Davranış Bozuklukları 8 yaşında gün içinde çiş kaçırıyor

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

gibigibi88

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2015
832
266
Oğlum 8 yaşında gün içinde ara ara ufak ufak çiş kaçırıyor. eskiden oyuna dalıyor derdim ama oyun olmadığı zamanlardada kaçırıyor. haliyle idrar kokuyor. farkında olmadığını söylüyor üroloji bölümüne götüreceğim ama psikolojik nedeni olabilirmi merak ediyorum

Kardesim o yaslarda hiperaktivite tanisi almisti. Hem cok hareketli hem ogrenmeye ac cok merakli bir cocuktu. Çişe gitmeye üşenirdi, keşif sureci sekteye ugrayacak orda 3 dakika sabit durmasi gerekecek diye tuvalete gitmek istemiyordu. Kucuk kucuk kacirir, donunun yaşı hiç kurumazdı 😁 Annem kardesimi de doktora goturmustu diye hatirliyorum. O donem evde cok konusuluyordu oyuna daldigi icin cisini tuta tuta cis tutmaya alisti seklinde.

Sizin cocugunuz cisini kacirdigi anda tuvalete goturun bi, cok cisi cikiyorsa gercekten cisini tutuyor ve fazlasini kaciriyordur. Az cikiyorsa bir sorun olabilir, doktora goturursunuz.

Öncelikle doktor görsün. Eğer fizyolojik bir sorun olmazsa psikolojik sebepler olabilir demektir. O zaman bir çocuk ergen psikoloğundan destek alırsınız.

Çocuk doktorunuza gittinizmi? İdrar yolu enfeksiyonu bile sebep olabilir çiş kaçırmasına, en iyisi önce cıcuk doktorunuza göstermek tahlil isteyecektir, ultrasonla da mesane normal büyüklüktemi diye de bakabilir ihmal etmeyin

X