Acill yumurta çatlatmak için ne yapmalıyımmmm

Balim1234

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2021
108
17
33
Kızlar merhaba
Yumurtlamanın 2. Günündeyim sizde kaç gün sürüyor . Ve çatlatmak için neler yapıyorsunuz ?? 3. Güne doğru gidiyor çatlamazsa kist olucak korkuyorum ..

Kızlar merhaba
Yumurtlamanın 2. Günündeyim sizde kaç gün sürüyor . Ve çatlatmak için neler yapıyorsunuz ?? 3. Güne doğru gidiyor çatlamazsa kist olucak korkuyorum ..
Canım çatlaması için öncelikle bol su ,incir , ve havuç tükettim ben havuç suyu da öneriliyor . Pcos olduğum halde kendiliğinden çatladı mart ayında ama gebelik oluşmadı , nişanda doktor kontrolüne başladım ilaç kullandım 19 nisanda Ovitrrlla (çatlama iğnesi) vuruldum iğnemin 9.günündeyim çarşamba kan vericem bakalım 🤔 Regl tarihim 3 Mayıs beklemedeyim :))

Canım çatlaması için öncelikle bol su ,incir , ve havuç tükettim ben havuç suyu da öneriliyor . Pcos olduğum halde kendiliğinden çatladı mart ayında ama gebelik oluşmadı , nişanda doktor kontrolüne başladım ilaç kullandım 19 nisanda Ovitrrlla (çatlama iğnesi) vuruldum iğnemin 9.günündeyim çarşamba kan vericem bakalım 🤔 Regl tarihim 3 Mayıs beklemedeyim :))
İnşallah olmuştur 🌹🌹 bende de pcos var . 2. Günüm yumurtlama bazen 3 bile sürüyor pcostan dolayı mı bilmiyorum

İnşAllah canım 🤩 benimde 2 gün sürmüştü çatlaması. Degerlendşr mutlaka bu günleri günaşırı 👀

Tamamdır inşallah olur şu pcos illetinden korkuyorum 🙏🏻
Tamamen geçmiyor ama sağlıklı hayatını devam ettirirsen semptomlar biraz kayboluyor canım yürüyüş , düzenli ve sağlıklı beslenme çok önemli . Ben genelde paketli gıda çok yerdim baya bıraktım demeyim de azalttım

Ben de şuan çok dikkat ediyorum kilo verdim bakalım
Canım gerçekten kilo çok etkiliyor . Bende 5-6 kilo verdim hala vermeye devam ediyorum daha rahat yumurtluyorum ve çatlıyorum önceden hissetmiyordum çatladıgımı çünkü yumurtam olmuyordu yada ben dikkat etmiyordum

50 kilo 170 im .. ben de aynı şeyi düşünüyorum demek ki ya dikkat etmiyordum ya da yumurtluyorum bilmiyorum hissediyorum artık

X