2 ayda 9 kilo! İnsülin direncine rağmen kilo verdim :)

Irmakzn

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Mart 2016
99
104
Selamlar herkeslere :KK37:

Bundan 3 sene önce evlendiğimde 57 kiloydum ve gayet sağlıklı ideal kilomdaydım. Evlilikten sonra türk kadını rituelini bozmadım ve 8 ayda tam 8 kilo aldım :KK57: tam zayıflamaya karar vermiştim ki süpriz hamileliğimi öğrendim ve zayıflama hikayesi yalan oldu :KK14:
Hamileliğimde de aldım mı ben 23 kilo :KK61:
Doğum sonrası yani 1,5 yıl önce o fit vücutlu, 36 beden kız gitti yerine 44 beden giyen etli butlu kadın gelmişti :KK35:
Kilom 78 idi, emzirmekti diyetti spordu derken anca 72 kiloya inebildim, sonra doğum iznim bitti ve işe başladım verdiğim kilonun 2 kilosunu geri alarak 74 kilo olup son 1 yılımı bu kiloda geçirdim..
Ne diyetlere başladıysam gram veremedim, hareketli bir hayatım olmasına rağmen kilo veremiyordum.
Ve aşırı tatlı krizlerim vardı, yemek yemeyi çok seviyorum inanılmaz iştahlı biriyim.
Sonra doktora gidip tahliller vs yaptırdım sorunun ne olduğunu öğrenmek için ve doktorum acil kilo vermek zorundasın dedi çünkü bir sürü sağlık sorunlarım çıktı ve en önemlisi kilo veremeyişimin, tatlı krizlerimin sebebi olan insülin direncimin düşük olduğu (şeker hastası adayı) tespit edildi.
Nasıl acaba kilo veririm derken bir mucizevi çay ile tanıştım; her sabah aç karnına içmeye başladım ve hem beni dinç, hem de tok hissettirdi ayrıcaaaa iştahımı kapattı :KK54: tatlı krizlerim son buldu :KK73:
Çay tek başına asla olmaz elbette, günlük mutlaka 3 litre su içmeye özen gösterdim,
Spor yapacak vaktim olmadığı için her gün işe yürüyerek gidip geldim (günlük gidiş-geliş yaklaşık 2 saat) tabii bazen yürüyemediğim durumlarda oldu elbette..
Akşamları yemek faslını erkenden bitirdim, en geç 5-6 dan sonra bir şey yememeye özen gösterdim (içtiğim çay sayesinde zaten canım hiç bir şey yemek istemiyordu) eğer acıkıpta yersem de ufak çaplı kaçamaklar yaptım.

Kendimi motive etmek için telefonuma kalori sayar bir program ile adım sayar programı yükledim.
Her yediğimi not aldım ve her harcadığım kaloriyi de..
Günlük ortalama en fazla 800 kalori ile beslendim ve harcadığım ortalama 250 kalori falan oldu.

22 Şubatta başladığım bu programda 74 kilo iken bugün yani 21 Nisan da 65 kilo olarak devam etmekteyim.:KK59:

Yani şuan hamilelik öncesi kiloma geri döndüm, hedefim 55 inşaallah, bu yolda devam edip Haziran sonunda hedefime ulaşacağım inşaallah :KK75::KK9:

Yeter ki isteyelim, çünkü isteyince Başarı elde ediliyormuş :KK69:En Büyük KK

Di uydum birde gojidiet varmış oda çok iyiymiş toz ve çay mis aslında benim işlerinden bir arkadaş içmiş 13 kg vermiş ama yinede güvenemiyorum; (
Gojiyi bilmiyorum, etrafımda deneyen de olmadı ama bu benim içtiğim çayı deneyen de olmamıştı.
Sadece böyle destekleyici şeylere güvenmemek gerekli ben bunun yanında çok fazla şey yaptım. Açıkçası özveri olmadan hiçbir şey olmuyor..

Bence sen reklam yapıyorsun

Reklam yapıyor olsaydım, "her şey yiyin için, spor da yapmayın ama bu çayla kilo verirsiniz" gibi saçma sözler sarf ederdim.
Eğer hikayemi dikkatli okursanız kurgu olması biraz uzak ihtimal..
Ve zaten bi insan akşam yemeğini kesip, bol yürüyüş yaparsa kilo verir ki, buradaki amaç benim gibi insülin direnci olup yemeğini kesemeyenlere destek olmak.
ayrıca ben çayın adını vermek istemedim, arkadaş sorunca söyledim.

Yuh arkadaş yaa!
Herkes ne kadar art niyetli olmuş.
Arkadaşlar ben gayet işinde gücünde çalışan bir vatandaşım. Milletin ürününü onlar para kazansın diye niye reklamını yapayım?
Ben faydasını gördüm, belki başkalarına da fayda sağlar diye yazdım.
Yazmayın arkadaş siz de goji, sıkılaşma jeli, sandroz sakızı vs vss bunlar da takviye ürünleri her paylaşan reklam mı yapıyor?
Reklam yaptığımı zannedenler lütfen konum ile ilgili yorumda bulunmasın.
Reklam falan yok, isteyene destek amaçlı tavsiye var o kadar.
Ha bu arada iradeli olan birisi çay vs takviyeye ihtiyaç duymadan diğer yaptıklarımla da kilo verebilir.
Çay benim iştahımı kestiği için daha destekleyici oldu.

X