bebek isteyenler ve olmadığı için çok üzülenler lütfen okuyun

fakelove

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2007
3.661
0
merhaba arkadaşlar benim görümcem 5 aylık evli ve 4 aylıkta hamileydi bense 3 yıllık evliyim ve bebğim yok olsun çok istiyorum görümcemin hamile haberini duyduğun zaman birgün boyunca çok ağladım neden ben değil de o diye ne büyüyk yanlış yapmışım şimdi anlıyorum lütfen anlatacaklarımı iyiy okuyun ve aynı yanlışa düşmeyim görümcen hazirana doğurucaktı ve bende biran evvel hamiş kalmamam gerktiğini şartlamıştım kendime ve 10 gün önce bir telefonla yıkıldım bebek normal değildi ve bebeğin yaşamına son verilmesi gerektiğini bütün doktorlar söyleyince ve 4 aylıktan sonrada doğurarak hayatını sonlandırmak gerkiyomuş ve doğum yaptı suni sancıyla günüz 2 den sabah 4 e kadar sancı çekti ve sabah 4 de doğum oldu yanındaydım hala etkisinden kurtulamadım bebk gözümün önünden gitmiyo ve bu olaydan benim oraya gitmemim tesadüf değildi cenabı allah beim ne kadar şansı olduğumu bana gösterdi ben o hastaneye girdikten sonra çıkanan kadar halime şükrettim kimin ne olaca belli değil benimde ne olacam belli değil cenabı allah o acıyı banada kimseyede yaşatmasın ne olur isyan etmeyin sadece dua edin bu yazıyı benim gibi düşünen arkadaşlarımve yanlış yapmammanız için yazdım allah yardımcımız olsunnn

herşey allahtan,derler ya her hayırda bır şer, her bir şerde hayır vardır.allah herkese herşeyın hayırlısını versın.dua ederken sadece bebek istiyoruz dememeli hayırlı, sağlıklı bebek istemeliyiz.

herşey allahtan,derler ya her hayırda bır şer, her bir şerde hayır vardır.allah herkese herşeyın hayırlısını versın.dua ederken sadece bebek istiyoruz dememeli hayırlı, sağlıklı bebek istemeliyiz.

evet canım herşeyin hayırlısını isticeksin allah herkezin yardımcısı olsun seninde

cnm ben hep sağlıklı ve hayırlısı olsun dedim biliyorsunda hala bekliyommmmmm

Dün gece bende hamiş olmadığımı öğrendim ve yıkıldım, tabiki kendi kendimi teselli etmeye çalıştım isyan etmeden... ama yinede içim içimi yedi durdu hep neden diye, ne zaman diye düşünmekten kendimi tutamadım. uyuyamadım kalktım, radyoyu açtım nedense... biri konuşuyordu, üzülme dedi.... sanki bana söylüyordu benle konuşuyordu.

"Her anın tadını çıkar, güzellikleri, yapacaklarını, umutlarını, mutluluklarını aynı anda yaşa, derin dondudurucuda saklayamazsın çünkü... Her insan hayat senaryosunun bir rolunu oynar, gelecek bölümde ne var bilemezsin ve sen bir KUL sun. dünyaya hakimmiş gibi rol yapmak hoşumuza gider ama kendi bedenimize bile hakim olamayan kul larız sadece..."

Bu sözleri duyunca yüreğimden vuruldum, gerçekten birşeylerin özlemi içinde yaşarken aslında elimde olmadan ne çok şeyi yaşamamışım... Hepmizin bildiği ama hep göz ardı ettiği şeyleri hatırladım ve aslında her zaman hatırlamak gerektiğinide... Sonuçta KUL uz ALLAH neyi bahşederse onu yaşayacağız, tevekkül edip, dualardan başka elimizden gelecek başka şey yok. bunların bilinciyle yola devam ediyorum ve bu sabah adet kanamasını gördüğümde ilk defa üzülmedim ve dün geceye kadar girdiğim streslerden dolayı utandım.. gerçekten farkında olarak yaşamak önemliymiş arkadaşlar.... Farkında olarak yaşamak...

Allahım herşeyin hayırlısını versin,nasip etsin bizlere.
Sana ve bizlere iyi bir ders.
Teşekkürler paylaşımın için,ellerine sağlık.

evet bitanem kesinlikle çok haklısın benimde başıma başka bir benzer olay geldi,hamile olmayı bebek sahibi olmayı okadar istiyordumki sanki şartlandırmıştım kendimi,bu sene hamile kalıcam diye,ve kaldımda ama 8 haftalıkken ter giden şeyler oldu anladıkki bebeğim gelişememiş,kalp atışları yoktu vede aldılar tabii..imtihandan geçtim anlıycan herşeyin hayırlısını istemek gerek,sağlıkla gelsinde geç gelsin önemli değill,Rabbim zamanını bilir hiç merak etme canım hepimiz sadece ondan isteyelim ona dua edelim.Bende çevremde yeni hamile olanları duyunca içim burkuluyo ama ne yapalım imtihan dünyası bu kimine ilk deneme verir Rabbim.Kiminede seneler sonra yeterki sağlıklı hayırlı evlatlar versin geç olsunda güç olmasınn:teselli:

Dün gece bende hamiş olmadığımı öğrendim ve yıkıldım, tabiki kendi kendimi teselli etmeye çalıştım isyan etmeden... ama yinede içim içimi yedi durdu hep neden diye, ne zaman diye düşünmekten kendimi tutamadım. uyuyamadım kalktım, radyoyu açtım nedense... biri konuşuyordu, üzülme dedi.... sanki bana söylüyordu benle konuşuyordu.

