Müzik Dersleri Bağlama çalmayı ögrenmek istiyorum!

selindaa

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2007
36
4
50
Arkadaslar ben baglama calmayi cok istiyorum,Almanyanin kücük bir sehrinde oturuyorum,burada kurs yok,bu yüzden aranizda bana yardim edecek arkadaslar var mi?Nasil baslamaliyim kendikendime ögerenmeye,birkac kücük ip ucunun bana cok faydasi olur,lütfen bana yardimci olun,aranizda mutlaka baglama calan arkadaslar vardir,cok minnettar kalirim.Cevaplarinizi bekliyorum.Simdiden cok tesekkürler!...

Bunu gerçekten istiyor olmasın. Sabır ister çünkü ben 1 yıl gitar kursuna gittim sınavlarım işlerim derken bıraktım evde de yeteri kadar tekrar yapamadım. Bu yüzden bildiklerimide unutmak üzereyim.. Sazı bilmediğim için sana bu konuda yardımcı olamacağım ama mutlaka yardım alacağın siteler vardır bir araştır derim. Eğitmenden ders almak kadar başarılı mıdır oradaki eğitim bilmiyorum ama çok istiyorsan dene derim.. İnsanoğlunun istemesi durumunda yapamayacağı hiçbirşey yoktur bunu unutma...Sana şimdiden başarılar diliyorum inşallah hedefine ulaşırsın...

Sevgiyle kal:1hug:

Cok tesekkür ederim Eylül!Umarim basarili olurum,bugün basliyorum calismalara,hic kolay görünmüyor ama istemek basarmanin yarisidir derler.Cok tesekkür ederim yinede,moral acisindan cok önemli benim icin bu tür cevaplar...

Başaracağına eminim canıma.s Sende söyledin istemek başarmanın yarısıdır diye bak ne güzel. Kolay gelsin :1hug:

ya canımın içi
bu işi tek başına öğrenmek zor baştan söylim sana ama internette bağlama die ara notalrın yerleri falan var. Yani kabaca onalrı çğrenirsin ama kulağın çokiyi ise birkaç parçayı çıakrtabilirsin ama tam olarak teknikle öğrenezsinç. Bağlama da teknik çok önemlidir. Tezene falan çalışman gerekli ilk başlarda tezene çalış teller arasında gidip gel. Bilekten çalıştır ellerini sakın komple kolunu oynatma yanlış çalış biçimidir. Sonrasında bağlamayı nasıl tutacağın da önemlidir. bunu da göz ardı etmesen çok iyi olur. Bir notayı en az yarın saat çalışman gerek sonra yavaş yavaş sol fa sol gibi çalış canımın içi çünkğ bağlaman çok öneöli notalar arasını

nergiscigim,
kimbilir nezaman yazdin bu mesaji bana,ama ben görmedim,kusura bakma olur mu canim?
Tesekkür ederim öncelikle,tavsiyelerin icin.
Güzel bir haber vereyim ben de sizlere,baglama calismaya baslayali yaklasik 5 bucuk ay oldu ve siki durun:tam 30 tane türkü caliyorum.nasil diyeceksiniz degil mi?Evet internetten yardimla,hayatta kac kisi benim tanistigim insan kadar yardim sever olur bilemiyorum ama Hollandadan 21 yasinda Özkan isminde bir kardesle tanistim,bu iyi ve terbiyeli kardesim,bana cok degisik bir teknikle baglama düzeninde calmayi ögretti ki simdi begendigim bir türküyü yaklasik yarim saatlik bir calismayla cikarabiliyorum,tel titretmelerinde oldukca iyiyim,vuruslari ögrendim,yani arkadaslar cok mutluyum,hergün 2-3 saatlik calismalarim oluyor tabii,bircok insan 5 aydir baglama caldigima inanmiyor,hatta ben bile inanamiyorum kendime bazen,calmak isteyenlere allah kolaylik versin,diyorum,gercekten cok istemek,basarmanin yarisiymis,hepinize kolay gelsin...hoscakalin...

Merhaba lar Ben Bursa da oturuyorum ,bağlama çalmayı çok istiyorum bu konu da bana yardımcı olabilirmisiniz ,Hoşçakalın

X