Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Ayak tabanında geçmeyen ağrı

Safsarisin

Oğlum herşeyim 🤲 🧿 💙
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
11.201
14.564
Merhaba hanımlar bunu yasayaniniz varmı bilmiyorum bana yardımcı olursanız cok sevinirim
Ben 9 senedir fibromiyalji ile mucadele etmis birsuru doktor gezmis ve birsuru ilac kullanmis birisiyim. En son gecen sene boyun fıtığı ve düzleşmesi de cikti. Aralik ayinda kuru igne tedavisi oldum 3 ay kadar cok iyiydim ancak arada bir yine yokluyor ütü falan yapinca

Simdi ben gece yatağa gecince,yani dinlenmeye gecince vücut ,ayak tabanım,hani parmaklarin alt kısmı o turuncu bolge ve tabanin tam ortasi topuga kadar yani "T" seklinde bir ağrı var
Beni mahvediyor ama yurudugumde evde gezdigimde ağrımıyor. Otururken de yok. Doktora da gittigimde soyledim b12 verdi beyin sinir cerrahisi fizik tedavi doktoruda ilgilenmedi pek bunun fibromiyalji ile alakali oldugunu düşünmüyorum fitikla alakasi olabilirmi? napayim ben ayak altima krem surup corap giyiyorum ve sabah uyandigimda da agriyor sonra kalkinca yataktan agri yok. Bunu yasayan varmi endiselenmekteyim romatizmal olabilir mi :KK43::KK43: internete bakiyorum yine bisey yok :KK43:

Mune Mune Konuyu dogru yere açtım degil mi? Ve nasil ulasabilirim arkadaslara bu topic pek hareketli degil gibi

Merhaba hanımlar bunu yasayaniniz varmı bilmiyorum bana yardımcı olursanız cok sevinirim
Ben 9 senedir fibromiyalji ile mucadele etmis birsuru doktor gezmis ve birsuru ilac kullanmis birisiyim. En son gecen sene boyun fıtığı ve düzleşmesi de cikti. Aralik ayinda kuru igne tedavisi oldum 3 ay kadar cok iyiydim ancak arada bir yine yokluyor ütü falan yapinca

Simdi ben gece yatağa gecince,yani dinlenmeye gecince vücut ,ayak tabanım,hani parmaklarin alt kısmı o turuncu bolge ve tabanin tam ortasi topuga kadar yani "T" seklinde bir ağrı var
Beni mahvediyor ama yurudugumde evde gezdigimde ağrımıyor. Otururken de yok. Doktora da gittigimde soyledim b12 verdi beyin sinir cerrahisi fizik tedavi doktoruda ilgilenmedi pek bunun fibromiyalji ile alakali oldugunu düşünmüyorum fitikla alakasi olabilirmi? napayim ben ayak altima krem surup corap giyiyorum ve sabah uyandigimda da agriyor sonra kalkinca yataktan agri yok. Bunu yasayan varmi endiselenmekteyim romatizmal olabilir mi :KK43::KK43: internete bakiyorum yine bisey yok :KK43:

Mune Mune Konuyu dogru yere açtım degil mi? Ve nasil ulasabilirim arkadaslara bu topic pek hareketli degil gibi
yaa tesadüfen konunuzu gördüm.. bende fibromiyaljiden çekiyorum. siz bu konuda rahatlıga kavuştunuz mu? neler yapıldı bunun için. ?

yaa tesadüfen konunuzu gördüm.. bende fibromiyaljiden çekiyorum. siz bu konuda rahatlıga kavuştunuz mu? neler yapıldı bunun için. ?
Malesef tam kavustugum soylenemez 5 6 gun önce, 2 gün yataga çakıldım. Sanki birisi derimi kopariyor yani bıçakla kesseniz hissetmem oyle diyim. Hava berbatmis megersem. Evdeyim tabi haberim yok soğuk oluşundan, ben bunun icin hap kullandim o kadar ne yazik ki hicbir doktor dogru duzgun bisey yapmadı bilmiyorum doktorlar mi ilgilenmiyor ya da gercekten tedavisi yokmu. Antidepresan kullanmistim.
Siz neler yapiosunuz

