ayağımı kaplayan siğiller

senaa03

Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2022
3
0
25
3A47E0BF-054C-44A3-9965-E80523AAD0EB.jpeg
AA34C2BB-BE9B-4D2E-8474-A792EC7D7DA3.jpeg
image.jpg
ayağımda sürmediğim şey kalmayan ve bi türlü geçmeyen siğiller vardı dağılıyordu sürekli cildiye bölümünde 4-5 kereyaktırdıktan sonra artık umudumu kesmiştim ayağımın altını tamamen kaplıycakgaliba diyerek ama Allaha şükürler olsun ki yaktırdıktan bi süre sonra kendiliğinden kayboldu bu süre zarfında köyde sıcak toprakta sürekli terliksiz dolaştım alakası var mı bilmiyorum ama çok şükür geçti belki birilerine moral olur diye yazmak istedim yaktırırken dayanılmayacak bi acı olmuyor doktora bırakmasını istediğinizde bırakıyor dayanırsan daha çabuk geçer diyor tabi şükür değdi hepsine 🙏🙏

Eki Görüntüle 3340155 Eki Görüntüle 3340157 Eki Görüntüle 3340159 ayağımda sürmediğim şey kalmayan ve bi türlü geçmeyen siğiller vardı dağılıyordu sürekli cildiye bölümünde 4-5 kereyaktırdıktan sonra artık umudumu kesmiştim ayağımın altını tamamen kaplıycakgaliba diyerek ama Allaha şükürler olsun ki yaktırdıktan bi süre sonra kendiliğinden kayboldu bu süre zarfında köyde sıcak toprakta sürekli terliksiz dolaştım alakası var mı bilmiyorum ama çok şükür geçti belki birilerine moral olur diye yazmak istedim yaktırırken dayanılmayacak bi acı olmuyor doktora bırakmasını istediğinizde bırakıyor dayanırsan daha çabuk geçer diyor tabi şükür değdi hepsine 🙏🙏
Aksine topraktan yine kapabilirdi. Bu siğil yara çabuk yayılır ve başkalarına da bulaşır. Banyoda kendimize özel terlik kullanmalı hijyene dikkat et etmelisiniz. Koparılmaz derisi soyulmaz daha beter yayılır. Benimde minik başıma geldi ilaç sıktırınca geçiyor. Çözümü cildiyenin sıktığı ilaç tek sefer yetmez en az 2 3 seferden sonra zamanla ölürler. Ayağı tamamen kaplayan görüntüler Google da araştırınca görmüştüm. Geçmiş olsun.

Geçmiş olsun. Benim de çocukken elimde çoktu. Ama benimkini doktor yakmadı oje şişesi içinde bir ilaç vardı önce siğilin olduğu bölgeyi törpüleyip o ilacı sürerdim çok kısa sürede geçti benimde. Neyse ki tedavisi olan bi cilt hastalığı.

X