Bebeğinizin hasta olacağını anladığınızda aldığınız önlemler

LiDla

Ars Longa Vita Brevis 🎭
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2023
366
322
Bayanlar selam
18 aylık bir kızım var hasta olduğu zaman baş ucuna soğanı ikiye bölüp koyarım geceden. Ayak tabanına doğranmış soğan koyum çorap giydiririm gece öyle uyur sabaha kadar. günde 2 defa burnunu tuzlu suyla temizlerim tavuk suyuna çorba yaparım limonu az suyla karıştırıp 1 tatlı kaşığıyla içiririm. günde bolca yoğurt yediririm meyve püreleri yaparım yani ilaç en son tercihim olur genelde ben bunları yapıyorum siz neler yapıyorsunuz bu günlerde burnu akıyor ve öksürüyor tam hasta olmadığı için müdahale etmek istemiyorum ama sizin de fikrinizi almak istedim böyle durumlarda siz ne gibi önlemler alırsınız

Bizim bebekte hiç bir yöntem işe yaramıyor maalesef.

İlaç da verilemiyor.

Sürekli yıkayıp besleyip uyutuyorum.

Oğlum hastaydı , salgın varmış kızım okuldan taşıdı sanırım , 20 aylık oğlum , 2 gün önce gece ateşlendi burnu tıkalı geniz akıntısı var uyuyamadı sabaha kadar , bugün çok iyi uyandı ateşi ve gribi geçmiş Allahtan çabuk toparlandı , burnunu açık tutmaya çalışıyorum ve ateş için kesinlikle ateş düşürücü kullanırım , antibiyotik daha hiç vermedim ama belli bir yaşa kadar yüksek ateşten korkarım ben ilk kez grip oldu , yaptıklarıma gelince vitaminlerini aksatmam d vitamini , çinko, omega, probiyotik kullanıyorum , C vitaminini doğal yoldan almasına özen gösteririm her sabah kahvaltıda kuşburnu marmelatı yediriyorum limondan bile daha fazla c vitamini var , kozalak şurubu içiririm 1 tatlı kaşığı , süt yerine kefir içer böyle yani gerekli vitamin mineralleri aldığı sürece bağışıklığı kolay kolay düşmez , elbet hasta olacaklar onda gerekli bağışıklık için ama daha çabuk toparlanırlar

Oğlum hastaydı , salgın varmış kızım okuldan taşıdı sanırım , 20 aylık oğlum , 2 gün önce gece ateşlendi burnu tıkalı geniz akıntısı var uyuyamadı sabaha kadar , bugün çok iyi uyandı ateşi ve gribi geçmiş Allahtan çabuk toparlandı , burnunu açık tutmaya çalışıyorum ve ateş için kesinlikle ateş düşürücü kullanırım , antibiyotik daha hiç vermedim ama belli bir yaşa kadar yüksek ateşten korkarım ben ilk kez grip oldu , yaptıklarıma gelince vitaminlerini aksatmam d vitamini , çinko, omega, probiyotik kullanıyorum , C vitaminini doğal yoldan almasına özen gösteririm her sabah kahvaltıda kuşburnu marmelatı yediriyorum limondan bile daha fazla c vitamini var , kozalak şurubu içiririm 1 tatlı kaşığı , süt yerine kefir içer böyle yani gerekli vitamin mineralleri aldığı sürece bağışıklığı kolay kolay düşmez , elbet hasta olacaklar onda gerekli bağışıklık için ama daha çabuk toparlanırlar
Yorumunuz bana bildirim olarak gelmedi nedense şimdi tesadüf görüyorum
Bu vitaminleri doktor onayıyla mı veriyorsunuz kendi insiyatifinize göre mi şundan dolayı soruyorum ben yurt dışında yaşıyorum burda doktor asla gerek görmezse böyle vitaminleri vermez hatta eczaneden bile alamazsın bende istiyorum takviye ama alamıyoruz burdan maalesef

Bu vitaminleri doktor onayıyla mı veriyorsunuz kendi insiyatifinize göre mi şundan dolayı soruyorum ben yurt dışında yaşıyorum burda doktor asla gerek görmezse böyle vitaminleri vermez hatta eczaneden bile alamazsın bende istiyorum takviye ama alamıyoruz burdan maalesef
İlk kızıma düzenli kullandığım takviyeler hepsi (12 yaşında şu an ) oğluma da doktor onayı ile veriyorum , balık yağı ve d vitaminini kışın hiç aksatmam , probiyotik her gün değil ama arada veririm , Kozalak kızılcık vs alerjisi yok doktor da vermemde sakınca görmedi , bebeğime verdiğim ürünler organik odun ateşinde pişen sıfır şekerli ürünler , burada da doktorların çok Farklı fikirleri oluyor bazısı balık yağına gerek görmüyor bazısı kullanılması gerektiğini söylüyor orda kararı anne veriyor işte

Lugol iyot ile nebulazator yaparım birde sırtına kafes , 2 gune hastalık ilaçsız çoğu zaman calpolsuz biter. Çok şükür

X