Bebeğim her verdiğimi yerken şimdi reddediyor

selina26

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2023
167
80
30
6. Ayda ek gıda vermeye başladım tüm verdiklerimi yiyordu . 1 ay gayet güzel geçti. Geçen hafta 2 gün kusma oldu, ek gıda yedikten 2 saat sonra kustu, sonra 2 gün ara verdim sadece çok az muz verdim 5. Günde de yumurta çok ufak lor verdim yine kustu. Ben lor peynirinden olduğunu biraz geç anladım. Öyle olduğunu düşünüyorum . İlk zaman ek gıda üzerine emzirince miktar fazla geldi diye düşünmüştüm. yine ertesi gün az muz verdim bi tek o güvenilir geldi.
Şimdi bir kaç gündür sebzeyi, yumurtayı, tam tahıllı unu reddediyor. Sadece elma ve muz yedi onun da miktarı çok az.
Çok üzülüyorum her şey güzel giderken moralim çok bozuldu 7 ay 10 günlük olduk

Benimde bebeğim ilk günlerde verdigimde yediği yumurta sarısını bir hafta sonra karışık kahvaltı verdiğimde küstü hemde üst üste safra çıkardı doktora gittik enfeksiyon yoktu. Ateş yoktu. Kusma önleyici şurup içti geçti. Bu birdaha oldu kahvaltıdan sonra yumurtayı kestim. 8 aydan sonra başladım .sorun düzeldi. Bence yumurta vermeyin bir süre sizde. Sonra gene başladım sarisiyla bir süre sonrada beyaza başladım bu seferde yüzünde kırmızı benekler çıkınca kestim beyazı uzun süre vermedim. 1 yaş asisinda alerji testi yaptırdım düşük oranda alerji çıkınca doktor ver beyazinida duyarlılık olusmasin vücut alışsın diyince verdim beyazinida bir süre daha kızardı bu aralar iyi.

X