İlköğretim Yorum ve Soruları 1.Sınıf Eba TV ???

ben de öğrettim, meb in sistemine uygun her türlü set mevcut. bu sene öğretmen yüzü göremeyecek belli ki çocuklar, pat diye 2. sınıf olacaklar.
En çok da özel okula gidenlerle aynı şartlarda olamayacakları için üzülüyorum.
Ben 2şerli 5erli 10arlı ritmik saymayı
Toplama çıkarmayı
Zıt kavramları falan öğrettim. Çocuk istekli neden boş bırakayım ki?

harfler a sesi ile başlamaz ki e sesi ile baslar a sesine kadar geldiklerinde bir çok harfi öğrenmiş olurlar o yüzden yeni kelimeler üretilir siz en iyisi bekleyip işi uzmanına yani çocuğunuzun öğretmenine bırakın
A sesinden başlamadım zaten sıralamaya göre öğretmeye çalışıyorum. (Deneme amaçlı açtım A sesini etkinliği nasıl diye)Bir öğretmen kadar olmasam da sistem üzerinde bir çok örnek var,seslerin çıkışlarıyla ilgili videolar var onlardan çalışıyoruz.
Önce E sesi ile ilgili hayvanlar veya nesneler üzerinden çalışıyoruz. E sesi ile başlayan nesneleri bulma yaptırıyorum.
E boyamaları yaptırıp en son noktalı çizgi çalışmaları ile büyük ve küçük e yazdırıyorum. Çok yavaş ilerliyoruz niyetim okuma yazmayı evde öğretmek değil,biraz adapte olmasını sağlamak.
Bir de 69 aylık diğer öğrencilere göre küçük,yapabiliyor mu bunu gözlemlemek için başladım. Haklarında hayırlısı olsun çocuklarımızın. Öğretmenlerimizin ve velilerin işi zor bu süreçte gerçekten. Herkese kolaylıklar diliyorum 🌸

En çok da özel okula gidenlerle aynı şartlarda olamayacakları için üzülüyorum.
Ben 2şerli 5erli 10arlı ritmik saymayı
Toplama çıkarmayı
Zıt kavramları falan öğrettim. Çocuk istekli neden boş bırakayım ki?
ben özel okula yazdırdım ama yüz yüze olsa da göndermem, ankarada yaşıyoruz. astımımız var ailece.

ben özel okula yazdırdım ama yüz yüze olsa da göndermem, ankarada yaşıyoruz. astımımız var ailece.
Evet ya Ankara Bayaa kötü durumdaymış. Astım gerçekten sıkıntılı Bi hastalık. ben çocukken çok çektim. Allah yardımcınız olsun. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah

X