"Her anın tadını çıkar, güzellikleri, yapacaklarını, umutlarını, mutluluklarını aynı anda yaşa, derin dondudurucuda saklayamazsın çünkü... Her insan hayat senaryosunun bir rolunu oynar, gelecek bölümde ne var bilemezsin ve sen bir KUL sun. dünyaya hakimmiş gibi rol yapmak hoşumuza gider ama kendi bedenimize bile hakim olamayan kul larız sadece..."

Bu sözleri duyunca yüreğimden vuruldum, gerçekten birşeylerin özlemi içinde yaşarken aslında elimde olmadan ne çok şeyi yaşamamışım... Hepmizin bildiği ama hep göz ardı ettiği şeyleri hatırladım ve aslında her zaman hatırlamak gerektiğinide... Sonuçta KUL uz ALLAH neyi bahşederse onu yaşayacağız, tevekkül edip, dualardan başka elimizden gelecek başka şey yok. bunların bilinciyle yola devam ediyorum ve bu sabah adet kanamasını gördüğümde ilk defa üzülmedim ve dün geceye kadar girdiğim streslerden dolayı utandım.. gerçekten farkında olarak yaşamak önemliymiş arkadaşlar.... Farkında olarak yaşamak...

haklısın bu çok önemli ama ya korkularınız korkularınız yokmu sizlerinde benim gibi hiç anne olamamak gibi hiç bir zaman bir çocuğun ağzında o iki kelimeyi duyamamaktan korkmuyormusunuz ben çok korkuyorum ya o müthiş duyguyu tadamazsam die hoş biliorumki rabbim her şeyin en iisini en hayırlısını bilir ama bizde kuluz tya vesvese yapmaya üzülmeye en kolay uyum sağlayabilenleriz rabbim affetsin isyan ettikse rabbim affetsin ruhumuza ve bedenimize çektirdiğimiz eziyetlerden dolayı bizleri bende pazartesi gecesi yine sabaha kadar ağladım 3 günüm gecikince bekledimö acaba hamilemiyim dedim doktorumda ultrasonda kistle birlikte bişi daha var gebesin galiba diince çok ümitlendim yine sabaha kadar zırıl zırıl ağladım biliyorumki rabbim zamanını bekliyo ama işte kadınız anne olmayı bekliyoruz ya nasıl olursa olsun beklemeye razı gelemiyoruz dilerim allah hepimize biran önce sağlıklı temiz hayırlı ewlatlar nasip eder

merhaba arkadaşlar benim görümcem 5 aylık evli ve 4 aylıkta hamileydi bense 3 yıllık evliyim ve bebğim yok olsun çok istiyorum görümcemin hamile haberini duyduğun zaman birgün boyunca çok ağladım neden ben değil de o diye ne büyüyk yanlış yapmışım şimdi anlıyorum lütfen anlatacaklarımı iyiy okuyun ve aynı yanlışa düşmeyim görümcen hazirana doğurucaktı ve bende biran evvel hamiş kalmamam gerktiğini şartlamıştım kendime ve 10 gün önce bir telefonla yıkıldım bebek normal değildi ve bebeğin yaşamına son verilmesi gerektiğini bütün doktorlar söyleyince ve 4 aylıktan sonrada doğurarak hayatını sonlandırmak gerkiyomuş ve doğum yaptı suni sancıyla günüz 2 den sabah 4 e kadar sancı çekti ve sabah 4 de doğum oldu yanındaydım hala etkisinden kurtulamadım bebk gözümün önünden gitmiyo ve bu olaydan benim oraya gitmemim tesadüf değildi cenabı allah beim ne kadar şansı olduğumu bana gösterdi ben o hastaneye girdikten sonra çıkanan kadar halime şükrettim kimin ne olaca belli değil benimde ne olacam belli değil cenabı allah o acıyı banada kimseyede yaşatmasın ne olur isyan etmeyin sadece dua edin bu yazıyı benim gibi düşünen arkadaşlarımve yanlış yapmammanız için yazdım allah yardımcımız olsunnn

