Arkadaşlarımla aramız gerçekten iyi mi?

zexonim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2023
1
0
17
Açıkçası biraz utanıyorum ilk defa böyle bir platforma derdimi anlatıyorum. İçimdekileri döküyorum umarım hemen cevap verebilirsiniz, ilk öncelikle 16 yaşındayım yani yeni ortamlara yeni arkadaşlar ile tanışıcağim çok zamanım ve vaktim var ama o kadar olmasa da yeni girdiğim bir ortamda pasif kalırım çok cekingenim belki bu nedenle 9. Sınıfta tanıştığım arkadaşlarımla konuşuyorum herneyse konumuza gelecek olursak

İlk konu
Biz bir arkadaşımla (adı elma olsun) okul gezisine gittik aslında ben gelmeyi fazla düşünmüyodum ama arkadaşım ikna etti dedi çok eğleniriz falan tamam dedim. arkadaşımda okulun kodlama kursuna gidiyodu oradan takım arkadaşları da geziye gelmiş asıl sorum burada değil biz arabadan iner inmez arkadaşım yani elma beni görmezden geliyo diğer arkadaşlarıyla falan konuşuyor, bende ne yapacağımı şaşırdım dedim otobüste yanlış birsey mi yaptım acaba diye düşündüm ama hayır iyiydik. Konuşuyoduk eğleniyoduk.Başımızdaki öğretmenler bekleyin yemek fişlerini getirelim dedi bende hocaları beklerken arkamı bir döndüm elma ve arkadaşları gitmişler bende korktum hem buraları fazla bilmiyorum(elma ve arkadaşları buraya daha önce gelmişler hatta elma umarım hocalar tek bırakırda gezdiririm seni dedi) ve tanıdığım tek kişi onlardı hoca fişleri verdi falan sonra saat 2 de burada buluşalım dedi hocalar gitti. Sonra ablam beni telefonla aradı ne yaptınız diye bende sabahta aşırı heyecanlıyıydim geziye gideceğiz diye ablama iyi falan dedim ama sorun olduğunu anladı doğruyu söyle dedi bende zaten direkt ağlamaya başladım anlayacağınız bir günüm çöp geçti aslında tek basima gezdim güzeldi ama hayalim arkadaşımla gezmekti.

İkinci konu
Bir sonraki konu başka arkadaşlarımın beni çok eleştirmesi şöyle söyleyeyim bir gün kaşlarımı açtım ve arkadaşlarım bu ne böyle diyerek dalga geçtiler başka bir gün ise elma yukarda bahsettiğim arkadaşım ve başka bir arkadaşım benim evime geldiler ve saçımı bakira boyadilar ama çok kötü oldu hatta ağladım ertesi gün okula böyle gitmemek için siyaha boyadım ama yine de bakirliklar çok hafiften olsa görünüyordu arkadaşlarım alaylı bir şekilde saçların ahenkle dans ediyor dedi başka bir arkadaşım saçların çok kötü görünüyor dedi bunlara açıkçası aldırmadım asıl aldırdığı şey sürekli aynı şeyleri söylemeleri onlara hiç söylemedim bu konuda rahatsızlık duyduğumu ama tavrımdan hareketlerimden mutsuz olduğumu hiç mi anlamazlar

Üçüncü konu
Yine elmayla bir tartışmamız bu tartışma geziden önce oluyor.
Çok saçma bir konu ama grupça oyun oynuyoduk (tabu ) elma ile takimdik elma bana eleştiri sözcüğünü anlatmaya calisiyodu bilemedim. Sonra ben ona dedim ki biraz daha açıklayıcı anlatsaydın keşke dedim asla kötü bir niyetim yoktu hatta şakasına söyledim ve belli oluyordu tavrımdan da bir anda bana senin kelime darağacı eksik hiç birsey mi bilmezsin diye bağırmaya başladı ben zaten şaşırdım ikimizde birbirimize kötü laflar söyledik en sonunda senin gibi biriyle takım olunmaz dedim ve gittim yine bu kavgadan sonra 3 gün konuşmadık geldi bana kağıda not yazarak özür diledi ama ben yüzüme karşı özür dilemesini istiyordum. Neyse en sonunda barıştık ama yine de böyle bir insanla hala arkadaş olmalı mıyım emin değilim onu gerçekten, gerçek bir arkadaş olarak görmüyorum ama yeni arkadaşlar edinecek de cesaretim yok

Son düzenleme:
Yaşın henüz küçükmüş ama anlıyorum seni 22 yaşında bir ablan say beni senden bir kaç yaş büyük kız kardeşim var zaten. Anladığım kadarıyla biraz özgüven problemin var ilk konuda gidip arkadaşlarının arasına katılsaydın emin ol kimse sana sen neden buraya geldin demezdi. Bence ilk konuda senin girişken bir yapıda olmaman veya özgüven eksikliğinden ötürü bir sorun var bu problemi biraz daha büyüdüğünde aşacağını düşünüyorum. Lise hayatım boyunca en yakın ikinci arkadaşım cok özgüvenli cok girişken çok sosyal bir kızdı bense daha sakin içinekapanık ve özgüvensiz sayılabilecek sayılı arkadaşı olan bir tiptim. Bu yakın arkadaşımın cok mobbingine maruz kaldım ama o da bende cocuktuk Gecenlerde karşılaştık ve dostca birbirimizi o kadar özleyerek sarıldıkki kaç sene sonra. O yaşlarda alınmak kırılmak çok kolay ama kasten arkadaşının seni incitmek olduğunu sanmıyorum o davranışlarının.

X