Davranış Bozuklukları Banyo korkusu

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Abbakk

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2017
120
83
Merhaba hanımlar,çocuğum sürekli küvete tek girer oyuncakları ile oynar benide en son çağırır yıkarım bu uzun süredir hep böyle geçenlerde yine girdi su sesi tek gelince su ile oynama sesi gelmeyince girdim baktım gözler kapalı su akıyor vaziyette bir an korku ile çığlık attım neyse yavrum ağlayarak uyandı meğerse uyumuş o günden sonra banyo fobisi oluştu girdiremiyorum malum yaz günü her gün girmek gerekiyor zorlarsam çığlık kıyamet 😱 psikolojik desteği babamız kabul etmiyor 🤦🏻‍♀️ Bu durumu yaşayan ya da önerebileceği olan varsa sevinirim 🤗2.5 yaşındayız bu arada

Öncesinde 2,5 yaşındaki çocuğu küvette nasıl tek bıraktığınızı anlamadım. Yanlış anlamayın belki normaldir, henüz anne olmadım ama sanki tek bırakmak için çok küçük Allah korusun. Benim önerim siz girin banyoya, onun oyuncaklarıyla, onun da sizi izlemesini sağlayın, bir süre tekrarlayın bunu, kendisi yanaşacaktır diye düşünüyorum…

Öncesinde 2,5 yaşındaki çocuğu küvette nasıl tek bıraktığınızı anlamadım. Yanlış anlamayın belki normaldir, henüz anne olmadım ama sanki tek bırakmak için çok küçük Allah korusun. Benim önerim siz girin banyoya, onun oyuncaklarıyla, onun da sizi izlemesini sağlayın, bir süre tekrarlayın bunu, kendisi yanaşacaktır diye düşünüyorum…
Öyle değil işte bebek küveti hani küçük çocuklar için olan zaten çocuğun yarısı kadar lütfen anneliğimi yargılayın diye konu açmadım herkesin anneliği kendine sağlıkla kucağınıza alın zamanla kendi anneliğinizi konuşturun 🙌

Öyle değil işte bebek küveti hani küçük çocuklar için olan zaten çocuğun yarısı kadar lütfen anneliğimi yargılayın diye konu açmadım herkesin anneliği kendine sağlıkla kucağınıza alın zamanla kendi anneliğinizi konuşturun 🙌
Onun küvetine girin demedim, siz kendi küvetinize (varsa duşakabin değilse) onun oyuncaklarıyla girin görsün sizi. Sizi örnek alacağı için daha kolay olacaktır. Sizi yargılamadım, zaten belirttim, henüz anne değilim ama evhamlı biriyim bana riskli geldi, siz de riski yok diyorsunuz. Mesele yok, geçmiş olsun.

Merhaba hanımlar,çocuğum sürekli küvete tek girer oyuncakları ile oynar benide en son çağırır yıkarım bu uzun süredir hep böyle geçenlerde yine girdi su sesi tek gelince su ile oynama sesi gelmeyince girdim baktım gözler kapalı su akıyor vaziyette bir an korku ile çığlık attım neyse yavrum ağlayarak uyandı meğerse uyumuş o günden sonra banyo fobisi oluştu girdiremiyorum malum yaz günü her gün girmek gerekiyor zorlarsam çığlık kıyamet 😱 psikolojik desteği babamız kabul etmiyor 🤦🏻‍♀️ Bu durumu yaşayan ya da önerebileceği olan varsa sevinirim 🤗2.5 yaşındayız bu arada
Gözümün önüne geldi de herhalde oracıkta ölürüm ben benim oğlumda tek girer yarım saat oyuncaklarla oynar en son bitti diye bağırır. Yıkar cikartiriim ama düşecek ayağı kayacak diye korkmuyo değilim bu çocuklar öldürür insanı kalpten tek çocuk mu kardeşi varsa duşa ikisi girsin alışır zamanla benimki de istemiyodu başta 5 yasinda ablası var beraber girip oynuolar. Ha bide şu çocuğu bile olmayan anneler başkasının anneligini sorgulamayin nefret ederim.siz dogurun dünyanın en iyi annesi olun. Kış günü parka gidemiyoruz AVM gitsek kavga dövüşle eve geliyoruz çocukla herşey zehir oluyo. Bırakın da suyla oyaloyalim biraz da bizde insanız arada kafa dinlemek istiyoruz

2 buvuk yaşındaki çocuk bebek kuvvetinin içinde uyuyakalıp ya da dengesini kaybedip bozulabilir ve devrilebilir. Bu durumun tehlikeli olduğunu söylemek sizi eleştirmek değil. Gerçekten çok tehlikeli bir durum . Benim çocuğum var , o yüzden sizin yaptığınız şey yüzünden dehşete düştüm.

X