Malesef tam kavustugum soylenemez 5 6 gun önce, 2 gün yataga çakıldım. Sanki birisi derimi kopariyor yani bıçakla kesseniz hissetmem oyle diyim. Hava berbatmis megersem. Evdeyim tabi haberim yok soğuk oluşundan, ben bunun icin hap kullandim o kadar ne yazik ki hicbir doktor dogru duzgun bisey yapmadı bilmiyorum doktorlar mi ilgilenmiyor ya da gercekten tedavisi yokmu. Antidepresan kullanmistim.
Siz neler yapiosunuz
ah canımmm. ben onlarca belki daha fazla doktora gittim. gitmeye de devam ediyorum:KK43: iki gün önce ortepediye gdip omuz mr ına girdim yine. yarın da nöroloji ve romatoliye randevum var:KK43: benim özellkle sağ boynumdan başlıyor ağrı sağ kulunç, sonra sağ kol belin alt kısmı ... ama son zamanlarda sol tarafta da ciddi ağrılar hissediyorum. böyle kaslarım yanıyormuş gibi bir ağrı. ağrı noktasını da tam tespit bile edemiyorum.. bilmiyorum sende de var mı bu durum ama benim özelllikle bu sağ boyun ve omuz kulunc bölgemde sürekli küt küt diye sesler geliyor:KK43: bu sesler iki üç yıldır var. dışardan dahi duyuluyor. normal omzumu kaldırsam indirsem dahi oluyor. ya da boynumu sağ sol yapsam ble. ya da yürürken kolumu sallarken.. ilk zamanlar önemsemeddim çok ağrı yapmıyor diye ama şimdi artık resmen hayat kalitem sıfırlandı.. sırf bu ağrılar için hamilelik düşüncesini erteliyorum:KK43: verimli uyku mu? yıllardır hasretim..onlarca dr a gidiyrum her biri saçma sapan seyler söyleyip gnderiyor.. geçen sene uzun süreli fizik tedavi de gördüö. nörol terapi de uygulandı bir seans. ama sonuç olumsuz:KK43: aslında o dr u beğenmiştim ama bana en son vücudundan gelen o sesler önemli değil deynce onu da sildim. ne demek önemli değiş. o sesler geldikçe nasıl ağrım oluoyor:KK43: bu yhüzden hic bir dr un tanısına da güvenmiyorum artık

Siz neler yapiosunuz
aslında benşm genel anlamda tüm kemiklerimde eklerimde ve damarlarımda sorun olduğunu düşünüyoorum.. mesela diz kalça omuz eklemlerimmde sürekli o küt küt sesler var:KK43: ya da boynumu çevirince tabiri caizse kireçlenmiş bir hortmu bbükersinde cırt cırt ses geelir ya oyle sesler geliyor:KK43: ne yapacağımmı saştım gerçekten;:KK43:

Canim ben simdi doktora gidiyorum. Dönünce sana anlatcam bende. Tum eklemlerinde damarlarinda falan sorun yok. Merak etme sen. Ben anlatcam sana

Boyun fıtığı icin Mr cekildin mi ya da bel fitigi fibromiyalji fitik yapiyor onuda yazarsan eger geldigimde donus yapayim sana H huzurum1

ah canımmm. ben onlarca belki daha fazla doktora gittim. gitmeye de devam ediyorum:KK43: iki gün önce ortepediye gdip omuz mr ına girdim yine. yarın da nöroloji ve romatoliye randevum var:KK43: benim özellkle sağ boynumdan başlıyor ağrı sağ kulunç, sonra sağ kol belin alt kısmı ... ama son zamanlarda sol tarafta da ciddi ağrılar hissediyorum. böyle kaslarım yanıyormuş gibi bir ağrı. ağrı noktasını da tam tespit bile edemiyorum.. bilmiyorum sende de var mı bu durum ama benim özelllikle bu sağ boyun ve omuz kulunc bölgemde sürekli küt küt diye sesler geliyor:KK43: bu sesler iki üç yıldır var. dışardan dahi duyuluyor. normal omzumu kaldırsam indirsem dahi oluyor. ya da boynumu sağ sol yapsam ble. ya da yürürken kolumu sallarken.. ilk zamanlar önemsemeddim çok ağrı yapmıyor diye ama şimdi artık resmen hayat kalitem sıfırlandı.. sırf bu ağrılar için hamilelik düşüncesini erteliyorum:KK43: verimli uyku mu? yıllardır hasretim..onlarca dr a gidiyrum her biri saçma sapan seyler söyleyip gnderiyor.. geçen sene uzun süreli fizik tedavi de gördüö. nörol terapi de uygulandı bir seans. ama sonuç olumsuz:KK43: aslında o dr u beğenmiştim ama bana en son vücudundan gelen o sesler önemli değil deynce onu da sildim. ne demek önemli değiş. o sesler geldikçe nasıl ağrım oluoyor:KK43: bu yhüzden hic bir dr un tanısına da güvenmiyorum artık

