünkü bütün içindeki plastikler-cam yerleri kırıldı.Annemin 20 senelik arçelik kırılmadı.Ama benimki 3 senede ..Sinir oldum yani..

Biz lcd hariç bütün beyaz eşyalarımızı nişanlımla arçelikten oldık,daha kullanmaya başlamadım ama benim ailemde arçalik kullanıyor ve çok memnunuz,ayrıca arçeliğin heryerde çok geniş bir servis ağı var.

X