Fakelove görümcen için çok üzüldüm,senin için de tabii,
çok çarpıcı bir örnek olmuş,keşke bunu görmeden anlayabilsek
ve kimsenin canı yanmasa ama anlayamıyoruz işte,insanız neticede.
Canım benim allah sana en yakın zamanda hayırlı sağlıklı bir bebek
nasip etsin ve tabiki senin gibi isteyen herkese,dualarım sizinle.
Bak biz bu uzun,yıpratıcı yola beraber çıkmıştık,ama ben varacağım
yere allaha şükür vardım,5 haftalık hamileyim.Şimdi sıra sizde allahımın
izniyle.:1hug::teselli:

Canım çok üzüldüm bu olaya şahit olmuşsun.Bende 1.5 seneden beri bebek hasretiyle tutuşuyorum.ilk aylarda başladı benım 3 ay geçince acaba hamıle kalamıycakmıyım diye korkularım başladı,hep aglıyordum hergün 1 sene boyunca adet olduğum zaman ağladım yıne olmadı bu ay:1no2:.Allaha el açıp hep yalvarıyordum namaz kılarken allahım eli ayağı düzgün,hayırlı,sağlıklı bir evlat ver en kısa zamanda diye dua ederdim.Ben kendimi aşırı çocuk mevzusuna kaptırdım.Eşim harıcınde kimseyle paylaşmadım bebek hasretimi.Artık hamıle kadın,bebk görmek istemiyordum.Ayyy çok uzattım kızlar sonra allahın gücüne gitti galiba depresyon geçirdim ve 7 aydır tedavi görüyorum.ŞİMDİ ÇOOK İYİYİM allahıma binlerce şükür kızlar HERŞEYİN BAŞI SAĞLIK.BEBEK BEBEK DEYİPTE HAYATI KENDİMİZE ZİNDAN ETMEYELİM.HERŞEYDE BİR HAYIR VARDIR BEN HASTA OLUNCA AKLIM BAŞIMA GELDİ.HEMDE EŞİMİN DÜN SPERM TAHLİLİ HAREKET%0 ÇIKTI.ÜZÜLMÜYORUM BUNU BİZE VEREN ALLAHIM ELBET BIZLEREDE BEBEK VERİCEK BİRGÜN.yeterki çaresizliğe düşmeyin,umudunuzu kaybetmeyin,sabredin:enbuyukkk:

Fakelove görümcen için çok üzüldüm,senin için de tabii,
çok çarpıcı bir örnek olmuş,keşke bunu görmeden anlayabilsek
ve kimsenin canı yanmasa ama anlayamıyoruz işte,insanız neticede.
Canım benim allah sana en yakın zamanda hayırlı sağlıklı bir bebek
nasip etsin ve tabiki senin gibi isteyen herkese,dualarım sizinle.
Bak biz bu uzun,yıpratıcı yola beraber çıkmıştık,ama ben varacağım
yere allaha şükür vardım,5 haftalık hamileyim.Şimdi sıra sizde allahımın
izniyle.:1hug::teselli:

merhaba canım kk 1 haftadır giremiyodum senin haberini alamadım canım çok sevindim hamiş olduğuna cenabı allah kucağınada almayı nasip eder inşallah canım demekki senin içinde o zaman şimdiymiş dualarında benide eksik etmezsen mutlu olurum :1hug:

kesinlikle fakelove sana katılıyorum. zamanda bi yazı okumuştum. bebek konusunda ısrarcı olmakla ilgili....

bende 3 ay çok üzüldüm neden olmuyo neden olmuyo diye. sonunda oldu ama dış gebelik oldu.

rabbimden hayırlı zamanda hayırlı bir evlat istemek lazım. dua ederken bile dikkat edin kızlar.

şuanda o konuda ısrarcı değilim hala tedavi sürüyor en uygun zamanda olucaktır zaten.

ben 1.5 yıllık evliyim.ilk olarak balayında hamile kalmışım.daha sonra 2 aylıkken sevinerek doktora gittik ve doktor bebegimizin kalbinin durdugunu söyledi yıkılmıştım.çok agladım fenalaştım resmen hayatımda bütün deger verdiğim şeylerin bittigini zannettim bir an .kürtajı allah kimseye yaşatmasın iyice depresyona girdim.hastanede bir köpek gibi davrandımlar daha çok depresyona girdim.töbe aşa isyan ettim.ardından 3 ay kanamam sürdü ve rahim agzı kanserine yakalanmışım bunuda üstüne ögrenince eşimi terk etmeye karar verdim aama öyle seviyorumki olmadı bu rahatsızlıgım için profösör birini bulduk kendi branşıymış.neyse.bu olyıda atlattık.8 ay olmadı.1 ay önce hamile kaldıgımı ögrendim çok sevindim 1.5 aylıktı uçtum ama ne yazıkki kısa sürdü onunda kalbi durdu canım arkadaşlarım bakınki allah izin vermezse kuş uçmaz yaprak sallanmazmış allah sevdiği kullarını sınarmışki benim kulum ne kadar sabrediyoo.katlanıyor verdigim sınaavlara diye.ama her zaman şükredin ki geç olsunda güç olmasın.allah bir gün yüzümüzü güldürecek ve biz kullarını sevindirecek inanıyorum.allah içimizde imanı eksik etmesin

X