AMH DEĞERİ DÜŞÜKLÜĞÜ ..

Bende senin gibiydim canım kaç doktora göründüm yükselmez sayı ama kalitesi iyi olır vitaminlerle dedi argifertil felixon vs gibi bir sürü vitamin var omega 3 d vitamini çok önemli bunlara yönel canım benim amh 0.03 çıktı benim durum daha berbat
Merhaba şu anda tedavide ne aşamadasınız benimde ama düşük

Kızlar doktorum beni takip ediyor bugün reglin 14. Günü . 2. Gün yumurta görememişti. Bugün 1 tane gördü ve toplayalım dedi. Bu yumurta sağlıklı mıdır e2 ve progesteron değerlerine bakılsa da onlar yanıltıyor diye biliyorum. Tecrübesi olan var mı

Hanımlar merhaba. 28 yaşında 5 yıllık evliyim. Bebeğimiz olmuyor. AMH değerim sıkıntılıymış. 0.60 çıktı. HSG çektirdim tüplerim açık. Histereskopi çekildi sıkıntı yok. Eşimde sorun yok. Bunlara rağmen sadece Amh düşüklüğünden ötürü Aşılama bile olmaz direkt tüp bebek dediler. Gittim doktor bikaç tetkik yaptı. Bi tane takviye verdi. Tedaviye başlamak için genetik kan sonucunun çıkmasını bekliyoruz. Şehir hastanesine gidiyorum. Doğru düzgün açıklama yapılmıyor. Doktor ne diyorsa onu yaptırıyorum. 1 kez devlet Hastanesi'nde deneyeyim olmazsa sonra iyi bi doktora geçerim diye düşünüyorum. Maddi olarak da çok zor bu süreç. Ama artık gerçekten psikolojim bozuldu. Amh düşüklüğü dışında bi sıkıntımız yok Allah'a şükür. Birkaç yazı okudum bazı kürlerle yükselten olmuş. O kürleri detaylıca anlatabilecek birileri var mıdır bana? Ya da benim gibi olup bebiş sahibi olanlar neler yaptınız Ankara'da önerebileceğiniz doktor var mıdır?
Merhaba. Ben sorunuzu görünce yazmak istedim. Ben 29 yaşındayım Amh 0.74 dü benim. Ama Fsh lh veya herhangi bir baska sorunum yoktu. Öğrendikten sonra doktorlar hemen tüp bebek yapman lazım yoksa çok geç kalırsın bir anda yumurta rezervin tamamen bitebilir filan o kadar kötü konuştular ki başta ne yapacağımı bilemedim. Sonra 4 ay kadar kendim denedim 5. Ayda yumurta çatlatma iğnesi oldum gereksizdi o ay da işe yaramadı. Sonra ben iki ay daha bakıp tüp bebek yapmaya karar verdim. O ay araştırmalarım sonucunda beslenmenin yürüyüşün çok çok önemli olduğunu gördüm. Ve ona dikkat etmeye başladım. C life mı öyle bi macun vardı tek kullanımlık kaşıklar şeklinde aldım başladım ne kaybederim düşüncesi ile. 14 gün kadar kullandım onu sonra adet olmam gereken zaman geldi olmadım ve test yaptım hamileymişim. Hatta doktorlar öylr olumsuz konuştu ki ben adet olmadığımda heralde menopoz a girdim dedim hiç beklemiyordum. Şuan 30 haftadayım Allah sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin. Yani demem o ki en en en önemli şey kafanın rahat olması. Ben bir de ovülasyon testi yaptım regl günün yaklaşırken her sabah baktım en net çift çizgi olduğunda yumurtlama dönemiymiş bu da çok önemli bence. Stresli olma mutlu ol ya olmazsa diye düşünmemeye çalış biliyorum düşünülüyo ben çok üzülmüştüm ama tek stresimi azalttığım anda da oldu işte. Allah nasip edecek inşallah. C life ı da araştırdım ama kist olanlara filan iyi gelmiyormuş sen yine de araştır. Olan yumurtayı güçlendiriyor diyorlar.

X