Arkadaşlar yardımcı olurmusunuz?.

E

EU1

Ziyaretçi
Arkadaşlar merhaba.ben iki hafta kadar önce bilindik bi mağazadan bi mont aldım. Ancak aldıktan sonra hiç hoşuma gitmedi bi iki defada giydim . ona verdiğim parayla daha iyi bişey alabilirdim. Şimdi fişi ve etiketi duruyo etiketini bi şekişde tekrar takıp götürsem iade edebilirmiyim yada nasıl olur bu şekilde bi iade yapan odlumu aranızda yada bana çek mi verrler bilemiyorum böle bişey yapan varsa aranızda msjlarınızı bekliyorum teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanılmış bir eşyanın kusuru olmadan değiştirebilirler mi acaba?
Önce bu konuyu araştırın bence..:uhm:

hiç bir mağaza iade almaz
sadece değiştirir canım

etiketi falan duruyorsa değiştirebilirsin bence.küçük geldi falan de.
bir de aldığın mağaza büyük mağzalardan biriyse genelde problem çıkmıyor.
çünkü tezgahtarları pek ilgilendirmiyor.dikkatlice bakmıyorlar bile.ama para iadesi yapmaları zor.
ağzın iyi laf yapıyorsa kolaylıkla halledebilirsin .
kolay gelsin:nazar:

para iadesi pek mümkün olmuyor
ancak yerine başka bişey alabilirsin belki
ama 1-2kerede olsa giyildiğini anlarlar dikkatli bakarlarsa ozaman değişimde yapmazlar çokda mantıklı çünkü onu başka birine satacaklar ve o kişi neden senin daha önce aldığın bikaç kez giydiğin ama sonradan beğenmediğin biişeyi satın alsınkı??

bu parayı vermeden düşünseydınız keşke...
bır de kullanmışınız...
ben degıstırmezdım...çünkü...içim rahat etmezdı...
gıydıgım bır seyı tekrar ıyade etmeyı...

canım yerine başka bir ürün alabilirsin ancak.parfüm kokusu sinmemişse alırlar.benim başıma da gelmişti.ilk yaptıkları koklamak

Arkadaşlar merhaba.ben iki hafta kadar önce bilindik bi mağazadan bi mont aldım. Ancak aldıktan sonra hiç hoşuma gitmedi bi iki defada giydim . ona verdiğim parayla daha iyi bişey alabilirdim. Şimdi fişi ve etiketi duruyo etiketini bi şekişde tekrar takıp götürsem iade edebilirmiyim yada nasıl olur bu şekilde bi iade yapan odlumu aranızda yada bana çek mi verrler bilemiyorum böle bişey yapan varsa aranızda msjlarınızı bekliyorum teşekkürler

önce montu inceleyecekler . giyildiğini anlarlarsa büyük ihtimalle geri almazlar. hadi anlamadılar diyelim, size çek verirler ya da oradaki bir şeyle değiştirmenizi isterler. bu arada nedeni de soracaklardır. neden değiştiriyorsunuz ne gibi bir sorunu ve hatası var,montun diye... bir arkadaşım pantolon almıştı. yalnız pantolon ilk giyişinde iç çamaşırını boyamıştı. o da aldı götürdü. mağaza aldı ve dediki, bir inceleyelim sorun doğrumu . haber verelim. 1 ay bekledi. ve haber geldi. haklısınız diye. ve çek verdiler... o an mağazada alacak kıyafet bulamamıştı ... çek 1 yıl geçerliydi. neyse sonra, başka bir şey aldı. mutlaka neden isteyeceklerdir. onu söyleyeyim size.,

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış biliyoruz daha doğrusu tüketici kanunlarını pek bilmiyoruz..

15 gün içerinde, ürüne hiçbir zarar verilmediyse, sebepsiz bile olsa, satıcı geri almak zorunda..Yani tüketici olarak böyle bir hak var..Yalnız para iadesi mi yoksa değişim mi onu ben de hatırlayamadım şimdi..

Ama hakkınız var bunu bilin..Malesef kimse bilmiyor bu hakları..Araştırın..Sitemizde de Tüketici Hakları bölümünden bilgi alabilirsiniz.

canım parfüm kokusu varsa bile makinada deterjansız yıka sade su ile güzelce kurut öle iade yapabilirsin ama parfüm kokusu varsa değiştiremezsin

tüketicinin aldığı malı 15 gün içinde koşulsuz iade hakkı vardır.

Bende bilindik bir mağazadan elbise almiştım ama elbise iplik atıyordu dışarıya 1 kere giyinmiştim, gittim verdim, fabrikaya gönderelim incelmeye alalım biz size 1 ay sonra haber veririz dediler ve aradılar haklı olduğum halde paramı vermediler onun yerine buradan istediğinizi beğenin dediler, bende bişeyler almıştım onun yerine.

satıcının insiyatifine bağlı valla bazen sorunsuz hemen değiştiriyorlar bazen kırkdereden su ğetiriyorlar..

çok teşekkür ederim arkadaşlar gerçekten böyle haklarımız var ama bende dahil olmak üzere bi çoğumuz bilmiyoruz ve bu haklarımızı kullanamıyoruz.

Etiketini filan takmaya gerek yokki. Fişi duruyorsa, gidip bedeni küçük oldu, yada rengi hoşuma gitmedi diyip değiştirebilirsin. İadeyi sanırım fabrika hatası varsa, veya mal özürlüyse kabul ediyorlar. Tüketici danışma bürolarından bilgi edinebilirsin.yerimseniben

İçerik nedeniyle konunuz “ Tüketici Şikayetleri “bölümüne taşınmıştır

Editör arkadaşımın da bilgisine

Bildiğim kadarı ile eğer bir üründen memnun kalmazsanız,8 gün içinde iade edebilir ve paranızı geri alabilirsiniz.Bir şart göstermeniz de gerekmiyor.

arkadaşlar cumartesi günü montu değiştrdim yerınede 1 yıl geçerli hediye çeki aldım hiçbir sorunla soruyla karşılaşmadım teşekkürler

Arkadaşlar, bir yanlışı düzeltmek isterim. Forumda başka konuya da yazdım.

" Tüketici haklarında istediğiniz ürünü keyfi iade edip parasını alırsınız diye bir madde yoktur. Çoğu kişi sizin gibi bu yanlışa düşmektedir, ama kanun açıktır.

Ayıplı malda para iadesi isteme hakkınız bulunmaktadır. 4077 sayılı Kanun'un 4. maddesinde yer alan ayıplı mal kavramına göre ayıplı mal, " Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ..." olarak tanımlanmıştır.

Bir diğer para isteme hakkınız internet ve kapıdan yaptığınız alışverişlerde 7 gün ile sınırlıdır. 7 gün içerisinde aldığınız ürünü geri verip paranızı geri isteyebilirsiniz.

Para iadesi büyük firmalarda prestij için yapılır. Son zamanlarda ki suistimallerden dolayıda artık para iadesi yerine hediye çeki olarak ( yine vermek zorunda değil. ) paranın iadesini yapmaktadır.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiyi tüketici derneklerinden alabilirsiniz. "

Bu büyük firmaların kendi insiyatifinde yapmış olduğu 15 gün içerisinde sorgusuz sualsiz iadenin tüketici hakları ile ilgisi yoktur.

Son düzenleme:
X