Bana bir yardm eli uzatn

pelincan

evlat nefes gibi
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2007
2.433
12
48
merhaba ben geçenyıl jinekolojik muayene olmuştum ve rahimde ufak bir yara var demişti dr.her yıl simir testi yaptırmamı söylemişti ve neyazıkki simir testi yaptırmanın vakti geldi çattı fakat o masadan korkuma bir türlü gidemiyorum hastahaneye benimle lütfen paylaşın tek benmiyim böyle utanıp korkan sizlerde aynı sorunu yaşıyormusunuz :a015:

tatlım o masaya yatmayı kim seviyorki insana zor geliyor ama sağlık için mecburuz ilerde daha kötü şeylerle karşılaşmamak için o masaya yatmayı tercih ederim böyle düşün bu seni rahatlatır hem birkaç dakikalık bir olay bütün geleceğini etkiliyor biraz daha rahat ol düşünmemeye çelış

canlarım desteğiniz için çok teşekkür ederim inşallah cesaretimi toplayacağım

Evet malesef o masayı hiç sevmiyorum bende.
Ama smear testi çok kolay bişi, 1 dk. sürecek ve hiçbirşey hissetmeyeceğin bir işlem.
Korkmana gerek yok, olmazsan daha kötü şeyler olabilir...

a.s.canlarım desteğiniz için çok teşekkür ederim inşallah cesaretimi toplayacağım

acanım öncelikle geçmiş olsun..o masadan hemen hemen bütün bayanlar korkar ve bu korku yüzünden de muayeneler hep geçikir..ama yapacak birşey yok başka seçenekte yok..yara eğer varsa kesinlikle dondurt..yaktırma sakın..hiç acı bile hissetmeyeceksin ve tamamen kurtulacaksın..

Bende hiç sevmiyorum
Ama sağlı için mecburen yatıyorum
Okadar zor birişlem değil
Sakın korkma
ben daha yeni yaptırdım
Hiç canım acımadı
Doktorum bayan olduğu için rahattım

canım o masaya yatmak benide korkutuyor ama yattıktan sonra hiç acı duymuyorum kendini sıkmazsan hiçbişey suymazsın,simir testini doktor bana yaptığında hiç bişey duymadım bile...

Diğer arkadaşların dediğine katılıyorum. kimse sevmiyor o masaya yatmayı. ama ufakta bir yaran varmış.hiç vakit kaybetmeden git bence. bendede yara var ve ben sürekli kontrole gitmeme rağmen anlamamış doktorum.şimdi doktorumu değiştirdim. ve dondurttum. bugün kontrole gidicem.inşallah geçmiş der. bende korkuyorum.

Diğer arkadaşların dediğine katılıyorum. kimse sevmiyor o masaya yatmayı. ama ufakta bir yaran varmış.hiç vakit kaybetmeden git bence. bendede yara var ve ben sürekli kontrole gitmeme rağmen anlamamış doktorum.şimdi doktorumu değiştirdim. ve dondurttum. bugün kontrole gidicem.inşallah geçmiş der. bende korkuyorum.

inşallah hayırlı haber alırsın birde sorum var yarayı dondururken iyne yapıyorlarmı lütfen cevaplayın a.s.

ayyyy ben nası korkuodum biliomusun
ama şimdi alıştım.zaten sana yapılcak işlem zor bişi
değil.sadece kendini serbest bırak.yara konusunda bişi söleyemicem valla

Bende cok korkardim hemen ellerim terlemeye ve ayaklarim sogumaya baslardi :) Ama sonra kendimi rahat birakinca hic acimadigini gordum. Yani fazla dusunme nasil olacak aciyacak mi diye canim. Gercekten acimiyor.

Bende de yara vardı dondurma işlemi yapıldı ve simir testi oldum canım korkacak bişey yok.Simir testini mutlaka yaptırmalısın.8 yıl sonra oluşabilecek kötü şeyler bile simir testinde çıkıyor.

hepinize desteğinizden dolayı çok teşekkür ederim önümüzdeki salı ALLAH nasip kısmet ederse hastaneye gitmeye karar verdim gelince yaşadıklarımı sizlerle paylaşırım

ben 13 yıllık evliyim 2 çocuk annesiyim ama o masaya yatmak hala tüylerimi diken diken ediyor.ama kendim ve sevdiklerimi düşünerek yapıyorum.test zamanın gelmiş bence korkunu bir kenara bırakıp yaptırmalısın.ben her yıl yaptırıyorum.iş işten geçtiktikten sonra pişmalığın faydası olmaz.bazı şeyler erken tehşis ile daha çabuk iyileşir unutma .mutlu ve sağlıklı olman dileğiyle:teselli:

merhaba dün devlet hastanesine gittim tamda kendimi ruhsal açıdan hazırlamıştımki hemşire bana simir testi için gün verdi anlayacağınız sitresli günlerim devam ediyor

canım aynı dert bendede var.dr ağustosa kadar süre verdi gel donduralım dedi.ben de artık biran önce kurtulmak istiyorum.akıntım ve kaşıntım giderek çoğalıyor.uzun süre araştırdım.önce yakma demişti dr. ama ben araştırdım dondurma daha güvenliymiş. şimdide izmirde iyi bayan dr arıyorum.o masan bende nefret ediyorum.öyle kasılıyorumki uygulanacak işlemden çok açarken koydukları alet beni strese sokuyor ve tir tir titriom:KK43:allah bütün kadınlara sabır ve acısız günler versin.

önümüzdeki hafta tekrar hastaneye gitmem lazım o masa rüyalarıma giriyor lütfen yarasını donduran varsa bana bu işlemi anlatabilirmisiniz

X