Konuşma Problemleri 6 yaşındaki oğlum konuşmuyor.

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

kumvedeniz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2019
58
38
44
Merhaba gelisim geriliği olan 6 yaşındaki oğlum konuşamıyor. Anne baba gibi birçok kelimeyi söyleyip şarkı da söylüyordu. Şimdi ise söylediklerini söylemiyor. Aaaaa ooo diye bağırıyor. Kelimeleri anlamsız bir şekilde çıkarıyor.ne istediği anlaşılmıyor. Kendini ifade edemiyor ıhhhh şeklinde sesler çıkarıp istediğini anlatmaya çalışıyor. Eve öğretmen geliyor ağız içi egzersizi yapıyor
Çok üzülüyorum

Travmatik bir sey yasamis olabilir mi? Yani bu bi oyuncaginin kirilmasi gibi basit diyecegimiz bir sey de olabilir belki?

Sanmıyorum. Oyuncaklarını kendi kırıyor zaten. Gelişim geriliği var.
Örnek olarak demistim onu belki buyuk bi olay olmasa da travmatik bir sey olmus olabilir diye ama bilemiyorum tabi siz annesisiniz sorunu tespit edeceginizden eminim. Allah yardimciniz olsun :KK200:

Çok gecmiş olsun, dil gelisiminden baska hangi konularda geriligi var? Ne zaman teshis konuldu nezamandir terapi goruyorsunuz ilac kullaniyor mu? Tsh hormonu seviyesine bakildimi hic? Boy kilo durumu nasil?

Merhaba gelisim geriliği olan 6 yaşındaki oğlum konuşamıyor. Anne baba gibi birçok kelimeyi söyleyip şarkı da söylüyordu. Şimdi ise söylediklerini söylemiyor. Aaaaa ooo diye bağırıyor. Kelimeleri anlamsız bir şekilde çıkarıyor.ne istediği anlaşılmıyor. Kendini ifade edemiyor ıhhhh şeklinde sesler çıkarıp istediğini anlatmaya çalışıyor. Eve öğretmen geliyor ağız içi egzersizi yapıyor
Çok üzülüyorum
Merhabalar ,yazınızı okudum benim mayıs ta 7 yaşına girecek oglum var .konuşuyoruz ama tam anlaşılır ve tam cümle.seklinde değil.. öğretmeni gecenlerde çağırdı anlaşamıyoruz dedi .sinirleniyor dedi.bende Almanya da yaşıyorum..2.5 seneden beri logopediaya gidiyoruz.maalesef bi gelisme yok.bi anne olarak kahroluyorum ben bile bazen anlayamıyorum...temmuz ayında bi randevimuz var doktorla...sizin cocukta bi gelisme varmi .neler yapıldı.Rabbim tez vakitte hayırlısıyla kolaylastirsin inşallah yavrularımızın dilleri açılsın.

X