1. sınıf arkadaş sorunu

esra_s

Kuzey'in annesi :)
Kayıtlı Üye
25 Mart 2011
1.504
1.995
Oğlum 6 yasina bu ay girdi, bu sene 1. sınıfa başladı. Öncesinde anaokuluna 1 defa gitti ama hastaliklardan devam edemedi. Hatta 2.donem devam ettiginde olusan arkadaş gruplarına onu almadılar ve bu durum onda "beni istemezler" diye bir genellemeye dönüştü ve arkadaş ortamlarında çekilmesine sebep oldu.
Bu yıl okula başladığında yine birinin onun yanına gelmesini bekledi arkadaş olmak için. Sınıfında bir kız arkadaşı var ama kızın sevgisini gösterme şekli biraz garip, hırçın ve bunaltıcı. Bunu fark edince onu ve oglumu uyardım bu sekilde olmaz dedim. Oglumu elinden tutup oyuncak gibi çekiştiriyor. Ogretmeni de sürekli el ele, yanak yanaga olduklarını, sürekli uyandığını ama her tenefus ayni oldugunu söyledi.
Her gun konustum yanlış oldugunu anlattim soz veriyor ama okula gidince yine aynı. Sürekli o kızla el ele geziyir ve bu durum baska arkadaş edinmesine de engel oluyor, kimseyi yanastirmiyor kız, oğlum da istemiyorum bırak demiyor.
Hem oglumu üzmekten korkuyorum hem de yanlis arkadaşlığın ona zarar vermesinden.
Ne yapacağımı, ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Her aksam aynı konu konusuyoruz tamam diyor ama sabah yine ayni

Kızın velisi ile de konuşun öğretmen aracılığı ile ,o da uyarsın çocuğunu. Zamanla unuturlar bence.Cok küçükler 😊

Kızın annesi ile konuştum, o da uyarmış ama değişen bir şey yok malesef. Durumun hoş olmadığını defalarca konustum oğlumla, artık sınıfını değiştirmeyi düşünmeye başladık onu duyunca tamam artık yapmayacağım dedi ama bilmiyorum 1 aydir her gun söz verip aynısını yapınca ... tek tesellim kizacagimi bilse de doğruyu, olanı hizlemeden anlatması

X