Canım merhaba,ancak yazabildim. Oncelikle finromiyalji tanın var ise doğrudur. Boyun düzleşmesi de doktorun elle muaynesinde anlaşılıyor. Boyun duzlemesini gören doktor fitiktan suphelenip MR istemeliydi..ha mr ds fitik cikmadi ise boyun duzlesmesi de boyle agri yapiyormus bilgin olsun.
Benimde sag kolumda agri varm gun geliyor surahiyi tasiyamiyorum
Bu sabah iyiydim,esime de söyledim hicbir yerim ağrımıyor ama dedim sağ kolum ağrıyor.
Fitik olayinin uzerine düş.

Fibromiyaljide saydigin bolgeler ağrır. Bak ben aralik ayında bie fizik tedavi uzmanina muayne oldum sol kasık tarafima kemigin oldugu bölgeye eliyle bastirdi aaaaah dedim

Kasik emari istedi. Bisey çıkmadı. Kemik taramasi istedi. Zayıfım çünkü. Onda da bisey çıkmadı.
Bende pco var MR da o cikmis bana diyorki yumurtaliginda kist var.kadin dogumcuya git..dedim biliyorum hocam biliyorum ekranda da gördüm inanmazsin ama benim burnum bile ağrıyor

Hamilelik düşünüyorsan ilac icmiceksin.
Ama ses olayi nedir onu bilemedim inan ki bu sesler ne bende oyle bir durum yok ve bence takip edilmesi gereken bir durum..beyin cerrahisine de git sen

Bu arada cok onemli bisey soylicem. D vitamini eksikligi yaygin kemik ağrısı yapar. Malum kıştı genel olarak gunese cikmayan gunesi sevmeyen biriysen yandin. Esim bugun bana kamp acilsin da gidelim falan dedi. Beni gunesletcekmis
Bende ona dedim ki gunes koruyucumu surer guneslenirim
Diorki o zaman etkisi olmaz
Dedim ya bu kadar cahil olma gunes koruyucu gunesin zararli etkisinden korur🤣🤣🤣😄😅
Inan bende gunesi sevmiyorum napim tenim kararmasin diye. Bak bu onemli bir ayrinti d vitamininu olctur

Ve sana cok efsane bir tavsiye daha vercem. Ben evlendiğimde topalliyordum evlendigim ilk ay. Kara kista evlendim boyun fitigi tanisi konulali 15 gun falan olmustu. Ya bel fitigi ayaga vurur da boyun ne alaka
Beyin cerrahina gittim. Bana b12 ignesi verdi. Yemin ederim kendime geldim beni 4.5 ay götürdü. Nasil bu alakasi var bilemiyorum ama annem.babam bel fitigindan ameliyatli ve 60 yas üstü. 2 si de b12 den ayni randimani aldilar.bunu doktora soyle igne versin sana ne alaka bilmiyorum ama tesaduf.olamaz. b12 agrilara birebir

2.bir durum magnezyum. Babam ameliyat olali 2 sene olcak mikro cerrahi yontemle oldu. Ayagi cok agriyor bagiriyor cagiriyor adamcagiz en son yine gitti magnezyum verdi doktor diyorki iyiyim biraz daha
Magnezyum bazi besinlerde var.
Beslenmene dikkat ediyormusun? Kabızlık vs de yapabilir bu fibromiyalji

Zayif misin kilolu mu?
Kuru igne yontemini sor bi doktora.
Ben aralik ayinda oldum.suan nisan 4 ay oldu iste. Simdi basladik gene
.ne bilim acaba 5 6 seans mi gitmem lazimdi bilemiyorum
Kac yasindasin?

X