Ayak ve El Bakımı İçin Bir Karışım

krizalit

beklemede...
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
1.533
1
45
arkadaşlar,
bu kürü bir dermatologtan aldım
bu kür için bir tüp kerasal krem (eczaneden alınacak), bir leğen ayakların dayanabileceği sıcaklıkta su, ponza taşı ve bir miktar şampuan
ayaklarınızı yaklaşık 1 saat şampuanlı suda bekletin, suyun sıcak olmasına özen gösterin, 1 saat sonra ponza taşı ölü deriyi temizleyin, son olarak ayaklarınızı kerasalleyin, ayaklarınıza naylon torba sarın ve yatın ayaklarınızı sabah gördüğünüzde tanıyamayacaksınız.
el tırnakları için,
1 şişe gliserin
1 limon
her akşam 15. dk yapılacak.
gliserin ile bir limonu karıştırın ve tırnaklarınızı 15 dk. bu karışım içinde bekletin, ellerinizi çıkardıktan sonra tırnak diplerinizi iyice ovun...

canım ayıptır sorması bu kerasel krem ne kadar acaba çünkü ben artık şu kozmetiklere para gömmekten bıktım heeer türlüsü için acaip bi bütçe ayırıyom babaaam aaacaip kızıyo yani cvb verip beni ilgilendirisen çook sewinceeem

kerasal krem 5 ytl civarında benim doktorum bi de fito diye bir krem yazmıştı sağlık karnelerinede yazılabiliyor..

arkadaslar gliserin, limon ve badem yagini her gece ellerinize surunce zamanla tirnaklariniz pespembe oluyor, accayip parlaklasiyor... :icecream:

sağol krizalit inşallah ayak kokusunuda ortadan kaldırır özellikle yaz aylarında öyle bir sorunla karşılaşıyorumsenağlama cnm umarım bi sonuç alabilirim söylediklerini deniycem :)a.s.

arkadaşlar bende limon sürerim tırnaklarıma ve ellerime, tırnakları sertleştiriyor ve beyazlatıyor.ben tırnak yiyen biri olduğum için çok yumuşaktı tırnaklarım çabuk kırılıyordu.limonla çözüm buldum sık sık ellerime ve tırnaklarıma sürüyorum tavsiye ederim..

X